Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni jól rajzolni?

Meg lehet tanulni jól rajzolni?

Figyelt kérdés
Kb 11 éves koromig tök átlagosan rajzoltam, vagyis nem szépen, de nem is volt annyira vészes, de utána valahogy megszerettem a rajzolást, és rengeteget fejlődtem. Most 16 éves vagyok, és képről bármit le tudok rajzolni szinte tökéletesen, de ha fejből kell, akkor már nem megy annyira, pedig van bőven fantáziám. Ezen lehet valahogy segíteni?

2018. dec. 16. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze! Minden a befektetett idon es energian mulik! Ugyanebben a cipoben jartam en is, tinikent azt hittem, zsenialisan rajzolok, mert keprol, valosagbol barmit letoltam szuper realisztikusan. De aztan mint te, en is rajottem, h fantaziabol nehezebb rajzolni, mert nem eleg latni: erteni kell, amit rajzolsz, es ez egy egeszeben kulonbozo kepesseg.


Mi erdekel, min szeretnel fejleszteni? Pl ha karaktereket akarsz rajzolni, akkor erdemes tanulmanyozni az anatomiat.

NE feltetlenul masolj le halal pontosan 2 ora alatt egy anatomiai rajzot, arnyekolassan meg minden, mint ez:

[link]


Inkabb probald meg alapjaiban megerteni az emberi test szerkezetet, gyorsabb, egyszerubb, sematikusabb rajzokkal (nem baj, ha nem tokeletesek), amikbol lazan megcsinalsz 3 oldalnyit 2 ora alatt. Probalj meg realisztikus, jol kidolgozott rajzokat/fotokat hasznalni referenciakent, amiket te magad egyszerusitesz le a sajat rajzaidban, ezaltal maris tobbet gondolkodsz rajzolas kozben, nem csak masolsz.


Ilyenbol:

[link]


Ilyesmit:

[link]


Az is hasznos gyakorlat, ha mindig van nalad egy vazlatfuzet, es utcan, buszon, suliban nekiallsz lefirkalni az embereket. Nem baj ha mozognak, ne egy-egy rajzot probalj a vegtelensegig tokeletesiteni, hanem csinalj sok kicsi rajzot, probald meg elkapni a mozdulataikat egyetlen pillantassal, amit aztan gyorsan felvazolsz. Erdemes direktbe tollal rajzolni a ceruza helyett, mert igy nincs lehetoseged javitgatni, ovatoskodni, kenytelen vagy koncentralni, hogy a rajz egybol jo legyen, es azt is konnyebben elfogadod, ha nem tokeletes.


[link]

[link]

[link]

[link]


Aztan ha sajat/fanart karaktereket szeretnel rajzolni mindenfele helyzetben, erdemes megnezni, masok hogyan epitik fel a karaktereiket.

[link]

[link]

[link]


Pl. deviantarton is rengeteg tutorial van.

Emellett csak azert erdemes a rendes emberi anatomiat is tanulmanyozni egy kicsit, mert ugy konnyebben megerzed, ha valami nem stimmel a sajat rajzodon.

2018. dec. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úristen, annyira köszönöm! Vagyis ha jól értem, vegyek egy képet mondjuk egy emberről és próbáljam egyszerűsítve lerakzolni?
2018. dec. 17. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul egyszerusitve, de inkabb a test felepitesere, aranyaira figyelve, es nem arra, hogy a rajz tokeletes masa legyen az eredetinek.


Ez kb a "jobb agyfeltekes" rajzolas ellentete. A jobb agyfeltekesben te mar jo vagy, mert amikor arra koncentralsz, hogy elethuen lemasolj valamit, csak a formak, vonalak, arnyekolas viszonyait figyeled. Anelkul rajzolsz, hogy az agyadban elemezned, amit latsz.


Ime a harom szint (szerintem):


1

Ha elemezzuk/tudjuk, mit rajzolunk, felmerul a veszely, hogy elozetes tapasztalataink alapjan probaljuk meg visszaadni a targyat. Inkabb eloiteleteinkre hagyatkozunk a latasunk helyett. Pl. egy feled vezeto utat perspektivaban latsz, tehat feled egyre szelesebb, a tavolban egyre keskenyebb, es lapos. De az agyad tudja, hogy az ut valojaban mindenhol egyforman szeles, ezert aki nem veszi figyelembe amit lat, parhuzamos vonalakat akar rajzolni:

[link]


2

Ezert talaltak ki a jobb agyfeltekes rajzolast, hogy a rajzolni abszolut nem tudo embereknek megtanitsak, hogyan rajzoljanak elemzes nelkul. Ha nem tudatositod, hogyan is all ossze egy emberi arc (orr, szem stb elhelyezese), es csak a fenyekre, formakra koncentralsz, tokeletesen tudsz masolni (masodik kep). Te ebben mar elmondasod alapjan profi vagy.

[link]


3

Ezutan jon amikor az elozo ket modszer probalod egyesiteni. Tudod, hogyan epulnek fel

2018. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3


Ezutan jon amikor az elozo ket modszert probalod egyesiteni. Tudod, hogyan epulnek fel a targyak, de azt is, hogyan kell oket elethuen visszaadni. Ez kivanja a legtobb gyakorlast. Tehat itt azt kell megtanulni, hogyan tudom visszaadni a leghatekonyabban, amit elkepzeltem. Es hogy milyen stilussal milyen hatast erek el.



(Ez mind csak az en elmeletem, de remelem, segitettem ravilagitani a dologra.)


Ezen kivul, ha komolyan erdekel a rajzolas, ajanlanam egy rajztabla beszerzeset (lehetoleg Wacom), hogy gepen is tudj rajzolni. Nagyon inspiralo tud lenni, es erdemes koran elkezdeni. Jo, ingyenes program pl. a Paint Tool SAI, es konnyu kezelni. De ha be tudsz szerezni egy Photoshop crack-et, meg jobb.

2018. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyira köszönöm, rengeteget segítettél!
2018. dec. 19. 23:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Szivesen :)
2018. dec. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!