Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Elektronika, hobbi, alap...

Elektronika, hobbi, alap szinten. Megakadtam egy kicsit. Vajon helyesen gondolom amit gondolok?

Figyelt kérdés

Szóval adott a probléma: Playstation 1-es memóriakártya tartalmának lementése pc-re. Adapter kerestem: vagy nincs vagy 30.000Huf mert eredeti Sony. Hát megcsinálom otthon sufniba.

Találtam egy rajzot hozzá, megvalósítottam, kipróbáltam, hát persze hogy nem működik.

[link]


Nézegettem a neten, hogy ez a bizonyos LM317es pontosan hogy is működik, és szerintem talán hibás a rajz.

Lényeg, hogy a memóriakártyának az 5ös pinjére 3,6V menjen. Viszont ahogy számolgattam a neten LM317es kalkulátorral, ilyen esetben 1.97V vagy mennyi jön ki. Viszont ha megcserelem a két ellenállást, akkor 3.47V jönne ki.


Teljesen kezdő vagyok e téren, úgyhogy ha valami nagyon amatőr dolgot néztem be, sajnálom, de jól jönne valami megerősítés. Nyilván semmit nem akarok elfustoltetni.


Köszönöm előre is a segítséget!



2018. jún. 28. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem cseréled meg akkor jön ki 3,47 Volt. De ezt könnyen tudod is ellenőrizni egy multiméterrel. Hogy ez elég-e memóriakártyának azt nem tudom. Viszont könnyen orvosolható ez a probléma, a lenti ellenállást ki kell cserélni egy 866 Ohm-osra, vagy egy potira ami ennyire van beállítva.
2018. jún. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hiszek én neked, de miért?

Képletet találtam, az alapján:

(470/820+1)*1.25


Jogos, de most sajna már nem megyek ki méregetni:D

2018. jún. 29. 00:10
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
2018. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!