Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen ceruzával érdemes...

Milyen ceruzával érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Elszeretnék kezdeni rajzolni, hogy elüssem vele az időt, de nem tudom milyen ceruzát vegyek hozzá ami nem túl drága de nem is alap?

Vagy teljesen mindegy ? (gondolok itt a H,HB, B stb.)



2016. júl. 14. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyselőre fölösleges bármi speciális, ha még csak most kezded el. Azt se tudod, hogy valóban tovább tart-e majd a fellángolás mondjuk egy hónapnál.
2016. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A H-s ceruza kemény (Hardness), én általában apró részletek rajzolására vagy netán írásra használom. A B-s ceruza sötét graffitot tartalmaz (Blackness) amit használhatsz például, satírozásra vagy ha nem nyomod nagyon oda a laphoz, akkor a kezdeti fonások felrajzolására (de vigyázz, mert nagyon tud fogni). A HB-s ceruza egy átmeneti, kemény azonban fog rendesen (ezt valószínűleg az iskolában használhattad írásra). Ezzel ajánlott elkezdeni felrajzolni a 'művedet', mert épp annyira sötét, hogy ki tudd radírozni és a keménysége is megfelel a célra (tehát nem fogja mintára gravírozni a lapodat). Ezeknek persze vannak számuk, de ennek majd tüzetesebben utána nézhetsz, ha valóban érdekel :D
2016. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi :) Esetleg, tudtok valami oldalt ahonnan lehet tanulni pár tippet/trükköt? (Régen rajzoltam sokat, de már több éve volt így mindent elfelejtettem kb)
2016. júl. 14. 13:37
 4/4 anonim válasza:

Nem tudom milyen lehetett az hogy "sokat rajzoltal" ha mindent elfelejtettel. Ha rajzolsz es szeretedakkor attol hogy nem rajzolsz nagy muveket minden nap meg nem hagyod abba. Firkalsz, aprosagokat, fecnikre, mindenhova.

Masreszt nem hiszem hogy el lehet felejteni, ugyanolyan, mint a biciklizes. Az izmokat kifejlesztetted, nem vesznek el,inkabb a kreativitasodon mulik, amit szinten nem hiszem hogy el tudsz veszteni. Mit akarsz rajzolni, hogyan?

Amugy meg neten mindenrol talalsz anyagot, tippeket, videokat.

2016. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!