Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Véleményt kérhetnék erről a 2...

Véleményt kérhetnék erről a 2 történetről? Pár napja elkezdtem blogot írni és 2 történetet már írtam de nem tudom eldönteni hogy milyen. Ha elolvasnátok és elmondanátok véleményeteket akkor azt megköszönném.

Figyelt kérdés

1.) [link]

2.) [link]



2015. jan. 13. 17:58
 1/4 anonim válasza:

1.) Nekem tetszik, de van benne 1-2 hiba. És ha nem baj le is írom őket, és azt is, hogy hogyan lenne jobb (szerintem) :)


" Hogy mi?! De hát tudod hogy ma jönnek vacsorára a szüleim. Jaj Richard...egyre sűrűbben van ez. Nem gondolod hogy túl sok időt töltesz a munkáddal? Többet mint a családoddal!! "


* Hogy mi?! De hát tudod, hogy ma jönnek vacsorára a szüleim. Jaj Richard...egyre sűrűbben van ez. Nem gondolod, hogy túl sok időt töltesz a munkáddal? Többet mint a családoddal!


" Mivel az anyjuk pszichológus tudta módszerek kellettek, így azt legalább elbírta érni hogy iskolába elmenjenek. "


* Mivel az anyjuk pszichológus, tudta milyen módszerek kellettek, így legalább azt el tudta érni, hogy iskolába elmenjenek.


Szóval, maga a történet jó, csak van benne néhány helyesírási és fogalmazási hiba. :)


2.) Nekem ez már annyira nem tetszik, de alapvetően jó. Van ebben is néhány fogalmazási hiba (pl. Ne legyenek túl hosszú mondatok, ha mégis akkor használj vesszőket.) :)

2015. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogalmazz színesebben, használj vesszőt, és alkalmazz több körülírást. Az elsőt olvastam csak, van benne fantázia, az alapötlet jó, de ahhoz hogy igazán élvezhető legyen még fejlődnöd kell írás terén, emellett javaslom, tanulmányozz alapvető reakciókat helyzetekre, mert néhol kicsit sántít a sztori. Sok sikert!
2015. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) mind a 2-en nagyon sokat segítettetek! :) az 1.-nek különösen köszönöm hogy leírta a hibámat. Vesszőre tényleg nem ártana oda figyelnem a szókihagyás pedig már csak figyelmetlenség :( igyekszem javítani :)
2015. jan. 26. 22:55
 4/4 anonim ***** válasza:

a mint előtt is mindig vessző van, az első ezt elfelejtette kijavítani:)


és szerintem mindig csak egy mondatvégi írásjelet használj, tehát egy felkiáltójel, egy kérdőjel. Kivéve "?!" itt, mert így lehet kettő.

2015. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!