Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért engedik a hivatásos...

Miért engedik a hivatásos pókerjátékosoknak, hogy napszemüvegben játszanak a versenyeken?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy nem véletlenül találták ki a pókerarc kifejezést, hiszen a játékos arca sok mindent elárulhat a lapjairól, mint ahogy a pillantása is. Aki nem tudja fegyelmezni a vonásait, az ne pókerezzen.
2010. jún. 1. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

"A szem a lélek tükre."

Pont emiatt nem lehet a napszemüveg, a játéknak lényege az is, hogy mit olvasnak ki a játékosok egymás arcából. Ha valaki ezt ellehetetleníti, az gyakorlatilag csal.

2010. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért ne engednék? Nem attól leszel önmagában jó pókerjátékos, hogy "pókerarcot" tudsz vágni (amiről nem lehet leolvasni semmit). Mivel a jó pókerjátékos nem a saját lapjait nézi, hanem az ellenfeleit próbálja "olvasni", így megengedett ennek a megnehezítése. Márpedig a szemed esetleg elárulná, hogy jó lapjaid vannak-e vagy sem. Szerintem nincs ezzel semmi gond.
2010. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom e témában az alabbi cikk elolvasását. Tanulságos.

Utána folytathatjuk az elemzést.


[link]

2010. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szórul szóra ezt kérdeztem a múltkor én is... egyetértek veled, a pókerben (ami kártyajátéknak önmagában nem túl mozgalmas, lássuk be) éppen az a lényeg, hogy az arcjátékkal, gesztikulációval be lehet-e csapni a másikat. Ha mind napszemüveget vesznek föl, vagy legalábbis a lehetőség megvan rá, persze lehet azzal érvelni, hogy fair a küzdelem, de nekem nézőként sem olyan érdekes így. Némi túlzással: mintha a rádióban hallgatnám a játékot. Pedig tudom, hogy arc nélkül is játsszák a neten, láttam ilyet, és nagyon untam, nekem ez nem az igazi póker.
2010. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam a belinkelt cikket. Lehet, hogy naív vagyok, de nekem meg sem fordult a fejemben, hogy csalásra használnák a szemüveget. Inkább - ahogy az első válaszoló írta - azért, mert "a szem a lélek tükre" és félnek, hogy elárulják magukat egy pillantással. Gondolom, hogy egy igazán komoly versenyen nem is lenne lehetőségük hasonló csalásokra.
2010. jún. 2. 10:19
 6/6 anonim ***** válasza:

de lehet szemüveget felvenni nem tiltják pl ott van vanessa rousso

[link]

[link]

még akkor is felvett szemüveget mikor csótánynak kellett öltöznie egy fogadás miatt:D

[link]

meg még sorolhatnák többet is és ők mind a legjobbak mert mindig ott vannak a döntőben

2012. júl. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!