Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Rakéta csapat a Pokémonban...

A Rakéta csapat a Pokémonban miért akarja mindig a főszereplő Pikachuját ellopni?

Figyelt kérdés

Mivel Nintendo fan vagyok, valamilyen szinten van közöm a Pokémonhoz. Még emlékszem a legelső részre is a TV-ből (asszem egyidőbe mehetett a Dragon Ballal) ezért annó még néztem is. Viszont már nagyon régóta nem nézem (a 4kids ámokfutása miatt). Arra emlékszem, hogy volt benne egy bűnöző szindikátus (Rakéta csapat), amik illegális Pokemon kereskedelemmel foglalkoztak és annak két idióta tagja állandóan a főhős Pikachujára vadászott.

Gondoltam így tizenvalahány év után belenézek néhány új részbe. Azon kívül hogy a szereplők közel 20 év alatt mit sem öregedtek (azért ennyi idő alatt még a Dragon Ballban is több generáció nőtt fel) a Rakéta csapatnak még mindig Ash Pikachuja kell, amit természetesen még mindig nem fogtak el. Csak azt nem értem, hogy miért? Ennyi idő alatt akár egy csordányi Pikachut is összefogdoshattak volna a mezőről! Azt se értem, hogyha ez a két szerencsétlen (asszem Jesse és James a nevük) képtelenek voltak 20 év alatt bármilyen eredményt felmutatni, hogyhogy még nem rúgták ki, vagy esetleg lőtték szitává őket, mint egy Tarantino filmben (ahogy maffiózóknál ez szokás)?


2017. júl. 14. 08:01
 1/6 anonim válasza:
100%
szándékosan így van kitalálva a 2 karakter h mindig veszitsenek de a második részben amikor a pokecenterbol el akarjak rabolni a pokemonokat es miutan ash es pikachu megalitja oket azutan beszámolnak róla a fonoknek es a fonok szándékosan erre a feladatra küldi el őket h ne legyenek lább alatt amikor mewtwo probalja leklonozni
2017. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1

Aha, szóval szándékosan tartják meg ezt a két figurát. Eleinte amúgy még elment, hogy csak bóhóckodnak össze-vissza, de semmi komolyat nem csinálnak. De két évtized után ez már kissé kezd unalmas lenni (szerintem).

Gondoltam, hátha van valamilyen logikai következetesség a rajzfilmben, de ezek szerint nincs.


Nem tudom, de ha nekem lennének ilyen embereim (akik ráadásul megszámlálhatatlanul sok pénzt vernek el mindenféle gépekre, ketyerékre, fegyverekre, léghajóra, jelmezekre stb.) úgy, hogy közben 20 éven keresztül nem képesek a rájuk kiszabott feladatot sem elvégezni, nagyon erősen gondolkodnék azon hogy ne adjak-e nekik egy-egy betoncsizmát.

2017. júl. 14. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ash Pikachujáról úgy vélik, rendkívül erős és értékes. Ezért üldözik. Az egyik epizódban pedig az is kiderül, hogy Giovannit is érdekli ez a Pikachu. Nem igazán kell agyalni ezen, hiszen Pikachura egy egész franchise-t építettek. Mondhatni a sorozat fő pokémonja, a Rakéta csapat pedig a szükséges rossz. (Persze, szerepelhetnének kevesebbet, mert egy idő után elég unalmas lesz a sorozatos vereségük.) A 6. évadot azért is szeretem, mert kcisit megújul a Rakéta csapat (új pokémonokkal), plusz feltűnik az Aqua és a Magma csapat is.
2017. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyik részben egyébként kirúgták őket, csak abban a részben vissza is vették.
2017. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 3

Végülis ha belegondolok, igazad van. Hiszen Pikachu az egész Pokemon franchise reklámarca (mint a Nintendónak Mario, a Segának meg Sonic).

Azt is aláírom, hogy a Rakéta trió a szükséges rossz. Amúgy tudok a többi Pokemonos terrorista szervezetről is (Magma, Aqua, Galactic stb). Viszont akkor is elgondolkodtam azon, ha a Rakéta csapat csupán ezt a 3 (amúgy teljesen életképtelen) illetőt képes csak produkálni, hogyhogy a konkurencia nem söpörte még le őket az asztalról?

Ha pedig Pikachu ilyen értékes, a konkurencia pedig egyre erősödik, a Rakétások miért nem küldik rájuk az egész hadseregüket?

(Amúgy a hőlégballonos meg egyéb marhaságok helyett én a helyükben rájuk küldenék egy pár mesterlövészt. Pikachut leterítenék egy altatólövedékkel, a többieknek meg egy-egy headshot és promblem solved. Dehát persze hogy egy gyerekmesében ilyesmi nemigazán fordulhatna elő.)


# 4

Ja, arra a részre még haloványan emlékszem is. Asszem akkor volt hogy a Pokemonok elvesztek valamilyen lakatlan szigeten és az életben először láthattuk feliratozva, hogy mit is beszélnek.

2017. júl. 15. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Giovanni valójában azt mondja, hogy hozzanak el igazán erős és értékes Pokémont. Jesse-ék veszik a fejükbe, hogy az a Pikachu nagyon kell. Giovanni valójában Mewtwo-t akarja visszakapni.
2019. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!