Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A grindhouse: halálbiztos és...

A grindhouse: halálbiztos és a grindhouse közt mi a különbség?

Figyelt kérdés
Valamint egy grindhouse: terrorbolygót is találtam.Kapcsolódnak? Melyik az igazi Tarantino film?

2019. szept. 21. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A Grindhouse: halálbiztos a Tarantino film, a többit nem láttam :) De biztos semmi közük egymáshoz.

Egyébként ha a port.hu-n rákeresel bármilyen filmre, el tudsz olvasni róla mindent :)

A filmet nézd meg, szerintem nagyon jó!!

2019. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Grindhouse az eredeti címe. A Grindhouse: Halálbiztos (Tarantino rendezésébe) és Grindhouse: Terrorbolygó (Ridriguez rendezésében) a magyar címben van megkülönböztetve, mivel ebből a 2 részből áll a mű (kettő az egyben, nem pedig első és második rész):

[link]

2019. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mint a kill bill 1-2? Akkor a halálbiztos nem önálló film?
2019. szept. 21. 14:26
 4/6 A kérdező kommentje:
És melyiket nézzem meg először szerintetek?
2019. szept. 21. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A "Grindhouse" szó a régi amerikai mozikra utal, ahol primitív, olcsón készített gyilkolászós filmeket mutattak be olcsón (exploitation film). Tarantino, és a haverja Robert Rodriguez ezeken nőttek fel, és nagy tisztelőik. Az ilyen mozikban gyakran nem egy filmre vettek jegyet, hanem kettőre (vagy háromra) egyszerre. Ezt hívják úgy angolul, hogy "double feature", kb. dupla film. A két film között pedig volt egy rövid szünet, amiben trailereket játszottak hasonló alacsony költségvetésű akció filmekre.


A Grindhouse film egy ilyen double feature volt, ami tisztelgett a régi grindhouse mozik előtt. Pár moziban így is adták, hogy a két részét egymás után, egy double feature-ként. Az egyik fele a Halálbiztos, amit Tarantino rendezett, a másik fele a Terrorbolygó, amit meg Rodriguez rendezett.


A két filmnek nincsen történetében köze egymáshoz. Mindkettő magában is élvezhető, teljes film. De tematikailag van kapcsolat. A két film eléggé különbözik, de mindkettő egyfajta tisztelgés a régi alacsony költségvetésű akció/horror filmek irányában. Ha a teljes élményt szeretnéd, amit Tarantino elképzelt, akkor egymás után nézd meg őket. Én külön-külön láttam a kettőt. Őszintén szólva engem egyik se nyűgözött le annyira, de mindkettő élvezhető azért. A sorrend: 1. Terrorbolygó 2. Halálbiztos, ha mindkettőt megnézed. De fordított sorrendben is tökéletesen élvezhető, mivel nincs kapcsolat.


Olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

2019. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz szépen, ez aztán a válasz
2019. szept. 22. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!