Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani vámpíros...

Tudnátok mondani vámpíros filmet, esetleg könyvet?

Figyelt kérdés
Azért lenne jó inkább filmben, mert ahhoz könnyebben hozzájutnék, de szívesen fogadnék minden választ. Persze tudom, sok hasonló kérdés volt már, de nem tudok mibe belekezdeni. Anne Rice-ot olvastam, Twilightot sajnálatos módon szintén (kevés benne a “valóságalap” úgymond). Drakula alapmű. Ezeken kívül nem találok olyat, amit érdemes lenne megnézni/elolvasni. Esetleg valami tipp? Előre is köszönöm szépen.

2019. febr. 8. 13:55
 1/9 TR75 ***** válasza:
100%
The Hunger (Az éhség - 1983.)
2019. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Interjú egy vámpírral
2019. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Anne Rice alapjan keszult meg egy film, Queen of the damned (Lestat-rol).

The Hunger tenyleg nem rossz, raadasul Bowie jatszik benne, bar eleg "muveszfilm". Ami meg hasonloan lassu es tetszett: Only lovers left alive


Drakulabol rengeteg film van, bar lehet mar lattad oket

Nosferatu (1922) "altalanos muveltseg" vampir-fanoknak

Drakula (1931) Lugosi Belaval

az osszes Hammer film Christopher Lee-vel

Bram Stoker's Dracula (1992)

Dracula Untold (2014), alternativ eredetsztori


Anime teren:

Vampire Hunter D (1985)

Vampire Hunter D: Bloodlust (2000)

Hellsing Ultimate, sorozat, iszonyat szep, de a tortenet nekem kicsit lapos

Shiki, sorozat, lassan indul es eleinte megteveszto, de aztan bedurvul :D

2019. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Liki István ***** válasza:
Ha a Drakula teljes regény fordítása számít, akkor abból készült 3 is. Időrendben a Sóvágó féle fordítás az utolsó. Szerintem a dobogón is ott a helye.
2019. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Liki István ***** válasza:
És a 3. hozzászóló kihagyta a sorból az 1931-es Spanyol Drakulát. Ez is egy kihagyhatatlan remekmű. Egyazon időben készült, mint a Lugosi féle, csak emezt nappal forgatták, míg a Spanyolt éjszaka. Ezt maga a 106 évesen elhunyt Lupta Tovar(Mina) osztotta meg egy 2001-es dokumentum filmben.
2019. febr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TR75 ***** válasza:
Én akkor még hozzátenném az 1979-es Draculát John Badham rendezésében, ami szerintem méltatlanul elfelejtett film, ugyan valóban lassú, de Frank Langhellának tényleg el lehet hinni, hogy vonzza a nőket (Kate Nelligan sem tudott ellenállni neki), és a film hangulata is jobban illik a történethez, mint a modern változatoké.
2019. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TR75 ***** válasza:
Ja, és ha kicsit variált vámpírfilm is érdekel, akkor ide illik még a Lifeforce (Életerő - 1985.) is, ami ugyan inváziós sci-fi-horror-krimi, és nem vérszívás folyik benne, hanem energiavámpírkodás, de mégis vámpírfilm. Könyvben is kiadták, hát, nem nagy szám. A film is messze van a tökéletességtől, de legalább hangulatos darab. És persze Mathilda May :-)
2019. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van Helsing

Underworld sorozat

Az Ismételten Drakula

Ezek jutnak eszembe amiket nem írtak meg fel.

2019. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. febr. 14. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!