Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter rajongóként...

Harry Potter rajongóként nektek mi a véleményetek a Hugrabug házról?

Figyelt kérdés
Szerintem ok nélkül negatív megítélésű, ahogy a Mardekár is.

2019. szept. 20. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hoztam popcorn-t. Pár perc és indul a lepontozás itt is, mielőtt valódi beszélgetés történne?
2019. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem pontozlak le, ha netán más lenne a véleményed :)
2019. szept. 20. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem is tudtam hogy a Hugrabug megítélése negatív. Nekem amolyan semlegesek, a Hollóháttal együtt, egyértelmű hogy a történet szempontjából a Griffendél és a Mardekár a fontos.
2019. szept. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Én ebbe a házba tartoztok a pottermore teszt szerint, de azelőtt is hugrabugosnak tippeltem volna magam(Meg valamennyire hollóhátas is vagyok, mert van egy kutató hajlamom).

Amúgy zavaró számomra, hogy sokan úgy írják le a Hugrabugot mint a gyüjtőházat, lúzerek gyülekezetét meg mittomén miket mondanak még. Szerintem az tartozik ide akinek fontos a sportszerűség, hűség, barátság, szociális érzékenység és ezek határozzák meg az életét(habár volt egy Zacharias Smith nevű bunkó, beképzelt hugrabugos srác is a könyvekben, de ugyebár kivételek vannak lásd Féregfark és a fenenagy griffendéles bátorsága). Ettől függetlenül lehetnek bátrak, gyávák, okosak, buták, ambíciózusak stb. ez már más dolog. Az még igaz lehet, hogy beveszik azt is akinek nincs semmi kiemelkedő tulajdonsága, de alapvetően rendes ember, mert nem egy diszkriminatív társaság(de ez még egyáltalán nem azt jelenti, hogy gyűjtő lenne, remélem sikerült érzékeltetni mi a különbség).

Év végére viszont általában kevesebb pontot ér el a Hugrabug, mivel nincs akkora versenyszellemük és teljesítménykényszerük mint a három másik háznak.


Egyébként a Griffendél és a Mardekár rivalizálása határozza meg a roxforti hétköznapokat. A hugrabugosok külső szemlélőként nézik mi ez a hiszti már megint, a hollósok meg túl elfoglaltak ilyen piti ügyekhez :) Most nem a Griffendélt és a Mardekárt szóltam le ezzel, mielőtt megvádolna ezzel valaki :)

2019. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

A Hugrabugosok megítélése eléggé megváltozott az utóbbi időben, legalábbis a nemzetközi fanok között. Egyre több a Hugrabugos és egyre kevesebb a Griffendéles. A lúzergyűjtőből a cuki, kicsit béna és "awkward" emberek gyűjtője lett (kb mint Salamander).

Nekem nincs nagy véleményem a Hugrabugról. Jó ház, jó ház, de nekem olyan semmilyen.

2019. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
A Hugrabug lényegében véve a "dögunalom átlagemberek" hogwartsos megfelelője, ezt nem én gondolom így, de lényegében véve erről van szó, ha belegondolsz. Gondolom Rowling úgy volt vele, hogy vannak a stréber hollóhátasok, vannak a jófiú griffendélesek, a gonosz mardekárosok és végül a maradék gyűjtője a Hugrabug.
2019. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen dög unalom, hogy kooperatívak, nem versengőek, barátságosak. Bár lehet egyes körökben ezek nem értékek, többek között a familiárisan hiperpigmentáltak között.
2019. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Rowling elrontotta azzal hogy nem dolgozta ki a házakat

Az első részben leírta, hogy a Griffendélbe kerülnek a vakmerők és hősi lelkűek akik a legnagyobb áldozatot is képesek meghozni. A Mardekárba a ravaszak és azok akik minden helyzetből hasznot próbálnak kovácsolni. A Hollóhátba a tudásra szomjazók és a szorgalmasak. A Hugrabugba a türelmesek, igazságosak, és alapvetően békések.

Itt még volt valami összetettsége a házaknak mivel ezek a tulajdonságok egyaránt lehetnek igazak jó és rossz emberekre. Voldemortban egyértelműen a ravaszság, manipulálás volt a legerősebb, minden helyzetben a saját javára próbálta fordítani a dolgokat (Hagridot azért vádolta meg a Titkok kamrájának kinyitásával hogy ne zárják be az iskolát és hogy Dumbledore ne gyanakodjon utána), de ezen kívül okos és szorgalmas valamint tudásra szomjazó volt, így tett szert olyan tudásra amitől minden idők legnagyobb fekete mágusa lett. De türelmes és igazságos is tudott lenni, lásd Féregfarkot aki csak egy púp volt a hátán miután újra testet öltött, de nem ölte meg és nem zavarta el mert tisztában volt vele hogy Féregfark nélkül nem ölthetett volna újra testet, ezen kívül műkezet is varázsolt neki hálából.

Nyilván Voldemortban a Mardekár jellemzőinek negatív oldala volt erős, elvégre minden másodpercben csak a saját előnyeire törekedett és ezért átgázolt másokon. Lumpsluck ezzel szemben igaz az alapján gyűjtötte maga köré a klubjába a diákokat hogy kiben látott potenciált tehát érdekkapcsolatokat igyekezett kiépíteni, de az is látható volt a szíve mélyén egy jó ember volt és bár első látásra trófeaként gyűjtötte a tehetséges diákokat, valójában szerette legtöbbjüket.

A baj az hogy Rowling valamit kitalált az elején de a második könyvtől kezdve egy-két karakteren kívül semmit nem hozott ki ebből. A házakat leegyszerűsítette hogy a Griffendél a jók, a Mardekárosok a rosszak, a Hollóhátasok az okosak, a Hugrabug meg az egyéb. Kicsit vicces mondjuk hogy Cedric akiben mindegyik ház jellemzői megtalálhatók voltak (bátor volt, rendkívül okos, tehetséges, szorgalmas, de ambíciózus is) pont Hugrabugos volt. De egyébként mi kaptunk bármi betekintést ezekbe a házakba? Nem igazán. A középpontban a Griffendél volt, ott majdnem mindenki pozitív karakternek volt leírva, a mardekárosok voltak a buta, előítéletes és rosszindulatú csapat. Hollóhátasok közül kikerült Cho és Luna, Hugrabugosokból pedig Cedric. Ez szerintem elég amatőr volt Rowlingtól hogy a házakat végül csak leegyszerűsítette aztán sablonosan minden diákra alkalmazta, hogy a griffendélesek a jófejek, a mardekárosok a g*cik a kastély többi diákja meg hollóhátas vagy hugrabugos. Nyilván ezt érezte mert a végén igyekezett pozitív mardekáros karaktereket is írni a történetbe, de Lumpsluckon és Pitonon kívül kit kaptunk? Arról nem is beszélve hogy Piton vitatható karakter, mivel bátran meghozott egy nagy áldozatot Dumbledorenak de az is csak vezeklés volt a részéről mert felelősnek érezte magát Lily halála miatt, egyébként meg egy személyiségzavarós komplexusos ember volt aki a tinédzserkori sérelmeit azért csak levezette Harry-n mert Harry-ben az apját, James-t látta.

2019. szept. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1%
Elrontotta. Tiszta pocsék az egész. Nem is érdemes elolvasni.
2019. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!