Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit evett mindenki Tyrion-on?

Mit evett mindenki Tyrion-on?

Figyelt kérdés
Mármint, iszákos törpe, és folyton csak inkább okoskodott, mintsem hogy okos lett volna. Milliószor felsült mint király segítője, folyton idióta tanácsokat osztogatott. Miért volt oda mégis sok ember érte?

2019. aug. 30. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Közel sem csak okoskodott, hanem tényleg intelligens. Vicces maga a karakter is és empatikus. Sokkal inkább ésszel oldaná meg a dolgokat, mintsem erővel. Ergo kerüli az erőszakot és az ölést, ami abban a világban igen csak elismerésre méltó.

Én is kedvelem a kataktert, plusz azért közre játszik az is, hogy akit elnyomnak, bántanak, lenéznek, azzal szimpatizálnak az emberek és ő ebbe a kategóriába totál beleesik. Nem tudom, hogy végignézted-e a sorozatot, de nem volt egyszerű élete, akárcsak a történetekből is kiindulva, amiket a múltjáról megtudunk, de a jelene sem egyszerű, amiatt, hogy törpe. Szerintem az egyik legjobb és legkidolgozottabb karaktere a sorozatnak.

2019. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ivott és tudott dolgokat :D az utolsó évadokban jelentősen lebutították a karaktert ,de nem ő volt az egyetlen akivel ezt megtették...logikai hiányosságok,kreativitás hiánya,ez mind annak tulajdonítható hogy csak a 4-ik könyvig volt hasonlóság a sorozat és a könyv között
2019. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy olyan sorozatnál ahol idegbeteg, szadista és szexmániás Danyk, sablonnak is sablon Jonok meg elvetemült diktátor Cerseik fan favoritok, pont hogy Tyrion a legkevesebb...
2019. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
A Trónok Harca mind az öt évadában racionális, stílusos, jóképű és alkoholista volt, ez az ebéd közben rosé felett affektáló/kávéfüggő nézőközönségnek elég volt az általános szimpátiához.
2019. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Varys no cock" Tyrion az egyik legostobább karaktere a sorozatnak. Én Arya után őt utálom a legjobban a főbb szereplők közül. Megkedvelték azért, amilyennek Martin az elején megírta (azért okos, mert sok könyvet olvas) és két sorozatos agytröszt lebutította addig, hogy azért okos, mert iszik. (Gondolom része volt a hadjáratuknak azok ellen, akik olvasták a könyveket, a 4. évad környékén vált szitokszóvá a "könyvolvasó"...ami egy egészen új mélysége volt az emberi butaságnak, de megtörtént.)


George R.R. Martin Tyrionja:

https://www.youtube.com/watch?v=ljGAEZKrhPs

DnD Tyrionja:

https://www.youtube.com/watch?v=55-B_EICis8


A 6., 7., 8. évadban pedig teljesen károssá vált Danyre nézve, a tanácsai miatt folyamatosan fogyatkozott Dany hadereje (míg a 8. évad végén Dany cheattel spawnoltat magának újakat). Ennek ellenére ragaszkodtak hozzá, hogy ő intelligens és jó segítő a forgatókönyvben, ami a megszegése volt annak az aranyszabálynak, hogy "ne mondjad, hanem mutassad".

De pont úgy, ahogyan a többi karakter...Arya, Sansa, Jon, stb. fogalmunk sincs, hogy mivel érdemelték ki a "jutalmukat", hogyan jutottak A-ból B-be. Nem elég, hogy karakterépítés nem volt, történetileg sem stimmelt az amit láttunk és az, amit mondtak egymásról.

2019. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ergo kerüli az erőszakot és az ölést"


Tyrion pont nem az, aki kerüli ezeket. Csak mivel egy törpe nem maga teszi meg, hanem felbérel rá másokat, pl. Bronnt. Ugye eredetileg ezért is szegődött mellé...megölt a kedvéért egy lovagot, de DnD kind of forgot about that...meg amúgy is fan favorit lett, ezért még véletlenül sem szabad vitathatóan ábrázolni a karaktert.

2019. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
#6, ez pont nem igaz, az összes fan favorit hemzseg az elítélendő tulajdonságoktól, gyerekgyilkosok, tömeggyilkosok, vérfertőzők, szadisták, diktátorok, szexmániásak, alkoholisták...
2019. aug. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. Akkor lehet félreérthetően fogalmaztam: olyan karakter, aki szürke és nem fekete vagy fehér.

Elfelejtették, hogy ez a történet nem arról szólt, hogy vannak a jók és a rosszak. A fan favoritot úgy értettem, mint aki egyértelműen a "jó" oldalon van. (És ez a 7. és 8. évadra nagyon jellemző, de már a 6. évadra is. Pl. egyértelműen tudjuk, hogy Ramsay a gonosz és Jon a jó, akinek a csatában szurkolni kell.)


