Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Star Wars világában, milyen...

A Star Wars világában, milyen jogai vannak egy robotnak, tulajdon, házasodás, szavazati?

Figyelt kérdés

2017. márc. 15. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsenek jogaik, mivel használati eszközök, még ha van is személyiségük.
2017. márc. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen inkább a klónoknak volt, de abban sem vagyok biztos.
2017. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem robotok, hanem droidok. Másrészről nincsenek jogaik. Bár vannak droidok, akikkel a gazdájuk tényleges érzelmi köteléket alakított ki (lásd mondjuk R2 és Anakin kapcsolatát), vagy ha nem törlik rendszeresen a memóriáját, akkor egy idő után saját személyiségük alakul ki, de alapvetően a tulajdonos rendelkezik vele teljes körűen.
2017. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk elég hülye a kérdés
2017. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonjog - Ők maguk a tulajdon (privát vagy valamilyen szervezet/katonsaág stb. tulajdonai), mivel gépek.


Házasodás - Ez komoly? :D


Szavazati - Nem tudom mire szavaznának, de mivel nem élő organizmusok, és ezáltal gondolom nem állampolgárok, így nem hinném hogy bármiben szavazhatnának. Amúgy sem tudnának pl. mérlegelni egy politikai szavazásnál. Maximum kiadott parancs alapján szavaznának.


Egyszóval nem hinném hogy bármilyen joguk van, attól mert intelligensebbek mint egy DVD-lejátszó.

2017. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!