Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ti milyen animét ajánlanátok...

Ti milyen animét ajánlanátok egy olyan személynek, aki soha életében nem látott egyet sem, és nincs is oda értük? "Megszerettetés" céljából.

Figyelt kérdés

Szóval olyanra gondolok amitől máshogy néz majd rájuk, és esetleg tetszik is neki.

Akár milyen témájú lehet.

Köszi a válaszokat! :D



2019. aug. 28. 23:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Ja, és az illető fiú, 16 éves.

Viszont jobban belegondolva, nem egy olyan kéne mint pl Tokyo Ghoul, szóval öldöklős. Köszi még 1x! :D

2019. aug. 28. 23:49
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja, és légyszi, azt is írjátok oda hogy milyen témájú! :D
2019. aug. 28. 23:52
 3/16 anonim ***** válasza:
Akira (1988) disztopikus, sci-fi
2019. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

- A Yamada család (1999; családi, slice of life, vígjáték)

- vagy szinte bármelyik Ghibli film

- Aang legendája (2005-2008; fantasy, harcművészet, vígjáték, természetfeletti erő)


Bár az utóbbi eredetileg nem japán, de attól még szerintem nagyon jó. A Yamada család után ez volt a második "animém" és kedvencem még most is.

2019. aug. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Naruto es Boruto
2019. aug. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is most ugyanezt játszom el barátnőmmel. Kértem, hogy válasszon témát, meg mi legyen benne és mi ne, aztán ezek alapján kiválasztottam hármat négyet, ami lehet tetszene neki és ő összefoglaló alapján kiválasztotta a legszimpibbet. Utálja az animéket, szóval ha a grafika és a szinkron nem is fogja meg, legalább a sztori tetszen neki.Ezt szerintem ti is csinálhatnátok így.
2019. aug. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Fullmetal Alchemist

Death Note

(ezek mellett szól, hogy van szinkronja, s nem kell a japánt hallgatni a felirat olvasása mellett, tehát kezdőnek tökéletes)


Boku dake ga inai machi

(ez már csak felirattal van, de rövid, elég kerek, de mégis jó sztori, nem bugyuta, viszont vannak benne elvétve animés elemek, ami szoktat hozzá)

2019. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, mit szeret. Ha az akciót szereti, akkor olyat, ha a romantikát, akkor olyat. Ha nagyvárosokkal álmodik, akkor olyat, ha neki mindene a vidék, akkor olyat. Ha a múltban él, akkor olyat, ha csak a jövőről ábrándozik, akkor olyat. Stb. Érted, mire gondolok. Te ismered, te tudod, mire vágyik.


Tudd meg, hogy miért nem szereti az animut. Mi baja van vele? A japán nyelv és kultúra? Pont az a jó benne. Egzotikus. De japán a legnyugatiasabb keletázsiai ország, tehát kapni fog egy fröccsöt mindkét oldalból úgy, hogy közben nem is annyira különböző. Olvasni tud, japánban pedig a szinkronszínészeknek le kell tenni valamit az asztalra, hogy legyen belőlük valaki. Az, hogy mind szarnak tűnik? Igaza van, a több tonna szarban csak pár gramm aranyat találni, de az a kicsi akkor is ott van. Vagy csak előítélet az animációs filmekkel szembeb? Ez csak egy médium, ami lehetővé teszi, hogy olyan dolgokat rakjunk a képernyőre, ami nem létezik. Az, hogy ki hogyan használja, az más kérdés.


Valami befejezettet. Sokkal kielégítőbb élmény, ha le van zárva a sztori.

Ne legyen túl hosszú, ha csak az alany nem kifejezetten a hosszú sztorikat kívánja.

A "lassan indul, de becsszó a felétől jobb lesssz!!!44" dolgot felejtsd el. Legyen az első résztől jó, az utolsóig.

Filmeket is gondold meg.


De leginkább, őszintén szólva, semmilyet. Nem kell erőltetni. Ha neki nem kell, akkor nem kell. A legtöbben a magukat tükörben nem látó agresszív fanok miatt utálják meg az egészet. Kérdezd meg magadtól, hogy miért akarod annyira erőltetni. Elhiszem, hogy jót akarsz meg minden, de a túlzott jóakaratban a legkönnyebb a másikat megfolytani, és az emberek pedig különbözőek.

2019. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Ha nincs meg benne az alap klasszikus gyermekkori rajzfilmek szeretete, akkor reménytelen vállalkozás. Én világ életemben bármilyen koromban meg tudtam nézni a Tom és Jerryt, a kengyelfutó gyalogkakukkot, a kockásfülű nyulat és hasonlókat. Aki ezeket nem kedveli, az az animékat sem fogja szeretni.
2019. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
Miért akarod ráerőltetni? Ha Te odavagy értük, a Te dolgod, de azt is el kell fogadni, ha Ő nem szereti, nem vagyunk egyformák, és a legtöbb emberi kapcsolat nem mindig ezen múlik!
2019. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!