Bár amit írsz, az is vitatható szerintem.

Ki volt a diktátor? Dany? Cersei? Danyt megmentőként ünnepelték és fogadták mindenhol és nem igazán csinált olyasmit, amivel nagy kárt okozott volna (legalábbis nem nagyobbat, mint a többiek): felszabadította a rabszolgákat és megölte azokat, akik az ellenségei voltak (pont úgy, mint bármelyik másik karakter, egy középkori-témájú világban). Aztán hirtelen jött a "fordulat", teljesen no sense módon elégetett mindenkit, sátán-szimbólumozott a sárkánnyal és megtartott a hitleri beszédet. Aztán csak utána ölték meg (nem kockáztatták meg, hogy előtte haljon meg, hiszen akkor még nem elég sátáni, előtte sátánivá kell tenni) és az őrülete korai jele lett exkluzívan nála, hogy megölte az ellenségeit. (Pedig korábban mindegyik karakter ugyanúgy megtette ezeket. Arya még pitébe is sütötte őket. De őt a Véreb az egyik utolsó jelenetébe visszarántja a szakadék széléről. Pitébe sütni embereket. = még van visszaút. Elégetni embereket. = Hitler)

Cersei meggyilkolta a főseptont, elpusztította Baelor szentélyét (ami abban a világban a Vatikánnak felelhet meg), egy rakás nemesi-házat kiirtott és mégis...a nép ünnepelte őt, örültek, hogy ő ül a trónon. A nemesség, a Hightowerek (a legvallásosabb nemesi-ház) Oldtownban (ami a Hét hitének másik központja és Westeros egyik legnagyobb és legfejlettebb városa) le sem kakilta ezt. Hogyan lehet diktátornak nevezni azt, aki minden ellenállás nélkül uralkodik? (Ugye még volt egy olyan régen, mint a második évad, amikor a nép fellázadt ellenünk és a vörös erődbe úgy kellett visszamenekülniük, de akkor még léteztek következmények a sorozatban.)

A lényeg, hogy szerintem egyiket sem lehet diktátornak nevezni, a 8. évad 5. része előtt.


Gyerekgyilkos egy volt, a Véreb, aki fan favoritnak mondható. De szerintem a nézők jó része nem is emlékszik olyasmire, hogy ilyen történt. (Nem olyan régen itt is volt kérdés, hogy a Véreb mikor ölt gyereket.)


A vérfertőzést, alkoholizmust, szexmániát nem tartom elítélendőnek. Max magukat pusztítják vele. De ezektől még lehet szeretni a karaktert. Főleg úgy, hogy az "i drink and i know things" beszólás "király" beszólásnak számított a rajongók körében.


Ha a szadisták alatt Joffra vagy Ramsayre gondolsz...én őket nem tartom fan favoritnak, ott voltak...és volt akinek tetszett az alakításuk, de mint mondtam, a 6. évadban már odáig süllyedt a sorozat, hogy Ramsay csak egy gonosztevő volt, akit majd a jó oldal legyőz. Nem tettek semmit, hogy az ő oldalát áthúzzák a szürke árnyalatba és így igazából nem is volt tétje az egésznek. (Mint régen, amikor Stannis megtámadta Királyvárt, vagy amikor a vadak a Falat...ott mindegyik oldalnak a céljaival tudhatott azonosulni a néző és lehetett szurkolni mindkét félnek és csalódni, ha bármelyik veszít.)


De, hogy egyet is értsek és megint mégsem: igen, vannak olyanok, akik elítélendő dolgokat tesznek. Megint ilyen pl. a Véreb, de a legjobb példa szerintem Jaime Lannister. De ez a látszat. Amikor az író megismerteti veled a karakter motivációit és mellette elindul a pozitív fejlődési irányba, akkor a néző/olvasó okkal kedveli meg. Egyik sem ugyanaz az ember, aki volt a történet kezdetén, az emberek változnak és van, aki szerethető irányba.

Aztán megint jön DnD "lol, Jaime ugyanaz maradt, aki az első évadban volt (de csak az utolsó két részben)". Stb.


És, hogy egyet is értsek: van olyan is, akit lehet azért szeretni, mert annyira utálatos. Pl. Cersei...de megint: belőle nem sokat látni. A többieket, mint Euron vagy a Homokkígyók pedig csak szimplán utáljuk, annyira rosszul vannak megírva.


Dióhéjban: a karakterek, akik rajongói kedvencek (5. évad után) már egyértelműen nincsenek rossz tulajdonságokkal ábrázolva, csak akitől elvárja a néző: pl. Cersei. A többiek "jók". Akiket a "jók" megölnek, azok démonizálva vannak előtte, hogy biztosan semmi megkérdőjelezhető ne történjen.

2019. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!