Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A legjobb filmek miért a 80as...

A legjobb filmek miért a 80as években készültek?

Figyelt kérdés

a technikai fejetlenség miatt már már gagyinak tűnnek de mégis lealazzak a mai filmeket. A maiak látványban verhetetlenek, míg a régiek történet szerint azok.


Elég csak ossz3hasonlitani a régi és az új Star wars filmeket vagy a régi és az új terminátor valamint a régi és az új majmok bolygója filmeket.


Annyi h a majmok bolygója pont jól sikerült de mégis a régi komolyabb és jobban van mondanivalója



2019. okt. 7. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez vitatható, szerintem a 60-as évek is legalább annyira erős, de valóban rengeteg nagyszerű alkotás született a 80-as években is.


Én úgy gondolom, hogy 1920 és 1990 között született a legtöbb jó film, és minden évtizednek megvannak a maga remekei, utána is születtek remek alkotások, de a filmek általánosságban szerintem kevésbê jók és érdekesek, legalábbis a nagyobb volumenű alkotások és a mainstream vonal.

2010 után például már alig tudnék olyan filmet kiemelni, ami tényleg nagy hatással volt rám, kivéve pár rendelkező munkásságát, akik nem követik a sablonokat.

2019. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy a legjobb filmek 1970 és 2010 között készültek! A modern technológiát bevetve a mai filmesek nagyon rámennek a látványvilágra, míg a sztorit inkább csak vagy hanyagul összecsapják, vagy nem elég kreatívak, de némelyik alkotás már-már annyira unalmas... pedig szerintem a látványvilág és a sztori/cselekmény együtt adják egy film sikerét, csak így lehet megnyerni a tényleg igényes nézőket!

A régi filmekben is volt azért kellő látványvilág, és ezeket pluszban a jó sztori annyira felnyomta, hogy tényleg igazi szórakozást nyújtottak, míg sok mai film kezd egyre korcsabb lenni!

2019. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert addigra érett meg a szakma.

Világba még nem lehetett rámenni a CGI-re szal a sztorival kellett megfogni az embert.

Persze látványos jelenetek kellettek, de akkor még figyeltek az arányra.

Másrészt ugye ekkor vált sok minden lehetővé tehát jó fele autós üldözések, amiket nem lehetett meglepni 19030-bán

Mondjuk úgy hogy akkor minden adott volt

2019. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egész estés sorozatokról beszélsz, amik pár kivételtől eltekintve nem közelítették meg az alapmű minőségét. Ráadásul a stílushalmaz is azonos. Ezzel az erővel mondhatnánk, hogy a harmincas/negyvenes évek magyar filmgyártása jobb volt, mint a mai. Akkor is készültek nézhetetlen mozik, és ma is vannak amiket többedjére is szívesen megnézek. Szóval a kérdésben álló nyolcvanas évek filmtermése talán inkább szűkösebbnek, mint minőségibbnek mondható.
2019. okt. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!