Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Jó ötletnek számít?

Jó ötletnek számít?

Figyelt kérdés
Írtam egy regényt. Folyamatosan javítom, és dolgozom rajta, elküldtem több kiadónak is, de nem kaptam választ, még egy "borzalmasan írsz, inkább ásd el magad"-ot sem...Jó ötletnek számít, ha megpróbálkozok blogot vezetni, és ott megismertetni az írásaimat? Tapasztalatlan vagyok és fiatal, minden álmom egy saját könyv volt, de így inkább mással próbálkoznék. Milyen blogokat érdemes ilyesmivel felkeresni, és pontosan mi a teendő az után? Fizetni kell a megjelentetésért, és milyen elvárásokkal találhatom szemben magam? Bármely segítséget nagyon szépen köszönök! :)

2017. júl. 19. 15:00
 1/2 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

"Írtam egy regényt. Folyamatosan javítom, és dolgozom rajta"


Akkor nem _írtál_ egy regényt, hanem még mindig írod, tehát szerinted sincs még készen.


"elküldtem több kiadónak is, de nem kaptam választ, még egy "borzalmasan írsz, inkább ásd el magad"-ot sem"


Ez természetes, a kiadók így működnek errefelé. Csak attól fogsz választ kapni, aki valamilyen formában hajlandó foglalkozni a történeteddel, aminek kicsi az esélye, mert kezdő, névtelen író vagy és valószínűleg nem alkottál annyira kiemelkedőt, hogy abban egy kiadó hasznot lásson. Ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy amit írtál, nem jó, csak azt, hogy a kiadó úgy látja, nem kapná vissza kamatostul a befektetett pénzt.


Megpróbálhatod egy saját blogon közzétenni a történetedet, de akkor azt reklámoznod kell, folyamatosan és pofátlanul, barátoknak, ismerősöknek, facebookon, meg ahol csak lehet. Nekem van blogom, nem reklámozom, mert az ilyesmihez nem értek, nem is nézi senki. Ez ilyen. Hogy más hajlandó-e a blogján közzétenni a te történetedet, azt a fene tudja. Én még nem találkoztam ilyennel, igaz, nem is kerestem.


"minden álmom egy saját könyv volt, de így inkább mással próbálkoznék"


Ne tedd. Próbálkozz tovább, hátha sikerül. Ha nem jön össze, még mindig kiadhatod magánkiadásban és terjesztheted barátokon, ismerősökön keresztül, csináltathatsz belőle ebookot is, azt talán könnyebb eladni.

2017. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. júl. 20. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!