Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok erre a régi...

Mit ajánlotok erre a régi laptopra?

Figyelt kérdés

Cpu: Mobile Intel Pentium M 715, 1500Mhz (15 x 100)

Hewlett-Packard Hp Pavilion ze2000 (alaplap neve)

480MB Ram

Intel Extreme Graphics 2 (videókártya)

37.3GB-os Winchester van benne

Lehetőleg ne Windows-ot ajánljatok hanem Linuxot!

A lényeg hogy gyors legyen, alkalmas legyen maximum 480p youtube videó lejátszására, 720P-s filmek lejátszására (nem internettel) Ha lehetséges akkor fellehessen rá telepíteni a Heroes of Might and Magic III-at.



2016. jún. 9. 13:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

eeerted, elindulna, de 'valami hiba miatt'.... aha.


rakj fel egy ures debian-t (GUI nelkuli, alias minimal install) es nezd a naplofajlokat, hogy mit muvel. ha meg mindig mukodik, akkor tegyel ra egy xfce-t. Amugy a GUI fagyasa altalaban a grafikus chip miatt van, amin ebben az esetben nem is nagyon csodalkozom, alja kategoria alatt ket lepcsohazzal volt mar uj koraban is.

2016. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Tom Benko ***** válasza:
Toljál rá a Slitaz/Tiny Core/Damn Small szentháromságból egyet. Lehet, hogy néztél Trónok Harcát, de vagy nem 720p-ben, vagy csak diafilmnek.
2016. jún. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

720p-ben néztem és jó minőségben...

Most megint Lubuntu van rajta csak valamiért nincsen internet kapcsolat (vezeték nélküli)

2016. jún. 12. 15:04
 14/17 Tom Benko ***** válasza:

Mesélj még!

Wifit mondjuk WiCD-vel vagy Network Managerrel lehet gyártani, kell hozzájuk a wpa_supplicant csomag is.

2016. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A Puppy Linux szerintem jó lehet mert az le van butítva, én nem próbáltam ki mert nekem nincs ilyen őskövületem. Amit mondtak még, hogy Damn Small és Tiny Core azok hasonló kaliberűek és azok Xfce felületet használnak ami elég keveset fogyaszt memóriából(400 MB alap), ha még le van butítva akkor még kevesebbet használ.
2016. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
*ezek (tehát mind a három)
2016. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
ja bocs, nem, mert a Damn Small az a JWM és a Fluxbox-szal megy, és a Tiny Core is, meg a Puppy Linux is. Ezekkel még nem próbálkoztam, de nem is fogok, de látszatra is úgy le vannak ezek a felületek butítva, hogy ahogy írtad egy 720p-s videó is menne rajta :D
2016. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!