Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van egy ötletem, szerintetek,...

Van egy ötletem, szerintetek, hogy valósítsam meg?

Figyelt kérdés
Van egy rettenet érdekes történet ötletem, amit szeretnék megvalósítani. Régóta alakulgat a fejemben egy bizonyos fantasy eposz szerű történet ami minden vágyam, hogy valamilyen formában materializálódjon. Film, sorozat, de leginkább egy komoly hangvételű nem gyerekeknek szóló rajzfilmet éreznék neki megfelelő előadási formának. Ha meg akarom valósítani(belföldön-külföldön tökmindegy), akkor mi lenne a legoptimálisabb kezdés? Kit kérdezzek? Milyen kapcsolatok kellenek hozzá? milyen iskolát végezzek el hozzá esetleg, hogy én ezt az ötletet meg tudjam valósítani? Azért teszem fel itt a kérdést mert, komolyan nem tudom, kihez forduljak ez ügyben tanácsért. Köszönöm előre is a válaszokat.

2017. máj. 31. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk először írd le az ötletet, részletezd a cselekményt, a képi világot. Aztán ha tényleg kész van 70-90 perces rajzfilmnek megfelelő anyag, majd akkor is ráérsz a jövőn gondolkodni.

Aztán például itt egy tanfolyam:


[link]

2017. máj. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. A történetet már többször is le írtam több kisebb nagyobb változáson ment keresztül már és képregényt is rajzoltam belőle. De sajnos nem sikerült kiadatni. Ezért gondoltam hogy akkor fuck this shit meg sem akarok állni a mozgó képig.
2017. máj. 31. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első gondolatom az volt, hogy értem, hogy a te ötleted, és egyedül te szeretnéd megvalósítani, de ez nem mindig előnyös. Egy ember nem érthet mind az öt szakmához maximálisan, nem is kell neki. Én úgy gondolom, neked meg kellene írnod a sztorit úgy, ahogy azt megálmodtad, akár forgatókönyvszerűen is, és utána keresni valakit, aki megcsinálja az animációt.


Ha mindenképp te szeretnéd csinálni, akkor animáció szakon tanulj!


Ha nem, akkor a megírást követően szerintem az egyetemek végzős hallgatóit keresd fel, mert értenek a dologhoz, meg tudod fizetni, és ők is örülnek, ha belecsöppenhetnek a vérkeringésbe, nem fognak túráztatni, hogy esetleg RÁD érnek, ha még pitizel egy kicsit! pl. MOME, Metropolitan Egyetem... őket legalább utól is éred az egyetemen keresztül.


A magyar filmes világban nem vagyok otthon, csak a színházasban, de külföld tekintetében, én a sundance-et javaslom. Ott nem csak a popcornmozi megy, hanem komolyabb, elvontabb témák is. Tarantino is ott kezdte, pl.

2017. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!