Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen ceruza kell portrérajzo...

Milyen ceruza kell portrérajzoláshoz?

Figyelt kérdés
Siam fekete fehérhez, ill. a színes portréhoz milyne márkájú, fajtájú ceruzákat használtok?

2016. júl. 19. 10:59
 1/6 anonim válasza:
Nekem a 2B, 3B grafit jött be, - főleg, ha élethűen szeretnéd lerajzolni, (hogy felismerhető legyen). Amúgy szénnel, pittel is lehet, ...Nem a Márkán múlik!
2016. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es szines lortrehoz? Mert sima szinesekkel nem igazan hiszem h lehet. Pl Ico sima ceruzakkal..
2016. júl. 19. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:

A márka nem számít, persze ha minőséget szeretnél, akkor nem a legolcsóbbat érdemes választani a boltban. Tanácsolom, látogass el egy művészellátóban (nagyobb városokban van bőven) mert ott nem csillagászati árakon jót kapsz.


Ami elengedhetetlen, az egy puha (2B-től fölfelé, de én szívesen dolgozom 6B-vel is) és egy keményebb (HB) ceruza, a keményebbel vázlatot érdemes rajzolni, mert ha nem nyomod rá, nagyon finom vonalakat tudsz vele húzni, a puhával (ami sötétebb és erősebb) azzal árnyékolni, vastag, erőteljes vonalakat húzni. Kell majd még radír, meg esetleg fehér ceruza, ha sötéten dolgozol.


Színesből minél több szín, puhák, pigmentáltak.

2016. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom. Es milyen papirra erdemes rajzolni? Sima, fenymasolopapir megteszi?
2016. júl. 19. 19:02
 5/6 anonim válasza:
Nem igazán.. A fénymásolópapír nem bírja el a javításokat, kezdetben az iskolai rajzlap is megteszi, később lehet akvarellpapír, vagy tónusos pasztellpapírok ( elég drágák). Elöször gyakorold be magad olcsóbb papíron, majd ha már jól megy akkor vegyél drága,minőségi papírt.
2016. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én színes portré rajzoláshoz ajánlom a prismacolor premier márkát, én 20.000 ft-ért vettem ebay-en 72 darabos készletet éés egyszerűen imádom, gyönyörű színei vannak, élvezet vele rajzolni.
2016. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!