Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Shannara könyv vs sorozat?

Márk123678 kérdése:

Shannara könyv vs sorozat?

Figyelt kérdés
A sorozatnak 1 évadát néztem meg aztán jött az infó hogy van belőle könyv. Nekem személy szerint a sorozattal elvagyok de ahhoz túl lágynak tűnik hogy a könyvnek nekiálljak (könyvekben ált. erősen a dark fantasyk körében mozgok). így az érdekelne hogy a sorozat menyit veszel a darkos vonalból.

2017. febr. 16. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nemhogy könyv van belőle, hanem egy rakás Shannara könyv létezik. Vagy 20-30 könyv összesen.

Mindenesetre a sorozat Terry Brooks: The Elfstones of Shannara című kötetét vette alapul. De ez nem igazán számít, mert a könyv 80-90 százalékban eltér a sorozattól, teljesen más történéseket és helyszíneket tartalmaz egy-két kivételtől eltekintve. Az alap persze ugyanaz, az utolsó kiválasztott mentse meg a fát, mert jönnek a démonok.

Nem dark fantasy, de ha a sorozatot megnézted, akkor ennek amúgy sem kellene eltántorítania. Ettől függetlenül a Shannara regényekben (hármat olvastam eddig: Sword of Shannara; Elfstones of Shannara; Wishsong of Shannara + egy novella: Indomitable) rendszeresen halnak meg fontos szereplők és vannak benne borús, komor jelenetek, helyszínek, illetve némileg horrisztikus beütésű ellenfelek.

Szerintem kiváló fantasy, a tévésorozat nem mutatja meg az igazi értékeit, a könyvek sokkal kidolgozottabbak, érdekesebbek és mélyebbek.

2017. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még azzal kiegészíteném, hogy a könyvben a démonok és elfek (plusz még más fajok is vannak ott a regényben) háborúja egy kegyetlen, napokig tartó, kilátástalannak tűnő küzdelem, mely szintén tartalmaz tragikus és némileg horrorisztikus elemeket. Szóval nem annyival van elintézve, mint a filmben, hogy öt perc.
2017. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerintem megpróbálkozom velük.

Melyik könyvel érdemes kezdeni?

2017. febr. 16. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:

A Sword of Shannara volt az első - a sorrend úgy van, ahogy a zárójelben írtam. Itt a szerző saját javaslata az olvasási sorrendre egyébként:


[link]


Szóval én a Sword-öt javaslom. Mindenesetre a legjobb Shannara regényeknek a Heritage of Shannara tetralógiát tartják (a listában a The Scions of Shannara az első Heritage regény) és állítólag érthető önmagában is.

2017. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!