Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Most már a kpop is tömeg lett?

Most már a kpop is tömeg lett?

Figyelt kérdés

Semmi bajom nincs azzal, ha valaki szereti, sőt örülök, hogy egy társra leltem,aki szintén kpopper.

Viszont sokan mondják,hogy tömeg,főleg a BTS. De nekem egyáltalán nem tűnik úgy.

Mondjátok el ti is, hogy ezt hogy gondoljátok, mert érdekelne a véleményetek. Főleg inkább kpopperek.



2017. ápr. 4. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem inkább sok a divat kpopper. Nem is igazán szeretik ezt a zenét csak hogy 'kitünjenek' hallgatnak egy-két számot. A másik amit én tapasztalok az, hogy a BTS- szeretik (amivel nincs is gond) de egyből lehúzzák a többi bandát,ugy hogy nem ismernek mást és istenitik a Bangtant. Nem azt mondom hogy ne szeresse csak,ne gyártson olyat az illető ami nem feltétlenül állja meg a helyét.

Egyébként a BTS tényleg nagyon felkapott lett,és nagyon el van nyomva a többi csapat.

A kérdésedre is válaszolva, én nem gondolom tömeg dolognak a kpop-ot,viszont a BTS-t egy kicsit igen.

2017. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A pop mindigis tömeg volt. Nem véletlen, a szó is a populárisból jön. Régen egyébként nem is egy műfajra használták ezt a megnevezést, hanem pont ezt jelentette, a könnyen eladható terméket, lehetett az akár rock is. Egyébként a régi populáris zenék még sokkal igényesebbek voltak, mint a maiak.


Amúgy, ahogy nézem ez az együttes pont olyan semmitmondó, és tömeggyártott, mint mondjuk a vandireksön. Nem értem, miért vagy felháborodva. Igazából az lenne a kérdés, természetesen költői, hogy 'mikor nem voltak ezek tömegek?'.

2017. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Én az elsővel egyetértek! Szerintem sem egy tömeg, de a BTS az.. nem egy emberrel találkoztam aki csak őket ismeri a többi bandáról meg életében nem is hallott! Én elöszőr a Bigbang-et ismertem meg aztán a BTS-t, de nem lettem fan miért? Erre azt tudom mondani, hogy engem nem fogott meg a banda szeretem őket és a zenéjüket is, tudom a tagokat stb. de egyszerűen nem nyűgözött le.. (ezt egy shawol, vip, igot7 és blink mondja). 1-2 éve ismertem meg a kpop-ot és mégis képes voltam több bandát megismerni, megszeretni, de a legtöbb lány aki megszereti azonnal a BTS-t ismeri meg és ott is ragad le (talán azért mert a zenéjük nagyon hasonló a nyugatihoz és mert olyanok mint a OneDirection)
2017. ápr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Az #1 vagyok.

Szerintem is ez lehet itt a probléma ugy mond,hogy őket megszeretik és kifújt. De még a fáradtságot sem veszik hogy más bandát is megismerjen. Nekem volt ub bandám a BTS de teljesen más lett a stílusuk mint eleinte, pl a Danger era-nál.(mellesleg sokkal jobbak voltak szerintem azok a számok) És igy ez a nagyon elnyugatiosodás elvette ugy mond a kedvem tőlük. 9 éve vagyok kpopper és láttam már bandákat stílusilag változni,de általában jó irányba. Persze ezzel nem azt mondom hogy rossz a mostani zenéjük,mert van egy-kér jó de közel sem annyira mint anno.

2017. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szerintem semmi baj azzal ha csak a BTS-t ismerik, de akkor ne azt állítják, hogy ők már ettől kpopperek.

Max. Armyk.

Én is először a BTS-sel barátkoztam, és ők a kedvenceim máig, de ettől függetlenül szorosan utánna a B.A.P. jön, majd az exo, snsd,blackpink, block b, bigbang,got7..és még sorolhatnám.

Azért kérdeztem,mert sok mindenkitől azt hallom,hogy a BTS tucat.

Hát akkor ezek szerint igazuk van.

És a véleményetekre voltam kíváncsi. Várom a további válaszokat!:)

2017. ápr. 5. 17:31
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

Hááát… Most valószínűleg nagyon le fognak pontozni az emberek, de nem érdekel. (mondjuk nem is értem az ilyeneket, ez az oldal azért van, hogy válaszoljunk a saját véleményünk szerint, illetve más esetben a valós információk szerint. Na mindegy, szokásom elkezdeni valami teljesen másról beszélni.)

