Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egyszeri alkalommal füveztem...

Egyszeri alkalommal füveztem a barátaimmal, túl nagy bűntudatom van miatta. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Kisiskolás korunk óta együtt lógunk a haverjaimmal, és az egész társaságból csak én nem szoktam füvezni, minden buliban benne vagyok csak úgy alapból nem szeretnék füvezni. De megigértem nekik hogy egyszer fogok velük, így is lett azonban nagyon bűntudatom van emiatt, még ha gyakorlatilag nem is történt semmi. Mi a véleményetek, belefér? 19/F
2017. dec. 7. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha azok az elveid, hogy te márpedig nem kábítózol, semmilyen szinten, az teljesen rendben van, ez egy döntés. De akkor ne erőltesd bele magad ilyesmikbe, mert kognitív disszonanciát fog okozni a tudatodban, ami majd magával hozza a bűntudatot, amit most élsz át stb.


Ha viszont érdekelnek ezek a dolgok, és racionális keretek között kísérleteznél vele, akkor változtatnod kell az ezzel kapcsolatos hozzáállásodon, megítéléseden. És el kell fogadnod, hogy ezzel vállalod azt, hogy illegális tevékenységet végzel. És oldd fel a képzettársításaidat. Nem azért illegális, mert hú de mekkora bűn lenne, hanem mert jó régóta illegális, akkor ilyen döntést hoztak, és azóta semmi társadalmi diskurzus nincs róla, plusz minden erősebb tudatmódosítót beskatulyáznak "kábítószerként" holott tök más hatást váltanak ki. Az egyiktől ellazulsz, a másiktól bekábulsz, a harmadik eufóriát okoz stb.. Szóval oldd fel magadban ezeket az ellentmondásokat, fékeket ha érdekel a dolog. Ha meg nem, akkor ne tépj csak azért, hogy jobban beilleszkedj a társaságba. Azért nem éri meg.

2017. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Szerencsére teljesen elfogadják hogy nem füvezek, annyira nem vagyunk már gyerekek, csak azért nem lehet mindig kimaradni a buliból. Igazság szerint nagyon tetszik az illata, ahogy tekerik, az egész hangulat, csak rohadtul zavar hogy illegális és hogy annyira nagyon a családom sem elfogadó ezzel tekintetben,ha ki is derülne.
2017. dec. 7. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!