Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek wattpadon milyen...

Szerintetek wattpadon milyen a jó borító?

Figyelt kérdés

2017. szept. 27. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- Illeszkedjen a történet stílusához a színvilág. Ezt én úgy szoktam elérni, hogy színpalettákat nézegetek, és ha valamelyik nagyon megnyer, igyekszem utána ahhoz igazítani a tervezetem. Vagy fordítva: ha van egy számomra szimpatikus szín, de nem feketével vagy fehérrel szeretném kombinálni, ugyanúgy a paletták közt kutakodom. Ez már csak azért is jó, mert így nem alkalmazok olyan árnyalatokat, melyek egyébként bénán állnak, szinte rontják a szemet.

- A jó betűtípus is nagyon fontos, illetve a körülötte alkalmazott effektek, engem ennyivel is meg lehet nyerni. Ezt is például a dafont.com nézegetésével lehet elérni, meg egy kis gondolkodással: ezt úgy értem, hogy horrorborítóra ne rakj szívecskével pontozott i-t. Ellenben egy jól megszerkesztett alkotáson még egy Times New Roman is csinosan mutat.

És ha már itt tartunk...

- Legyen rajta cím. Bele se kezdek olyanba, amelyiken nincs. Felőröl az ideg, ha azt látom, hogy valaki annyi energiát sem fordít egy ilyen fontos elembe (ami amúgy csak az emberi felszínesség miatt az, de mindegy), hogy legalább Ariallal ráfirkantson pár betűt.

- Lehetőleg látható legyen a cím. Azzal általában nincs baj, hogy túl apró karakterekkel szerepel, inkább azzal, hogy beleolvad a háttérbe. Még egy Pixlr is képes arra, hogy árnyékot vagy körvonalat rakjon köré.

- A technika tükrözze a műfajt. Egy történelmi fikción például nem tudok elképzelni egy manapság híres színésznőt virágmintákkal spécizve. Így kevésbé veszem komolyan a sorokat, miközben olvasom. Ellenben ugyanez a stílus ifjúsági irodalomnál egyfajta kellemes alaphangulatot ad.

- Legyen rajta valamilyen egyedi vonás. A borítókészítők valamiért nagyon értenek ahhoz, hogy kitaláljanak egy irigylésre méltó, kreatív technikát, amellyel kiemelik a szimpla "felirattal ellátott képek" sorából a borítókat. Ilyen volt az, mikor valamelyik (azt hiszem, ki is adott) könyvön ilyen kollázsszerű elrendezést alkalmaztak: utána az amatőr írók nem győzték másolni, mert letisztult, tetszetős volt, emellett nem kellett hozzá profi képszerkesztőnek lenni - meg nem kellett annyi fantázia hozzá, csak pár történethez illeszkedő fotó.

- Ne pixeles képből készüljön. A kép minősége nagyon ronthat az esztétikán, nagyon igénytelennek tűnhet.


Ha kell, gyűjthetek pár baromi tehetséges borítókészítőt, hogy láss mintákat. Ha magadnak szeretnél összeállítani egyet, akkor is hasznos ilyeneket elemezni, mert nemcsak motiválóak, de ihletet is adnak.


Egyébként bocsi, hogy ilyen kusza lett, meg nem feltétlenül pontos, de nem vagyok borítókészítő: ezek a saját észrevételeim, saját tapasztalat alapján. Remélem, ettől függetlenül segítettem :).

2017. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előző válaszolóval. Annyival egészíteném ki, hogy Wattpadon az ember görget, és a másodperc törtrésze alatt dönti el, melyik könyvet választja a listából. Ez általánosítás, de tekintsünk el tőle! :)


Azt tapasztaltam, hogy azt választják, ami pont azt mutatja, amire vágynak. Így hát, aki horror kategóriában keresgél, inkább arra kattint, amin vért lát, kést, stb... Ha romantikus kategóriában keresgélnek, inkább arra esik a gyors döntés, amin egy párt mutatsz, és nem a naplementét. Így tudja, hogy valószínűleg azt a románcot kapja majd, amire vágyik. Egy fanfictionnél legyen látható az adott személy, ha romantikus, akkor lehetőleg mindkét személy! Az én történetem sokkal többen megtalálják azóta, hogy a női és férfi főszereplő látható a borítón, és nem egy erdő (ami szintén illeszkedett a sztorihoz).


Természetesen, az első oldalon kiderül, milyen minőségű/stílusú a történet, de ahhoz előbb meg kell nyitni...


Egyébként, valóban... legyen igényes, jó felbontású, a stílusa idomuljon a történet stílusához, és ne kelljen hunyorogni, hogy megtaláljuk a címet! A borító az első platform, hogy bemutasd a könyved az olvasóknak. :)

2017. okt. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!