Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért olyan elítélt hobbi a...

Miért olyan elítélt hobbi a gépezés?

Figyelt kérdés
Egyszer kiírtam erre az oldalra egy olyan kérdést, hogy "Szerintetek melyik a rosszabb hobbi? Ha valaki hétvégenként gépezik, vagy ha valaki minden hétvégén bulizni megy és jól berúg?" És jött egy olyan válasz, hogy "Hát, egyik sem valami jó, de az még mindig jobb, ha minden hétvégén berúg, mint hogyha minden hétvégén gépezne", és utána többen írták, hogy egyetértenek ezzel a válaszadóval? De miért olyan elítélt hobbi a gépezés, hogy viszonylag sokan azt gondolják, hogy még az is jobb, ha minden hétvégén berúg az ember?

2017. nov. 12. 20:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs, a válaszolóval szó után pontot szerettem volna tenni, nem kérdőjelet.
2017. nov. 12. 20:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő nem függ össze, (én minden nap gépezek amúgy :D) attól még nem rúghat be az ember?
2017. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem a lényeget.

Egy pc n játszó embert lehordanak mindennek...

De ha 24/7-ben fb on csücsül a nép 80-90%-a az np.


Az emberek agyával gond van ilyen téren.

Semmivel nem különbözik eredményben a sima kockulás VS bulizás, ugyanis egyiknek sincs haszna, nem jövedelmező, nincs haszon csak minusz idő.

(persze vannak kivételek pl e-sportban jeleskedik az ember vagy elterjedt név s hoz hasznot. Vagy nagyobb értelmesebb "bulin" befolyásos emberekkel ismerkedsz meg.

- de az átlagot nézve ezek nem jellemzőek rájuk)



Ne vedd magadra s élvezd azt a fajta hobbi/kikapcsolódást, ami a TE személyiségedhez közel áll.


Kemény kocka is vagyok, de az ott megismert emberek által volt/van hasznom. Pl egyiknek van 3D nyomtatója, de se ötlete termékekre, se tudása nincs arról hogyan csináljon hasznot. S itt jöttem képbe.


Rólam annyit, hogy művészetben több ágon is jeleskedem (szobrászat, grafika, szabás-varrás, kisebb barkácsolás/kárpitozás stb) - saját üzlet a cél ezért érdekel a marketinghez fűződő témák.


S ne feledjük hobbi/kikapcsolódás mindig is idő rabló akármi is legyen az!


-> persze jobb olyan hobbit választani, ami hoz hasznot is.

(sok kockulást kicsit bánom, mert tudom semmi értelme, de ha szereti az ember s kikapcsolja miért ne csinálná?)


De egy egy kikapcsolásra jó beülni pl egy kávézóba vagy pizzériába olyan emberekkel, akikkel szívesen beszélgetsz (nem kell feltétlenül barát, elég ha kedves ismerős)


24/N

2017. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha valakinek felsorolom a hobbijaimat az néz egy nagyot:

"ki nem néztem volna belőled"

Főleg az anime-manga témát xD


Mondjuk a kinézetem is megzavarja a népet. Huszonéves fejjel 17-nek néznek... Pedig elég "felnőttes" a stílusom , ruhákban is.

Lehet rövid hajra kell váltanom a combközépig érő hajról ><, de annyit nem ér meg hogy idősebben nézzek ki.


Jah fodrászkodom is.

2017. nov. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltéve, hogy számítógépes játékokkal való játszást értettél gépezés alatt, szerintem azért lenézettebb ez mint a bulizás & berúgás mert ezt a legéletképtelenebbek, legtöketlenebbek, leglúzerebbek (a megvetettek) is meg tudják csinálni, míg ahhoz, hogy elhagyd este a meleg otthont és bedobd magad egy olyan közegbe, ahol akármi megtörténhet, beléd köthetnek stb. kell némi kurázsi.

A köztudat pedig hajlamos kegyetlennek lenni azokhoz, akik valamilyen formában a legkönnyebb utat választják.

2017. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Találtam egy hozzászólást, szerintem van benne valami:


"Because they're hypocrites. Almost no

one uses their free time for hobbies

that are completely productive, or

hobbies that do a lot to better

themselves as human beings, so it's

hypocritical to judge others for the

same."

2017. dec. 30. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!