Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen érzés lesz a naturista...

Milyen érzés lesz a naturista strandon?

Figyelt kérdés

A jövő héten megyünk nyaralni Balatonberénybe, és még sosem voltam ilyen helyen. A nevelőapám régóta mondogatja, hogy egyszer menjünk el naturista nyaralásra. Anyukám fiatal korában járt ilyen helyeken, és szívesen menne most is. Azt mondta, egyedül rajtam múlik a dolog, csak akkor megyünk, ha én is szeretném. A mostoha tesóm (ő 12/fiú) el szokott járni a nevelőapámmal. Ő jól érzi magát, nem szégyenlős otthon se.


Sokat beszélgettek velem a naturizmusról, hogy mi a lényege, és hogy ott senki se fog engem nézegetni. Csupa jókat meséltek. Otthon az udvarban (nem lehet belátni) már többször kipróbáltam. Napozni és pancsolni szoktunk a kis gumimedencében. Először furcsa érzés volt az "apu" és a "tesóm" előtt fürdőruha nélkül lenni, de aztán elmúlt, és már egyáltalán nem zavar, ha ők így látnak. Végül addig beszélgettünk róla, míg úgy éreztem, szívesen elmennék nyaralásra is.


Rám való tekintettel a szállásunk nem a naturista kempingben lesz, csak mindennap oda fogunk járni strandolni. Így ha valamiért mégsem tetszik, akkor onnantól a normális strandra megyünk majd. Most, hogy közeleg az idő elkezdtem kételkedni és nagyon izgulni, hátha rosszul döntöttem, és mégis kínos lesz mindenféle fiúk (férfiak) előtt fürdőruha nélkül lenni. Máskor meg úgy gondolom, hogy jól fogom érezni magam. A szüleimnek nem akarom mondani, mert magamtól határoztam el, hogy szívesen mennék, (aminek mindenki nagyon örült). Hülyén néz ki, hogy pont most kezdek kételkedni.

Aki már volt (főleg lányok) légyszi írja meg, hogy milyen érzés volt annyi ember előtt levenni a fürdőruhát és úgy lenni egész nap. (13/lány)



2017. jún. 27. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Naturális érzés lesz. Én fiú vagyok, és nagyon sokszor voltam már Berényben. Ha otthon már megszoktad és nem zavart a "fürdőruhanélküliség", hamar megszokod majd a Balaton partján is. Nyugodt, kellemes hely, jól fogod érezni magad. (Egyébként azon a strandon 14 év alattiaknak tolerálják, ha nem vesznek le mindent.)
2017. jún. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Ebben a kérdésben írtak többen is a naturizmus életszemlétéről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__8..


Az izgulás természetes, minden embernél jelentkezik amikor egy addig ismeretlen dologba kezd bele és nincs élettapasztalata benne. Igenek között főleg meztelenül lenni szokatlan élmény amit meg kell szokni. Ez nem is fog változni addig amíg ott nem vagy és látod hogy te is csak egy ember vagy a többi között és senkit nem fog érdekelni hogy nézel ki. Majd csak utána fogsz megnyugodni és megszokni, természetesnek venni. Pont ahogy leírtad az otthoni szituációt. A másik visszatartó erő a korod, serdülőkorban jellemzően magukba fordulnak a gyerekek és nem kitárulkoznak, mert még saját maguk fejlődésével és változásával is meg kell birkózniuk.

2017. jún. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
62%

Teljesen természetes és szabad érzés ruhátlanul lenni.


Persze ha csak te egyedül vagy meztelen az gáz - de ha mondjuk a plázában csak te vagy bikiniben, az is gáz :-)


Ha viszont mindenki meztelen, akkor miért pont téged néznének? Ez ott mindenki másnak természetes.


Persze lehetnek olyan emberek, akik zavarnak - de ezek az emberek akkor is zavarnának ha ruhában lennél, mert aki bunkó az bunkó :-) Szóval ha lesz is ilyen, ne törődj velük és érezd jól magad!

2017. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
81%

Hihetetlen felszabadult érzés lesz. Olyan kellemes módon fogod érezni a vizet, a szelet és a Napot, ahogy még soha. A meztelenség a legtermészetesebb állapot, és annak fogod érezni te is.

Igaza van a szüleidnek, a naturista strandon senki sem fog téged nézegetni. Ott mindenki meztelen, pont olyan leszel, mint bárki más és nagyon hamar rájössz, hogy tényleg senki sem bámulja a másikat. Természetes, hogy kicsit izgulsz, hisz eddig csak családi körben vetkőztél le, idegenek előtt pedig még nem. De hidd el, ez csak addig feszélyez, míg le nem vetkőzöl. Amikor már meztelen leszel, csöppet sem fog zavarni. Ugyanúgy lesz, ahogy otthon történt, egykettőre elmúlik majd a kezdeti megilletődöttséged.

Én is lány vagyok, és amikor először voltam, úgy 10 perc után múlt el a kezdeti zavarom. Aztán már annyira természetes volt minden. Nagyon jól éreztem magam és azóta is szeretek járni. Biztos vagyok benne, hogy te is jól fogod érezni magad. Majd írd ide, milyen volt.

2017. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan nudizz, jó dolog. Majd megszokod.
2017. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

fiu vagyok és nekem volt merevedésem első alkalommal de eltakartam meg bementem a vizbe

Kicsit nehéz volt megszokni

2017. júl. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Lehet, már túl leszel rajta, mire ezt olvasod, de azért kíváncsian olvasnám, hogy érezted magad, milyen volt számodra az első naturista élmény.

Én is Berényben nudiztam először, engem 12 évesen vittek el a szüleim. Berény nagyon jó hely, remekül éreztem magam és megszerettem a naturista strandolást. Azóta is járok.


Én ugyan fiú vagyok, de válaszolok a kérdésedre. Az első alkalom előtt egy kicsit én is izgultam, de végül egyáltalán nem volt zavaró levetkőzni. Míg a pénztártól a part közelbe sétáltunk, letelepedtünk és szétpakoltuk a holminkat, eltelt pár perc. Ezalatt rám ragadt az a hangulat, hogy mindenki meztelen, és hogy ott ez a természetes. Tisztára úgy viselkedett mindenki, mintha textiles strandon lennénk, csak épp ruha nélkül. Saját szememmel láttam, hogy tényleg igaz, senki sem bámulja a másikat. Mire eljutottam oda, hogy levegyem az alsónadrágom, már teljesen normális érzés volt, hogy én is meztelen leszek.

2017. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást, túl vagyok rajta, már többször is voltam. Nagyon jól éreztem magam és tényleg nem volt kínos levetkőzni, alaptalanul aggódtam. Teljesen normális érzés ruha nélkül lenni. Megyünk még mindennap, amikor csak az idő engedi.
2017. júl. 7. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tetszett !
2017. júl. 8. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!