Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vannak említésre méltó magyar...

Vannak említésre méltó magyar horror filmek?

Figyelt kérdés

Sajnos azt vettem észre, hogy rengeteg műfaj és téma van, amelyet a magyar filmek nem igazán érintenek, ilyen pl. a sci-fi vagy a horror is.


Leginkább a pszichológiai horrort szeretem, de egy jó body horror is jöhet, de nem zárkózom el semmitől.


2019. szept. 28. 19:31
 1/6 A kérdező kommentje:
A Taxidetmiát már láttam, csak lemaradt.
2019. szept. 28. 19:33
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincsenek. A magyar filmipar mindig is a béka segge alatt volt, akár az ötletet, akár a kivitelezést nézzük. Elég megnézni, milyen pocsék alkotások kerültek ki szájenszfiksön-témában: pl. a Pirx kalandjai. Dancsó Péter remekül bemutatta. Ezek után horror műfajban borítékolható, hogy milyenek lennének a magyar filmek az amerikaiakhoz képest.
2019. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Szomorú hallani. Az elmúlt 2 évben egyre több és minőségibb filmet kezdtem nézni, és most eljutottam a pontra, hogy nyissak különböző nemzetek alkotásaira is, a francia és olasz, de akár a japán rebdezők is rengeteg nagyszerű alkotást tettek le az asztalra, és a B filmjeik között is sok a szerethető.

Nem mondom, hogy nincsenek jó magyar filmek, de kevés az igazán kiemelkedő alkotás. Sok műfaj pedig, mintha nem is létezne...

Azt megértem, hogy a rendszerváltás előtt nem készülhetett el bármi, de utána nyitva lett volna a terep, mégcsak nagy költségvetésű alkotások sem hiányoznának, néha kis pénzből is zseniálisat lehet alkotni.

2019. szept. 28. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Anno igenis voltak jó magyar alkotások, még sorozatok is. Szomszédok, Angyalbőrben, Kisváros, Indul a bakterház, és így tovább. Mióta a magyar filmipar is csak a celebeskedésről, adóelpisálásól, haknizásról szól, azóta képtelenek minőségi filmet gyártani. Akinek volna jó filmötlete, elhajtják a rákba. Sorstalanság, Vespa, Saul fia, Hajnal Tímea stb...egyik nagyobb selejt, mint a másik.


Ugyanez igaz a rajzfilmekre. Macskafogó, Szaffi, Vuk - ezek igazi legendák! És nézd meg a folytatásait, pénzügyi kudarc volt mind.

2019. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jövőre harangozták be Bergendy Péter Post Mortem című filmjét, amit a sajtóban az első magyar horrorfilmként reklámoznak. Nem tudok róla semmi konkrétumot, mert nem követem a híreket, de ha tényleg érdekel a magyar horror, akkor nézz utána.

Ezen kívül a Drakula halála című 20-as évekbeli filmről tudok, ami elvileg a világ első Drakulás filmje volt, de sajnos az összes példánya eltűnt vagy megsemmisült, ezért az elveszett filmek közt tartják számon. Tehát megnézni nem lehet, de némi információ és pár kép megmaradt róla. Igazából a film nem is a Drakula regényt adaptálta, hanem egy pszichiátriáról szólt, ahol valaki Drakulának képzeli magát.


Magyarország tényleg nem a filmműfaji sokszínűség országa, aminek bizonyára sokrétű magyarázata van, ami meghaladja az ismereteimet. A két világháború közt anno még behoztak külföldi nagysikerű horror- és szörnyfilmeket, például régi újságokban lehet olvasni a Lugosi Béla-féle Drakula vagy az eredeti King Kong hazai kiadásáról. De utána az ilyen zsánerfilmek elapadtak és itthon sem nagyon kísérleteztek a leutánozásukkal. A többi 30-as, 40-es években készült klasszikus feketefehér amerikai horrorfilmet például csak az ezredforduló után adták ki DVD-n. Így míg külföldön több generációnyi horrorfilmnéző és -készítő nőtt föl, idehaza szinte egy se.

2019. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a magyar filmesek eléggé szűk látókörűek, a magyar filmek 95%-a vígjáték, ami nem rossz, de nagyobb arányban kellene a változatosság! :( Azt hiszik, hogy csupán elég nevetésre bírni az embereket, és máris sikeres egy film, pedig a dolog nem csak ennyiből áll! Magyar horrorfilmet ne is keress, mert nem létezik, max. egy thriller, de izgalom helyett az is inkább elvont: Halálkeringő (2010)
2019. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!