Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Tudatos álom folyamatának...

Tudatos álom folyamatának megtartása?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokszor jövök rá almomban, hogy csak álmodom, de valamiért minden alkalommal kb csak 20 másodpercig sikerül megtartani, utána egyre valósághűtlenebbé válik és felébredek. Ilyen az elmúlt hónapban már kb. 5-ször előfordult. Mit tehetnék, hogy a tudatos álomban tudjak maradni, és ne vesszen el, vagy ne ébredjek fel közben?

2018. jan. 4. 18:16
 1/6 anonim válasza:

Ne gondolkozz.

Ha gondolkozni kezdesz, bekacsol az agyad másik fele is, és így fél álomból gondolkodás lesz, ha észre veszed hogy álomban vagy, lazulj el, ne nézz fel, ne nézz sehova, te tégy semmit, az álmot irányítani vágyakozással kell, vágyakozz, hogy pl.: Jajdejó lenne oda menni, vagy de jó érzés lenne nagyot ugrani stb, és az agyad nagy valószínűleg így fog tenni, vágyakból kezdi felépíteni a teret körülötted.


A környezet elemzése, bekapcsolja az agyadat, és a memóriádat, elfordulsz, majd vissza, és az agyadnak már memóriából kell gondolkodnia, így akaratlanul is felébreszted a kis nyavalyást.:D


Szóóval vágyakozz, kívánj, akarj, stb, csak ne légy gyors, mozgékony, kapkodó, mindent akaró.. :))


Kicsit nyers voltam.. de egy haldokló billentyűzettel nehéz írni... :D

2018. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, ez hasznosnak hangzik, majd ha legközelebb eljön úgy csinálom:D Egyébként legutóbb úgy volt, hogy rájöttem h álmodom, mindent élésen láttam, elnéztem jobbra, balra, elképzeltem valamit, ahogy odanéztem ott is volt, kipróbáltam hogy fáj e ha nekiütöm a kezemet a falnak, és tényleg ereztem is fájdalmat, elképzeltem egy lányt, odamentem hozzá és megöleltem,de ekkor elkezdett sötétülni a kép és felébredtem. Mindig ez volt, hogy tizenpwr másodperc elteltével vége lett. De régebben meg ahogy tudatos lett az álmom, mindig egyből felébredtem, csak ennél a szintél leragadtam:(. Amúgy szívesen olvasnám, ha még írnál a te tudatos álmaidról, hogy eleinte hogy ment, miket szoktál csinálni benne, hogyan éred el hogy tudatos lettlegyen, mennyi ideig vagy egy tudatos álmodban folyamatosan, ilyesemik:))
2018. jan. 4. 21:32
 3/6 anonim válasza:

Nos, tudnék írni, de haldoklik a dolog a kezeim alatt...xD :D


Szal bemásolnék két bejegyzést a blogomból, amit egy ideje már nem használok, de attól még fontos számomra..

ui.: (a fiatalabb énem kicsit hibásan ír néha..:D)


2013. AUGUSZTUS 19., HÉTFŐ

Merj Álmodni.

Sikeresen zártam egy újabb mérföld követ , sikeresen végig álmodtam egy álmot az elejétől a végéig úgy hogy tudtam hogy félálom, kezdek ráérezni arra hogy hogyan kell tudni és egyben nem tudni hogy álmodsz, hogy tudsz félálomban maradni és nem átváltani gondolkodássá, nem is nehéz csak egy kicsit zavaró dolog:D

Alapjában véve amikor rájövünk hogy álmodunk, legalább is én olyankor nagy erővel elkezdek gondolkodni dolgokon hogy akkor most mit csináljak, és ez oan dolog mint egy keresztút, ha erősen elkezdesz gondolkodni akkor csak még jobban beindítod az agyadat, és szép lassan kimész az álomból, de van egy másik út is amikor ha rájössz hogy álmodsz, megpróbálsz nem gondolkodni, volt egy cél álmodtam tegyük fel odamész az utca végébe, továbbra is legyen ez a célod és nem nagyon akarva csak kb úgy a földet nézve egyfolytában hogy ezzel is segítsd a szemeidet lecsukva tartani, és majd amikor odaérsz, az álom kreálja magának a további adatokat és akkor már a földet sem kell majd nézned, mert minden adott lesz ott, de ahhoz hogy eljuss oda a földet kell skubiznod és lassan szinte semmit, vagy csak egy dolgot és azt is finoman kell gondolkozni és másra nem gondolni..

Ez olyan mintha egy alvó gyereket ébresztenél fel véletlen és akarnál altató dalokat meg ringatással vissza terelni őt az alvásba.

Itt is, semmi hirtelen szem mozdulat hogy nehogy aztán az legyen a vége hogy az igazi testeden is kinyisd, illetve semmi nagy gondolkodás, hagyd hogy az álom magát álmodja, ne te határozd meg, így képes lehetsz jobban bent maradni az álomban.

Volt egy olyan észrevételem is hogy álmodás közben volt ott egy fal nekem pl és meg akartam mászni, felülni a tetejére, nem úgy mondtam magamnak hogy hangosan kijelentve hogy én most oda megyek és felmászok rá, ink egy ien javaslatnak tűnt, mintha csak megjegyeztem volna magamnak, hogy oda fel kellene ülni tökjó lenne, és az agyam az álom össze köttetésével ezt meg is tette, mert alapjában véve az álmaink sokszor azt cselekszik vagy teszik amit szeretnénk a való életben, vagy vágyunk rá, a vágyaink kiteljesedéséből él alapjában véve.

Ha úgy irányítod az álmod hogy nem tudatosan vagyis úgy hogy nem gondolkodsz rajta, hanem tudatalattival miszerint: tökjó lenne oda felmászni vagy ekkorát ugrani stb, az álom nagy eséllyel teljesíteni fogja mert erre vágysz.


