Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Dungeons and Dragons. Hogyan...

TheUnknowBoi kérdése:

Dungeons and Dragons. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Szeretnék dnd-vel játszani, de nem tudom mit szükséges beszerezni hozzá. Igazából az a fajta érdekel amivel a Stranger Things-ben játszottak, (83-as expert edition azt hiszem) bár gondolom olyat már nem lehet kapni (csak használtan) de hasonlót szeretnék. Valamint egy rendes szabályzatot ha tudna valaki linkelni megköszönném. (A jelenlegi tudásom dnd-vel kapcsolatban annyi amit Wikipédián olvastam és a Stranger Things-ben láttam)


Valamint a kérdéseimen kívül is minden dnd-vel kapcsolatos infót szívesen elfogadok. :D



2017. nov. 3. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Társaság kell hozzá legfőképpen, meg sok szabadidő.

Ezen kívül kell pár papírlap, dobókockák, meg a szabálykönyvek. Utóbbiak nem tudom, elérhetőek-e online, rendes könyv formában elég terjedelmesek, és gondolom méregdrágák.

2017. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lfg.hu - szerepjátékos oldal, a fórumán DnD rész is van.

A teljes csomag a játékhoz:

-Játékosok kézikönyve

-Mesélők kézikönyve

-Bestiárium (szörnyek könyve)

-Tetszőlege világleírás

-Dobókockák


Magyarul a Deltavision forgalmazta az egyik kiadást, szerintem még kapható is náluk.


Angolul meg sok helyen be lehet szerezni, figurákat is kaphatsz.


De ha pusztán az érdekel, hogy figurákat tologass társasjáték jelleggel, arra ott vannak a DnD társasjátékok:


[link]

2017. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóval annyival kiegészíteném, hogy:


A DnD egy szerepjáték, nem társasjáték. Viszont a harci helyzeteket lehetséges benne tényleges figurákkal ábrázolni, de nem kötelező, használható akár egy papírkorong is. Régebbi szabályokban nem is volt ennyire felosztva a harc, hogy ilyen olyan hatszögek, vagy négyzetek amikre lépni lehet, hanem csak a fantáziára volt bízva.

Szóval ma, ha valaki DnD-t játszik, akkor egyáltalán nem biztos, hogy Demigorgon figurát meg hősöket fog tologatni az asztalon.

A szerepjáték őskorában sok történet igazából csak arról szólt, hogy a játékosok mennek a dungeonben és gyakják a szörnyeket meg kikerülik a csapdákat minimális háttérsztorival.

Manapság már sokkal színesebb történeteket találnak ki jó esetben a mesélők.

Ráadásul rengeteg szerepjáték van, a DnD csak egy a sok közül, bár az egyik legősibb (az is lehet, hogy ez volt az első, most nem nézek utána, de erősen gyanítom).

Vannak ingyenes szerepjátékok is, szóval ha pusztán ki akarsz próbálni egyet, akkor ott van pl. a magyar Kard és Mágia, amihez még kész kalandok is vannak.

Ha azonban téged inkább a társasjátékok vonzanak, akkor ott vannak az előző hozzászólásomban említettek, amikhez még figurákat is adnak. Ilyen jellegűekből is van persze más is, pl. Warhammer Fantasy Quest (bár nem tudom, hogy még aktívan gyártják-e), vagy a Descent.

2017. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a szellemlovasban használtan kaphatók a 3. kiadás könyvei.

Először is az alapköny kell neked, sok papír, ceruza és 20 oldalú dóbókocka. még 2 ember a játékhoz és valamelyikőtöknek a mesélő szerepét magára kell vállalnia. Neki jobb ha meg van nyomtatva is a könyv.

2017. nov. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2018. aug. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!