Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szeretnék egy blogot szerkeszt...

Szeretnék egy blogot szerkeszteni, csak nem tudom hogyan kezdjek bele. Valaki?

Figyelt kérdés

Mindig is akartam egy blogot,csak fogalmam sincs hogy kezdjek bele. Valaki segítene nekem egy weblapot létrehozni, amin blogolhatnék.Valamint szeretnék 1 vagy 2 értelmes segítőt akinek van tapasztalata vagy ért a számítógépekhez.A blog témája könyvek vagy DIY lenne.Válaszotokat előre is köszi! :D

12L



2016. okt. 7. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A blogspot-on és a gportalon talán a legkönnyebb blogot szerkeszteni, azokkal próbálkozzál.

Ha valami konkrétabb segítség kellene nyugodtan írj privátban.

:)

2016. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálok kedves lenni, mert még kölyök vagy, ha mégse menne, bocsi.


Ez a kérdés több sebből vérzik.

1. "Mindig is akartam egy blogot,csak" már bele se kezdtél, de már is keresed a kifogásokat. NEM bonyolultabb beírni a keresőbe, hogy "hogyan indítsak blogot" mint ide kiírni ezt a kérdést. Ha annyira akartad volna, már csinálnád.

2. "szeretnék 1 vagy 2 értelmes segítőt akinek van tapasztalata vagy ért a számítógépekhez" Még bele se kezdtél, de már másra tolnál egy csomó munkát. Az sem sok észre vall, hogy anonim fórumon keresel munkatársakat (sok a troll, de könnyen össze tudsz szedni olyan alakokat is, akik ártani akarnak neked).


Na, hogy hasznosat is mondjak:

0. Mielőtt bármit is csinálsz, utána jársz két-három dolognak:

- biztonságos internethasználat, biztonságos blogolás

- szerzői jogok, jogvédelem

- ha DIY-t is akarsz, akkor fotográfia alapjai és valamelyik ingyenes képszerkesztő program használata

1. Pontosan meghatározod a témádat. Pontosan meghatározod, hogy ki a célközönséged, kinek szól a blogod (Olyan nincs, hogy mindenkinek, a 68 éves szomszéd Marika nénit pl. rohadtul nem fogja érdekelni, Leiner Laura legújabb könyve, de az se, hogy hogyan készítsünk menő figyegőt az iskolatáskánkra scoubidou technikával). A célcsoport a későbbiekben elég sok mindent meghatároz.

2. Keresel egy olyan platformot, ami neked szimpatikus és a céljaidnak is megfelel. Pl. ha eldöntötted hogy 11-14 éves könyvmoly lányoknak írsz, akkor nem árt olyan platformot választanod, amit ők is szívesen használnak (vagy legalább nem bonyolult a kommentelési lehetőség). Amikor azt mondom, hogy platform, ilyenekben gondolkodj, hogy blogger.com, blog.hu, wordpress.com, tumblr stb.

3. Regisztrálsz, keresel egy olyan nevet a blogodnak, ami:

- tükrözi a tartalmát a webnaplódnak

- könnyen megjegyezhető, mert hogy nusikanaploja1212121.valami.hu a kutya sem fog emlékezni (nézz utána, névválasztáshoz rengeteg ötlet van a neten)

- nem foglalt

4. Ezeknek a blog platformoknak vannak ingyenesen használható sablonjai, több-kevesebb személyre szabási lehetőséggel. Amit érdemes tudni:

- kezdő blognak untig elég ilyen sablon (majd később, ha fejlődsz, meglátod, hogy érdemes-e beleásnod magad a kódolásba nyakig vagy valakit megfizetned, hogy csináljon neked egyedi dizájnt vagy legalább egy fejlécet)

- manapság alapelvárás, hogy blog gond nélkül használható legyen nagy felbontású monitoron, tableten, okostelefonon. Ezt tudják dinamikus sablonok (ezek általában letisztultabbak is)

- van egy csomó szabály arra, hogy milyen a jó dizájn, hogy mi a jó a szemnek, hogyan lesz átlátható egy weboldal, milyen betűt használunk szövegtörzsbe stb. Ezeket legalább annyira érdemes megtanulni, hogy el tudd dönteni, mi a szar és miért. Így a saját hibáidat is ki tudod javítani vele. (Amúgy ez viszonylag átjárható más kreatív irányzatok felé.)

5. Ezt mindig elfelejtik az emberek: egy jó bejegyzés sokszor több nap munkájának az eredménye.


Remélem nem vettem el még az élettől is a kedved ezzel a sok komoly blablával :)


(Gyerekek, nem tudom manapság milyen a g-portal megítélése, de 10 évvel ezelőtt felénk rémesen ciki volt, de a legtöbb ehhez hasonló konzerv weblap is.)

2016. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!