Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti szeretitek a clown world...

Ti szeretitek a clown world mémet?

Figyelt kérdés
Én igen. Teljesen jól leírja a világot amiben élünk. Még jobb mint az NPC mém, mert általánosabb.

2019. jún. 4. 04:02
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Nem igazán, szerintem a szélsőséges cinizmus egyszerűen spammelhető formája. Ne értsd félre, semmi bajom a bohócapuval, szimplán a világnézet, amit próbálnak ezzel az egésszel átadni, több energiabefektetést igényel mint egy párszavas bejegyzés plusz egy kép. Megvan az igazságcsírája az egésznek, de szerintem végtelenül általánosít, így pontatlan.

Az NPC mémmel szerintem az a legnagyobb baj, hogy gyakorlatilag egy "érvvé" vált, amivel a vitapartnert egy egyszerű lépéssel semmibe lehet venni, nem kell hozzá már alap. Csak hogy szemléltessem, egyszerűen ignorálhatnád a válaszom, hiszen "megsértődik az NPC mémen, lol mekkora NPC xddd".

Inkább ne mémekből próbálj világnézetet kialakítani, hanem kezdj el filozófiai műveket olvasni. Tudom, nem könnyen befogadható színes-szagos az egész, de sokkal jobban jársz vele, ha mélyebb, önálló gondolatokat meg akarnál fogalmazni.

2019. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne felejtsük el, hogy mind a clown world, mind az NPC mémek a /polról származnak, és mint olyanok, az ún. "szélsőjobb" (ami valójában csak a mai általánosan elfogadott szélsőbaloldali nézetek miatt "szélsőjobb"), így érdemes őket a kontextusukban kezelni.


Nyilván totálisan hülyének lehet nézni minden normi idiótát, aki bármelyiket csak úgy használja és magáénak érzi, arról meg már nem is beszélve, hogy a legújabb update-ek miatt már az NPC-k közt is elterjedt az NPC mémek készítése, egyszerűen beépülés céljából. :)


Ebben a kontextusban pedig, a clown world mém tulajdonjképpen egy válasz a black pillre. Ahelyett, hogy a világ pusztulásán síránkoznánk, inkább nevetünk rajta, hiszen ez a sok bolond végső soron magát pusztítja. A jelentésével egyetértek, csak éppen ez nem mindenkinek nyilvánvaló, mint az NPC mém jelentése.


Mondjuk Magyarországon egyiket sem értik, mint ahogy az "oy vey"-t sem (habár még magyar fordítása is van, feltehetőleg az "ajvék" szavunk) úgyhogy mindegy.


Van azokban a közelmúltból egy olyan mém, amihez néhányan még az állítólagos "jobboldalról" is túl véznák ;D

[link]

2019. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!