Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Dírty Dancing eredeti...

A Dírty Dancing eredeti története?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem segíteni abban, hogy a A Dirty Dancing 2 igaz történetét meglehet-e találni valahol??Már kerestem google-ban de eddig nem találtam meg.
2010. júl. 12. 10:17
 1/8 A kérdező kommentje:
már megvan nem kell:)
2010. júl. 12. 11:02
 2/8 A kérdező kommentje:

uhh most veszem észre h elírtam a címet *Dirty* bocsi :)

Am ha vkit érdekel az eredeti sztory akkor ittvan: A Dirty Dancing 2. is a romantika, a tánc és egy személyes történet ötvözete. 1958-ban JoAnn Jansen tinédzserként a Missouri állambéli St. Louis-ban élt, amikor apját, a Reynolds Aluminum vállalat egyik igazgatóját, Havannába helyezték. Jansennek semmi kedve nem volt ahhoz, hogy búcsút mondjon St. Louis-i életének, de persze nem volt más választása. Az ő családjuk is egyike lett azoknak az amerikai családoknak, akik Havanna luxusszállodáiban laktak, ahol mindenben kiszolgálták őket, társadalmi életüket pedig hivalkodóan elegáns klubokban, csillogó magán partikon és fényűző bárokban, kaszinókban élték. Ez - finoman szólva is - valóságos sokk volt, egy merőben más kultúra. Mi afféle középosztálybéli család voltunk. - emlékszik vissza Jansen. Aztán, egyik napról a másikra, egy előkelő szállodában laktunk, ahol szobalányok és sofőr álltak állandóan a rendelkezésünkre. Elvárták tőlünk, hogy a felső tízezernek számító Észak-Amerikaiak csoportjához tartozónak tartsuk magunkat, én azonban egy latin fiúba szerettem bele, aki egy csodálatos ország elbűvölő világába vezetett be engem.

Kubát megismerve egy olyan kultúrát fedezett fel, ahol a tánc és a zene a mindennapi élet része. Jansen a táncot, mint olyat, jól ismerte; ő maga évekig tanult balettet, a szülei pedig profi társastáncosok voltak. De Kubában a tánc - ahogy az emberek mozogtak, ahogyan a testük érintette egymást - az valami egészen más volt. A tánc egyúttal megadta az egyszerű kubaiaknak azt a ritka lehetőséget, hogy - a testükkel - kifejezzék mindazt, ami a szívüket nyomja. Soha életemben nem láttam semmit, ami csak a legtávolabbról is hasonló lenne ahhoz a tánchoz, amit Kubában láttam. - jegyzi meg Jansen. Amikor az emberek táncoltak, annak nem volt szükségszerűen szexuális töltete; itt a tested szabadságáról volt szó, és arról, hogy milyen érzés az, amikor ki tudod magad fejezni. Felfedeztem azt a képességet, hogy a testünkkel bármilyen mozdulatot meg tudunk tenni, amit csak akarunk; ez a személyiségünk része, amit senki nem tud elvenni tőlünk. A kubaiak ezt mélységesen megértik.

Jansen kubai élményei számtalan szempontból befolyásolták az életét, beleértve azt is, hogy a táncot választotta élethivatásként. Saját modern táncegyüttesét irányította New York-ban, amikor megismerkedtek Lawrence Benderrel, aki mint táncos és színész kezdte a pályáját. Összebarátkoztak, majd együtt is dolgoztak, miután Bender producerként kezdett működni, többek között olyan filmeken, mint Quentin Tarantino Pulp Fiction (Ponyvaregény) és Boaz Yakin Fresh című filmje. Az évek során Bender és Jansen folyamatosan foglalkoztak Jansen kamaszkori élményének filmre vitelével. Amikor Bender bekapcsolódott a Dirty Dancing (Piszkos tánc) újabb fejezetének előkészítésébe, a dolgok valahogy a helyükre kerültek. Beszéltem JoAnn-nel és Boaz Yakin-nel, és rájöttünk, hogy JoAnn sztorija óriási lenne egy Dirty Dancing film alapötleteként. - emlékszik vissza Bender. Valamikor én is táncos voltam, úgyhogy az ötlet, hogy egy táncos filmet, vagy egy musical-t készítsünk, tényleg közel állt a szívemhez. Ez olyasmi, amit már régen szerettem volna csinálni.


Am a nő akivel megtörtént ez a történet a film társproducere és koreográfusa volt.

2010. júl. 12. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
az első résznek is megtaláltad az igaz történetét? el tudnád küldeni? :)
2011. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt nem kerestem de ha szeretnéd megkeresem :D
2011. febr. 8. 18:36
 5/8 anonim válasza:
azt nem találtad meg véletlenül, hogy a végén mi lett velük? illetve, hogy találkoztak-e még, vagy ilyesmi?
2011. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem találtam meg sajnos :( de remélem, hogy találkoztak és együtt maradtak :)
2011. dec. 19. 15:21
 7/8 anonim válasza:
én is. bár nagyon érdekelne, hogy mi történt. ki is írtam kérdésnek, de nem sokan foglalkoznak ezzel a sztorival sajnos.
2011. dec. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hali!


Hátha valaki még ide téved. A Dirty Dancing első - és számomra igazi - részének a sztorija szintén igaz történeten alapszik, de sokat nem tudni róla.Eleanor Bergstein nevéhez kötődik a történet, aki maga is részese volt a film rendezésének. Szüleivel a 60-as években elmentek üdülni Catskillsbe, az édesapja valóvan orvos volt. Amíg ott tartózkodtak, a házibulikban tanult meg "piszkosul táncolni" és 22 éves koráig őt is Baby-nek szóították.

2020. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!