Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánlanátok színes, álom...

Ajánlanátok színes, álom szerű filmeket?

Figyelt kérdés

A műfaj nem számít, de olyasmire gondolok, mint a The Wizard of Oz (1939), a Suspiria (1977) vagy a The Grand Budapest Hotel (2014), illetve a díszletek is lehetnek olyanok, amelyek ráerősítenek erre a látszatra, mint a német expresszionista némafilmek esetében azaz pl. a The Cabinet of Dr. Caligari (1920) vagy a Metropolis (1927).


Az ehhez passzoló zenei anyag pedig szintén előny, a fentiek közül nekem a Suspiria soundtrackje ami a leginkább elnyerte a tetszésem.



2019. szept. 30. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lars von Trier, Tarsem Singh, David Lynch, Tim Burton filmek.
2019. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Animációs is lehet? Mert itt van rögtön a nemrég restaurált Fehérlófia, ami látványában és a tibeti meditatív dallamok ihlette hangzásvilágában is direkt egy nagyon elvont, szürreális álomra hasonlít.
2019. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszi.


#2 Azt láttam, és érdekes élmény volt, de most elsősorban filmekre voltam kíváncsi, ugyanakkor azt sem bánom, ha ajánlotok animációkat is, így tágul a kör.

2019. szept. 30. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták Tim Burton filmjei, vagy a Nagy Gatsby, Adams Family, Grimm.
2019. szept. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dr. Parnassus és a képzelet birodalma
2019. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mr. Magorium meseboltja

Charlie és a csokigyár

Didi és az édességgyár

Végtelen történet

Nanny McPhee - A varázsdada

Nanny McPhee és a nagy bumm

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

Nagy hal

A macska - Le a kalappal!

Elvarázsolt kastély

Bűbáj (2007)

2019. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a szemed
2019. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!