Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Harry Potter kérdésekre...

Harry Potter kérdésekre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

1: Hogy tudta Hisztis Mirtill kifröcskölni a budiban lévő vizet amikor ő elvileg mindenen átmegy és nem lép kapcsolatba a fizikai dolgokkal?


2:Harryt miért nem zárják az Azkabanba az IMPERIO átokért amit a Gringottsban alkalmazott a koboldon?


3:Ha Harryék a repülő autóval Londonból követni tudták a vonatot akkor a sínt visszakövetve meg lehetne találni hogy honnan indul a vonat. Már pedig az egy elvarázsolt helyről indul, tehát nem értem akkor hogy találhatták meg a hozzá vezető sínt? A mugliknak sose tűnt fel hogy ott van egy sín és csak egy vonat megy rajta egy romos várhoz?


4:Ha Hermione szülei be tudtak menni az Abszol útra akkor bárki be tudna nem?


5:Varázspálca nélkül is tudnak varázsolni?


6:Volt olyan aki elvesztette a varázserejét valamilyen okból?


7:Ha Voldemort meghal és Horcruxaiból csak egy darab marad pl a medál, akkor ő a medálban élt volna tovább? Vagy ez hogyan elképzelhető? Kijött volna a lelke egy része a tárgyból és lidércként élt volna?


8:Miért nem használták az időnyerőt a Voldemort elleni harchoz?



2017. jan. 29. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A válaszaim a saját véleményem, olvasói élményeim alapján születtek


1. A Roxfort szellemei mindig is úgy voltak leírva a könyvben, mint akiknek van némi kapcsolata a fizikai dolgokkal. Ott volt például Féligfejnélküli Nick partyja, ahol mindenféle fura étel.volt felszolgálva. Meg ugyebár ezek a szellemek halott varázslók, ami hatással van a szellemlétükre is.


2.Amikor Harry az Imperiot használja, akkor már Voldemort az úr, Harryt eleve körözik, az Azkabanba pedig már nem a főbenjáró átkok használatáert kerülnek az emberek, hanem mert mugliszármazásúak, hiszen a cél a varázslóvilág megtisztítása.


3.A sínek szerintem csak ideiglenesen vannak ott, amíg végighalad rajtuk a vonat, Harryék is csak a vonatot látják.


4.Az Abszol útra varázslat alapján tudnak bemenni (kocsmán keresztül vagy hopp-porral), így szerintem bárki bemehet, akit bevisz egy varázsló. A könyvben ha jól emlékszem minden mugliszármazású varázslót meglátogat egy tanár, miután megkapja az első levelét a Roxfortból, így ők tőlük kapnak útbaigazítást.


5.Voldemort tudott néhány dolgot pálca nélkül is, de ő már nagyon nagy erejű varázsló volt


6. A könyvekben ilyen nem volt


7. Ezt nem tudom hogy érted ezt a kérdést. Anikor Voldemort visszatért, nagyobb ereje lett, így Dumbledor rájött, hogy csak úgy lehet őt megölni, ha minden Horcrux elpusztul. Ha egy is megmarad, nem tudják őt megölni. Az elején, miután saját átka rászállt, akkor le volt írva, hogy lidércként él, megszáll embereket, mint pl Mógust, aztán mindenféle módon próbál erőre kapni. Szerintem ha csak egy horcruxa lett volna ekkor, akkor ez a folyamat sokkal több idejébe telt volna, de mindenképp megtalálta volna a módját, hogy hogyan térjen vissza.


8. Az elátkozott gyermek választ ad rá, hogy kiért nem jó ilyen célokra használni az időnyerőt. A múlt megváltoztatásából tragikus dolgok következhetnek.

2017. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

én csak kiegészíteném a saját véleményemmel az előzőleg leírtakat:


5, A varázspálca a mágusban lévő varázserőt képes összpontosítani, felerősíteni, amolyan közvetítő közeg. E nélkül is képesek varázslatra, főleg nagyobb varázslók, mint pl.: Dumbledore, de nagyrészt pontatlanul. A gyerekek például önkéntelen varázslatokat hajtanak végre, amíg meg nem tanulják használni és kordában tartani az erejüket. Így tudta pl akaratlanul Harry felpuffasztani a nénikéjét pálca nélkül, vagy kiengedni a kígyót az állatkertben.