Alapjában véve ahhoz hogy éld az álmaidat ahhoz nem gondolkodás kell az álomban

""CSAK MERNI KELL ÁLMODNI"" hogy teljesülhessen.

2018. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

És a 2. bejegyzés.:


2011. JANUÁR 4., KEDD

Mi az a félálom? Saját elmélet:

Ez nem alfa állapot vagy meditáció.


Ez rendes alvás, legtöbbször akkor jelentkezik ez az állapot mikor már a tested kezd keledezni reggeltájt, de még álmodsz és ilyenkor van az hogy a tudat alattid még álmodik de már ébren vagy, de ha kinyitod csak egy pillanatra is a szemedet a tudat alattid abba hadja az intenzív álmodást, és egyszerű gondolkodássá változik vissza a gondolkodásod, vagyis ha álmodsz valamit és reggel felkelsz még ott van a fejedben hogy mit álmodsz és még emlékszel rá hogy mi történik mi az a cselekedet amit épp csinálsz, tegyük fel épp sétálsz az úton látod a házakat a színüket, és mindent,pontosan letudod írni és emlékszel hogy mi volt ott miután elnézel más irányba mintha csak ott lennél, viszont ébredéskor ez a nézet megváltozik tudatos gondolkodássá hogy csak álmodsz ott sem vagy az ágyadban vagy és fekszel akkor ez a tudatlan állapot megváltozik tudatos állapottá amikor mér emlékszel mi történt álmodban viszont már nem vagy ott testben és lélekben csak próbálsz továbbra is az adott szituációban maradni egyszerű gondolkodással, de ebben az állapotban már mindenre neked kell gondolnod, hogy huhh mit is csináltam hol voltam milyen volt a táj meg ilyenek és mire mindenre vissza gondolsz és újra oda teszed ahova való addigra már annyira felébredsz hogy egyszerű ábránd lesz az egészből nem pedig valós idejű ottlét.



Vagyis a félálom jelentése annyi hogy tudatlan gondolkodás , még álmodsz ott vagy és tudod irányítani cselekedeteidet a mozdulatodat és néha még a beszédet is de ez ritka, ezek a fél álmok legtöbbször csak pár másodpercesek szóval nehogy azt hidd hogy órákat letudsz játszani mintha csak egy pc-és játék lenne.

*én legtöbbször ugyan azt álmodom ilyenkor csak más és más formákban

*Repülni motorok és minden véle gépezet nélkül, egyszerűen csak én, a gravitáció csökkenés is sokszor van,van hogy házakat ugrok át mikor épp félálomba kerülök majd ugrok még egyet majd még egyet de az már kisebb aztán csak egy icipicit, majd a tudatos gondolkodásom bekapcsol és az egész átváltozik tudatos gondolkodássá vagyis ábránddá amikor a gravitáció újra normális és max egy kisebb bokrot tudok átugrani


*Ezt jelenti a félálom.



Ma-délután aludtam egy két órát és a következő félálomba csöppentem:


Egy nagy teremben voltam ami eléggé zsúfolt volt emberekkel akik egytől egyik szinte már már ordibálva beszélgettek egymással, ott álltam valahol a szélen egy széken azt hiszem, beláttam az egész termet, láttam minden embert akik szinte körém tornyosultak majd hirtelen annyi beszélgetést hallottam hogy nem lehetett semmit érteni az egészből csak nagy sistergés volt szinte, elegem lett felemeltem a hangom és mondtam hogy csöndet! de semmi meg sem hallottak, majd még egyszer ekkor már ordibálva azt mondtam ELÉG LEGYEEEN! De megint semmi mintha csak egy szellem lettem volna, a kiabáláskor már félálom közeli állapotban voltam, már éreztem a lepedőt alattam de még nem esett le hogy álmodom, majd a második kiabálás után kiröhögtem magamat.

Nem tudom miért de annyira röhöghetnékem volt magamtól, az hogy oda sem bagóznak rám pedig még az ablakot is kivihetem annyira üvöltöttem, ekkor már leesett hogy félálomban vagyok hisz éreztem ahogy az arcom elmosolyodik és halk nevetésbe kezdtem, ezt egyből abba is hagytam, elkezdtem Koncentrálni hogy ez csak egy álom és ne nevess mert a szobában lévők meghallják, és még hülyére vesznek, ezek után még arra emlékszem hogy mintha kimentem volna az ajtón és egy hosszú folyóson mendegélve fejeződött be a Félálmom.


A fél álmokat egyesek szerint nem kell annyira komolyan venni mint a rendeseket de mások szerint meg ezeket is ugyan úgy fontosnak kell venni,hisz ebben az állapotban oda tudsz menni valami ismeretlenhez és pl.: leolvasni egy címet egy számsor vagy valamit egy könyvről vagy cetliről.


Eme fél álom jelentései:

Nevetés: Ha álmunkban nevetünk akkor valószínűleg olyan gondunk van amelyet nem tudunk megoldani. Ezért így vezetjük le a feszültséget álmunkban.(igaz)

Lárma: Nagy eséllyel nyugtalanok bizonytalanok vagyunk egy közelgő kétesélyes kimenetelű esemény miatt.(igaz)

Terem, gyűlés vagy hasonló: Egy váratlan esemény nagy viták felmerüléséhez vezet a közeljövőben.

Terem: Társasági hiányunk van már elegéé rosszul érezzük magunk a magányban, nemsokára nagy buli lesz ahol sok emberrel beszélgethetek majd.(igaz)


Ui.: rárá nézek majd eme posztra, ha kérdésed lenne.;)

2018. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 6. 18:00
 6/6 anonim válasza:
Szívesen;)
2018. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!