Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a blogról és magáról a történetről?

Figyelt kérdés
[link]

2017. ápr. 25. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes,személy szerint én is blogolok,de én végig olvasnám a történetet.Engem Érdekel,de egy picit zagyva maga a téma:)
2017. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ott buktad a dolgot, hogy a háttérkép miatt iszonyatosan nehezen olvasható a szöveged. Akármilyen jó is, amit írsz, értelmes ember nem fogja ezzel kínozni a szemét. Ráadásul nagy felbontású képernyőn még gagyin is néz ki, hogy lóg a levegőben az a háttérkép.

Vagy keress valami nagyon nagyon visszafogott hátteret vagy ha erősebb hátteret akarsz használni, futtasd végig két oldal, a szöveget viszont ne érintse!


Még egy dolog: érdemes lenne oldalsávban belinkelned a szereplők bemutatásáról szóló fejezetet és írnod egy néhány szavas bemutatót a történetedről is. Abból indulj ki, hogy az emberek rémesen lusták, ha nem látják meg rögtön az őket érdeklő információkat, ők aztán nem fognak görgetni, klikkelni érte.


(A tartalomról nem írok semmit, nem értek én az irodalomhoz.)

2017. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még az elején elmondom, hogy a "kritikámat" ne vedd 100%-nak, mivel elég felületesen olvastam el, de azért itt van pár dolog.


Egy kissé irreálisnak érzem azt, hogy elvesztette a szüleit, gyorsan lerendezik a temetést, a papírokat, majd a nagynénjéhez kerül, aki nem mellesleg gazdag, csodálatos élete van, és a főszereplő nem is ismeri. Ezek után egyáltalán fel sem merülnek benne kérdések a nővel és családjával kapcsolatban, elfogad mindent úgy, ahogy. Összegezzük ezt: egy óriási trauma érte, de ez egyáltalán nem látszódik meg rajta, elfogadja sorsát olyannak, amilyen.

Ez számomra arra utal, hogy nincs is karakter. Amikor megteremted a szereplőt, akkor nem csak a személyiségjegyek, motivációk, stb. fontosak, hanem a saját tudata is. Tudom, hogy a történet szempontjából így kell lennie, de egész egyszerűen így csak béna. Semmi értelme nincs akkor az előtörténetnek, ha már úgy is meg van írva a sorsa a lánynak. A karakter szerintem egészen biztosan máshogy döntene (bár nem ismerem, és lehet, hogy tévedek), legfőképp ellenkezne a sorsával szemben, amiből jó történetet is ki lehetne hozni (akár egy igazi lázadó személyiségét is felveheti, bár ehhez ismernem kellene a világot, és a karaktert is).


Másik dolog. Engem speciel zavart, hogy az elején leírtad, hogy miért kerül és hova kerül. Sokkal sejtelmesebb lenne, ha egyből a házzal kezdenéd, és az elején egy kicsit a lány kapcsolataira gyúrnál rá, ahogyan megismerik egymást a szereplők. Izgalmasabb lenne, ha majd a történet közepén mondanád el ezt a történetet, nemcsak előre vinné a sztorit, ha egy kicsit meg is akadnál, de ráadásul feszült várakozás előzné meg az olvasó részéről, és hirtelen minden értelmet nyerne.


Azt hiszem, hogy ennyi lenne. Ne vedd szentírásnak, mert fáradtan írtam, ráadásul tényleg felületes olvasás után. Lehet, hogy majd még írok dolgokat kiegészítésképp, de most ennyi.

(Folytasd az írást, akkor is, ha ez most lehervasztott, mert azzal fejlődsz, és nem utolsó sorban egy értelmes időtöltés is!)

2017. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!