6. elveszteni a varázserőt nem lehet, de van, aki visszafolytja. Sajnos ez a varázserő sem tűnik el, így jön létre az obskurus. Dumbledore húgával, Ariadnével is ez történt valószínűleg.


8. Az időnyerővel csak max pár órát lehet visszamenni az időben (az elátkozott gyermeket hagyjuk, annyi benne a logikai baki, hogy nem tartom az univerzum részének), ráadásul az összes elpusztul amikor a jóslatért mentek a minisztériumba.

2017. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
2-es, nekem azért tetszett az elátkozott gyermek is, igaz kicsit más, mint a sorozat többi része. Ez alapján az időnyerővel nem csak pár órát lehet utazni, mert ugye visszatérnek vele abba az időbe, amikor Voldemort megölte Harry szüleit. Az se biztos, hogy minden időnyerő elpusztult, mert nem lehet tudni épp kinél volt egy-egy darab, vagy ki csináltatott magának egyet.
2017. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Lily Aldrin 22 ***** válasza:
61%

minden jó amit a 2es elmondott csak ugyanazt tudnám én is

csak annyit h nem Ariadne hanem Ariana. Nem tudom miért de nagyon zavart.

2017. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ariána halálát nem obskurus okozta. A könyv szerint Grindelwald és Dumbledor csatája során az egyik átok eltalálja őt, s úgy hal meg. Még a King's Crosson Dumbledor visszaemlékezik, s mondja Harrynek, hogy mindig attól félt, hogy az ő halálos átka találta el Arianát. Az obskurusokról csak a Legendás állatokban volt szó, de a HP könyvek szerint Ariána nem a visszafojtott varázsereje miatt hal meg.
2017. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
EL LEHET VESZTENI A VARÁZSERŐT! Voldemort anyja is ezt tette, miután nagy trauma érte, elhagyta az id.Tom Denem őt.Szerintem a sínt csak varázslószemek láthatják (mint a Roxfortot) és a muglik a helyén csak egy kis patakot vesznek észre. A többire már válaszoltak! Üdv!
2017. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

2-es vagyok

és elég valószínű, hogy Ariana obscurus volt.


" Ariana Dumbledore-t hat éves korában három mugli fiú bántalmazta, mert látták, ahogy varázsolt. Ariana nem volt hajlandó varázsolni többé, és ennek következtében időnként irányíthatatlan „mágiakitörései” voltak. (...) Ariana egyik rohama alkalmával 1899-ben megölte anyját"

2017. jan. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mugli?
2017. jan. 31. 16:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Varázstalan ember. Ezt a fiút születése óta számon..
2017. jan. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

2-es, nem valószínű! Voltak rohamai az igaz, de az ő saját halálát nem az okozta. A könyveben benne van feketén fehéren: " -Nem a haláltól féltem - felelte Harry kérdő tekintetére Dumbledore. -Nem attól,amit a varázsereje művelhet velem. Tudtam, hogy egyforma erősek vagyunk, én talán egy árnyalattal még ügyesebb is vagyok. Az igazságtól féltem. Sosem derült ki ugyanis, hogy annak az utolsó, rettenetes viaskodásnak a során ki lőtte ki azt a bizonyos átkot, ami megölte a húgomat. Nevezz gyávának Harry, és nem leszel igazságtalan. Mindennél jobban rettegtem attól, hogy kiderl: nemcsak az önteltségemmel, az ostobaságommal okoztam Ariana halálát, de tőlem származott még a csapás is, ami kioltotta életét."


Dumbledore tisztában volt vele, hogy nem obskurus okozta Ariana halálát, hanem valamelyikük átka. Ekkor már tudták a varázslók, hogy mi az obskurus, mert ugye a Legendás állatok a HP előtt játszódik. Az is le volt írva, hogy Aberforth kordában tudta tartani Ariana rohamait, ő is úgy nyilatkozik Harryéknek, hogy bármelyikük átka eltalálhatta Arianát.

2017. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!