Igen, szerintem kezd tömeggé válni.

Először szögezzük le: én nem vagyok valami nagy kpopos. Pár évvel ezelőtt annyit tudtam, hogy Gagnam Style, és itt befejeződött a tudományom. Aztán egy barátnőm hirtelen beleszeretett ennek az egésznek a világába, így én is meghallgattam pár zenét, főleg BTS-t, Big Bangot, egy-két EXO dalt. Volt, ami tetszett, de a legtöbbnél alig vártam, hogy vége legyen. Nem az én stílusom. Akkor még a barátnőmön kívül egy kopopert sem ismertem, de szép lassan más ismerőseim is áradozni kezdtek a BTS-ről, elözönlötték a kedvenc blogíró alkalmazásomat a koreai fanfictionök, fangirlök kirohanásait hallgathatom. Engem egyre inkább emlékeztet a 1D-s féle őrületre (aminek egyébként én is tagja voltam :D). Egy éve még egyedinek tartottam, ha valaki rajongott a kpopért, de most már szinte átlagos dolog. A zenéik az én szememmel ugyanolyannak tűnnek, mintha minden dalt ugyanaz az együttes énekelne. Mindenki állítja, hogy helyesek, de szerintem nagyon nem azok. Mondjuk ez nyilván – vagyis remélem – nem számít. Az elmondásom alapján tehát totál tucatok: a fanok cukinak tartják őket, a zenéik ugyanolyanok és egy óriási mennyiségű lánycsapat visítozása kíséri őket. Ó, és nekem úgy tűnik, hogy sokan csak divatból hallgatják őket. Pont.

2017. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Hát remélem nem lesz tömegcucc, de az legalább pozitívum, hogy ha sok a magyar rajongó, akkor egyre több csapat jön Budapestre koncertezni. Most majd a B.A.P jön :) Gondolj bele, ha alig ismernék őket, akkor nem is jönnének Európába. A BTS-t is el akarják hozni BP-re, de ők is csak akkor jönnek ha látják, hogy sok az érdeklődő, különben nem érné meg nekik idáig elrepülni Dél-Koreából. :)
2017. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A #3-ik vagyok szerintem a magyarok között nincsen annyi divat fan de csak ANNYI attól még vannak mint minden máshol és azért itt Magyarországon a kpopperek többsége ismer sok bandát és nem csak a BTS-t. Itt azért a BTS kevésbé tömeg. De ez nem jelenti azt, hogy máshol nem lenne...
2017. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Mi számít tömegnek? Sokan szeretik, egyre többen, ennek szerintem örülni kéne.

A divat kpopperséget is kérdőre vonnám, mert ilyen nem létezik. Attól, hogy kpoppernek vallod magad nem kell az összes bandatagot ismerned, szerintem ehhez elég annyi, hogy hallgatod a műfajt. Gyerekek, itt a zene a lényeg!!

Értem mire gondoltok divat kpopper címszó alatt, én is jobban preferálom, ha valaki több ismerettel él, mint a BTS.(Mert valljuk be, túl lettek hypolva) De, ha neki ez jól esik, ettől, hogy BTS-t hallgat kpoppernek érzi magát: hát tegye!

Szerintem ez nem olyan dolog, amit véresen komolyan kell venni, mindent el kell kezdeni valahol. Tapasztalataim szerint, mindenkinek fel fog nyílni a szeme, idővel oldódik a csőlátás, megismernek egyéb ilyen műfajban mozgó előadókat.(bár szerintem édes, ahogy lehorgonyoznak és "fanhűséget fogadnak":D)

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy azért, mert te több bandával, több ismerettel rendelkezel nem kell lenézni az ilyeneket. Lehetsz "öreg" kpopper, lehetsz új, csak a zene és az iránta való szereteted számít.

Ez egy műfaj, amire egyre többen rákapnak, amit szeretnek. Mert szeretsz valamit, attól tömeg? Elárulom, amit tömegnek könyvelünk el, azok mind nem véletlen lettek azok. Tetszik a többségnek, csupán ennyi.

Szerintem örüljünk annak, hogy egyre terjed a műfaj.

2017. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
Sok olyan ember van aki szereti a Bts-t (más kpop bandát egyáltalán nem) és már is kpoppernek könyvelik el magukat
2017. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!