Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Amikor a youtubon egy válogatá...

Amikor a youtubon egy válogatásról leveszik a hangot, mert van a válogatásban valami jogvédett szám, akkor megmondják, hogy melyik az?

Figyelt kérdés
Vagy azt a feltevőnek magának kell kitalálnia? De hogyan?

#YouTube #válogatás #jogvédett szám
2016. dec. 16. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy hogyan? Ép ésszel tudható, hogy a legtöbb dal jogvédett.

Játszát/játszották rádióban vagy tévében? - Jogvédett

Ismert az előadó? - Jogvédett

Van hozzá videoklip? - Jogvédett


Amit nem noname amatőrök csinálnak az mind jogvédett, de akár az amatőrök munkája is lehet az.

2016. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor igazából semmi nem lehetne a youtubon, csak az, ami senkit nem érdekel, kivéve a feltevő szűk környezetét.

Meg a hülyeségek.

2016. dec. 16. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Amit "noname amatőrök" csinálnak, az is jogvédett - a szerzőnek joga van a saját művéhez, még ha lenónémezed is.


A szerzői jog kérdése egyébként alapvetően baromi egyszerű, kedves kérdező. Három egyszerű kérdést kell megválaszolnod:


1: Te szerezted az adott művet?

2: Kaptál a szerzőtől írásos engedélyt arra, hogy a művét felhasználd?

3: Eltelt a mű keletkezésétől számítva hetven év?


Ha bármelyik kérdésre igen a válasz, akkor jó vagy. Ellenekző esetben nem használhatod az adott zenét.

2016. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az "Ez nem igaz." az elsőnek szólt.
2016. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Akkor igazából semmi nem lehetne a youtubon, csak az, ami senkit nem érdekel, kivéve a feltevő szűk környezetét.

Meg a hülyeségek."


Ez van.


Ha te írsz egy könyvet, amit csak a barátaidnak adsz oda kinyomtatva, aztán én kiadom és halálra keresem magam vele, szó nélkül hagyod? Nem, mert a mű a tiéd. Te írtad.


Ugyan ez a helyzet a zenével is, a szerzőnek joga van a művéhez - és mivel youtube-on sokan pénzt keresnek azzal, hogy mások műveit engedély nélkül használják, ez nem csak tiltandó, de büntethető is.


Az pedig nem ment fel senkit, hogy olyan sok a tolvaj, hogy a youtube nem győzi törölni az illegális tartalmakat...

2016. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Viszont nagyon jó reklám, ha valaki felteszi.


Még szerencse, hogy sokan felteszik a sajátjukat. Mint pl. az Ismerős arcok.

2016. dec. 16. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Az, hoyg valaki felteszi a saját zenéjét youtube-ra, nem jelenti, hogy te szabadon felhasználhatod saját céljaidra.
2016. dec. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Milyen saját céljaimra? Csak hallgatom, azért tették fel, biztos, nem?

Bár a saját hallgatásom céljaira használom, máséra nem is tudnám. Ha úgy nézzük.

2016. dec. 16. 19:08
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdésben még arról volt szó, hogy te használod más zenéjét, nem tudtam, hogy témaváltás történt.
2016. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem arról volt szó, bocs.


Ha számít, volt egy válogatás, amit hallgatni szoktam, karácsony előtti időben, és az idén nem működik, levették a hangot róla.


Nem írtam, hogy én tettem fel, csak úgy általában kérdeztem. Mert évekig semmi baj nem volt vele, csak az idén, pedig számítottam rá, hogy most is hallgathatom majd.

2016. dec. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!