Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik kimondottan a cosplayezés miatt tanultak meg varrni?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartott megtanulni?

2016. jún. 14. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Velem így volt. A cosplayezés egy örökké tartó tanulási folyamat szerintem.A legtöbben 0 varrás tudással kezdik. Én régebben csináltam 1-2 kisebb cosplayt amihez nem igazán kellett varrni, aztán mikor úgy döntöttem, hogy komolyabban veszem a dolgot, akkor simán belevágtam a varrásba egyik napról a másikra.


Pontosabban vettem egy varrógépet, használati utasítás és próbálgatás segítségével kitaláltam hogy kell használni, aztán belevágtam a választott cosplaybe.

Neten, youtubeon néztem videókat, blogokat hogy kell egy adott ruhadarabot megvarrni meg külön kis anyagon próbáltam ki a különböző felhajtásokat, elvarrásokat, mielőtt a tényleges jelmezemen alkalmaztam volna.


Az első általam varrt cosplay egy pántos magas derekú szoknyás, fodros aljú szoknyából és egy ujjatlan galléros, fodros ingből állt, plusz kiegészítők, részletek. Szóval először utána néztem hogy kell kiszabni egy szoknyát, miután az meglett utána néztem hogy kell hozzávarrni a derék részt,hogyan kell bevarrni egy cipzárt, az ingnél is külön videóban néztem meg hogy kell kiszabni, hogy kell megvarrni egy gallért, hogy kell az ujjatlan részt visszahajtani stbstb.


Nem mondom, hogy minden legelsőre sikerült, szoknyából és ingből is 2-2 próba darab a kukában landolt. Viszont közben rengeteget tanultam, a következő cosplay során már rengeteg megtanult módszert tudtam alkalmazni, a varrógépet is megtanultam magabiztosan kezelni, ha meg bármikor valami új dolgot kell csinálni, akkor csak megint utána nézek és belevágok. :)

2016. jún. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tökre egyedül?? Akkor te nagyon ügyes vagy, hátha nekem is menne. Találtam online varrótanfolyamot a neten.
2016. jún. 16. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosan menne! Én úgy gondolom, hogy ha valamiről létezik pontos leírás, útmutató, videó és azt lépésről lépésre követed, akkor nincs olyan dolog, amit nem lehetne megcsinálni.

Lehet, hogy elsőre nem lesz gyári minőségű, de gyakorlat teszi a mestert. :)

2016. jún. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!