Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi az értelme a "csirke...

Mi az értelme a "csirke átmegy az úton" viccnek?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem is vicc? Állítólag nagyon régi , de jó párszor hallottam már ezt a "csirke-út" témát. Mindig más aspektusban van , létezik Star Wars-verzió is belőle .

Megmagyaráznátok nekem hogy ez mitől humoros és hogy honnan ered? Mitől válik helyzetkomikussá? Stb.



2016. júl. 27. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Leírhatnád a viccet.
2016. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Oké, már rákerestem.


[link]

2016. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak egy elvont vicc, mely azt mutatja, hogy különböző személyek, hogyan válaszolnának.
2016. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az eredeti verzió így hangzott:


"- Miért kel át a csirke az úton? - Mert át akar jutni a túloldalra."


1847-ben jelent meg egy havi rendszerességgel megjelenő New York-i magazinban, a The Knickerbockerben. Ezt a fajta humort anti-humornak hívjuk. Az a vicc tulajdonképpen, hogy nincs vicc, csak a közönség számít valami humorosra.

Mondjuk


"- Miért ette meg az almát Pistike? - Mert éhes volt."


Az évek során eléggé elterjedtté és népszerűvé vált a poén, így keletkezett millióféle különböző válasz a kérdésre.



(Egyébként még különböző teóriák is vannak Reditten, hogy mi volt a vicc eredeti értelme. Van aki úgy gondolja, hogy az úton való átkelés a halált jelképezi, tehát a csirke meghalt, és egy új életbe (nevezzük Mennynek,Nirvanának, aminek akarjuk) lépett át. Én személy szerint úgy gondolom ez csak egy ártatlan kis vicc, és ez már csak a belemagyarázás, de ki tudja:)

2016. júl. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bocsánat hogy nem írtam le a viccet , csak ez igazából már a popkultúra része úgymond és ezért úgy gondoltam mindenki vágja aki válaszolni szeretne a kérdésre :)

Mindenkinek ment a zöld kéz.

Utolsó válaszolónak főleg hálás köszönetem. Most már értem. Így ezzel a háttérrel tényleg elég vicces egyébként. :)

2016. júl. 28. 00:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját ismeretei és a saját érdeklődési köre, szokása alapján áll hozzá. bemutatja egy ártatlan dologra hányféle módon tudnak reagálni az emberek.
2016. júl. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mi az értelme a 'csirke átmegy az úton' viccnek?"

Van egy másik ilyen kezdetű vicc is.


A csirke átmegy az úton..

... elcsapja egy autó és kilapítja teljesen.

Az autós megáll, felveszi a csirkét és sajnálkozva viszi be a házba amelyik előtt elütötte. Mondja a háziasszonynak, hogy itt a ház előtt elütöttem véletlenül, de megfizetem, ha a maguké.

Mire a háziasszony: "Nekünk ilyen lapos csirkénk nem volt!"


Ha már viccek, akkor van egy kakasos is: )

Az autós elüt egy kakast amelyik éppen át akart futni az úton. Bűnbánóan beviszi a házba és mondja sajnálkozva, hogy elütötte, de mindent megtesz, hogy kárpótolja érte a háziasszonyt.

..mindent, kérdezi a gazdasszony? Akkor siessen hátra, a kert végében van a tyúk ól és tegye a dolgát, mert már nagyon türelmetlenek a tyúkok.

2016. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!