Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A videojátékok szerintetek is...

A videojátékok szerintetek is csak időpocsékolásra jók?

Figyelt kérdés

A videojátékokra szánt időt ugyanis el lehetne tölteni pl. házimunkával, edzéssel, vagy tanulással is. Olyan tevékenységekkel amik fejlesztik az agyat és a testet.


Főleg az ülőmunkát végzőknél van rossz hatással az egészségi állapotra.


Képzeld el hol tartana egy "gamer", aki hogyha azt érzi hogy kedve lenne videojátékozni, inkább nyomna pár fekvőtámaszt, felmászna egy fára, vagy egy netről letöltött tankönyvet olvasna.



2017. ápr. 7. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Napi indulatkeltő kérdés. :D
2017. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Értelmetlen, hiszen egyértelmü a valasz.
2017. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Ha a regényolvasással, filmnézéssel, színházba járással, sörözéssel, stb., stb. töltött időt is szakmai fejlődésre fordítanám, biztosan jobb lennék, és többet keresnék, de ember vagyok, aki nem csak a munkájáért és a családjáért él, hanem szeretek szórakozni, kikapcsolódni is. A videójáték is ezek közé tartozik. Nyilván vannak egészségesebb módjai is a kikapcsolódásnak, én futok, túrázok is például, de attól még játszani is szeretek.
2017. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak súlyos esetek, ha túlzába viszi az ember az nyilván nem jó. De amúgy ez is csak egy hobbi, kikapcsolódás. A túlzott nunkamánia és megfelelési kényszer se jobb, szerintem. Végső soron egyébként az égvilágon semmi feladatunk nincs ezen a világon, úgyhogy mindenki azt csinál amit akar.
2017. ápr. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul közelíted meg a kérdést, a videójátékokból nagyon sokat lehet tanulni, ha valaki nem hülye hozzá, elsősorban informatikai jártasságot.


Kitörölhetném a seggem a közgazdász MSc diplomámmal, de elég kocka voltam gyerekkoromban ahhoz, hogy most informatikai pályán keressek kétszer annyit, a játékokból is szerzett tapasztalataimmal.

2017. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Psycho válasza:
100%

Kinek mi fontos. Lehet, hogy a házimunkát megcsinálja más (esetleg már kész). Edzés annak fontos, aki ügyel a testére, de a kettő egyébként is megfér egymás mellett. Én heti 2-3 alkalommal sportolok, nem egy élsportoló szint, de azért megfelelően egészséges. Egyetemen a szobatársam kitűnő tanuló volt, naponta 2-3 órát kockult.


Ez nettó kikapcsolódás (single player). Ha valaki online játszik, akkor még szocializálódik is, közösségben van. Sőt, ezek a játékok bizonyos készségeket pl. fejlesztenek is (a közhiedelemmel ellentétben javítja a látást, javítja a szenzomotoros koordinációt, reflexeket, az online játékok a kooperációs készségeket stb.).


Az igaz, hogy van már olyan szint, ami egészségtelen. De ez a sportolásra, sőt, szinte akármire igaz. Nagyon nagy sarkítás, hogy a videojáték időpocsékolás lenne. Hogy teremt-e értéket? Nem valószínű, vagyis nem minden esetben, de nem is ez a célja az összes emberi tevékenységnek.

2017. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Rohadtul nem időpocsékolás.

1.) Haverokkal hálóban játszani közösségi tevékenység.

2.) Nyelvtanulás szempontjából se rossz, ha ragad az emberre pár kifejezés.

3.) Vannak olyan játékok, amiket vétek kihagyni.

2017. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!