Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért jó a Titanic című film?...

Miért jó a Titanic című film? (James Cameron,1997)

Figyelt kérdés

2019. okt. 16. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Egy olyan film ahol pontosan tudod mi lesz a végeredmény még is az egész film alatt drukkolsz, hogy a hajó ne sülydjen el, hogy az emberek megmeneküljenek...
2019. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az miért jó?
2019. okt. 16. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha mar 100* lattad, h Jack meghal, meg 101. alkalommal is a takarot olelve izgulsz, hogy tulelje most az egyszer!
2019. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok


Jó olyan filmet nézni, ahol habár nem tudod mi lesz a vége de nem is érdekel, hogy mi lesz?

2019. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Nézd meg, és megtudod!
2019. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Szépek a díszletek, a kosztümök.

Akkoriban nagyon sokat számított a rang és a társadalmi osztály. A két főhős különböző társadalmi osztályba tartozik. Kialakul egy drámai és szerelmi szál a két főhős között: A tehetséges, de csóró férfi meghódítja a kevésbé tehetséges, de gyönyörű és kedves nőt és megmutatja neki azt a szabad életet, amit az alsó kaszt is élvezhet.


A katasztrófa látványos és már-már félelmetes jeleneteket tartalmaz (habár ez utóbbi kijelentés vicces, az elérzéktelenedett világban, amikor még egy rajzfilmben is brutális jelenetekkel találkozni manapság)


A történet megható, látványos, szórakoztató, szívet megmozgató.


A színészi játék ügyes. Az utolsó kis szereplő is nagyon jól jásza, amit kértek tőle.


Nekem ezért jó film.


+ van benne nagyon szép cici.

2019. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem hiszem el, hogy 2019-ben ilyen hülye emberek vannak.

Megnézed és látod, hogy miért jó.

Max nem tetszik, de azt mondani a Titanicra, hogy nem jó.....

2019. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tislerics Máté ***** válasza:
79%

A Titanic c. film nagyon sokat vesztett a pozitív megítéléséből. Az akadémia 11 Oscar díjjal jutalmazta anno, de mára a Giccses és hatásvadász filmek egyik archetípusa lett.


Ha olyan társaságba keveredsz, ahol mindenki filmesztéta, meg médiaszakember, akkor ott a Titanic egy szitokszóként lesz jelen. Ha meg bemész a plázába és a mekiben elkezdesz a filmről beszélni. Tuti hogy mindenki nyáladzani fog ,hogy az a kedvenc filmjük és Leo olyan helyes volt benne...


Szóval igencsak megosztó a film. Az kétségtelen, hogy Cameron egyik legemlékezetesebb alkotása, és abban a korszakban amikor kijött ez volt a mozizás csúcsa: Leo a szexbálvány, (akkor konkrétan bármelyik nőt megkaphatta volna a világon. Ne is próbáljátok tagadni csajok...) Aztán ott van a világ leghíresebb hajójának tragédiája, aminek megfilmesítése már igazán várható volt. A karakterek, a társadalmi egyenlőtlenségek. A máig lenyűgözőnek és élethűnek ható látvány. A szerelmi szál, a zene, stb...


Ez a film tényleg egy mesteri alkotás, de csak a saját kategóriáján belül: A látványos mindenki számára megfelelni vágyó csöpögős giccstenger kategória legbriliánsabb állócsillaga. Ebben a filmben tényleg minden benne van. Egyfajta tükör, amiben az emberiség látszik tükröződni. Cameron nagyon ért a filmezéshez, de még-inkább az emberekhez. Gondoljatok csak az Avatarra. Ami talán még mindig a legnagyobb bevételt hozó mozgóképes alkotás a világon.


Az utolsó 1 perc a filmben igazán karakteres: Amikor visszaemlékszik Róz: A hajó roncsait látni és ahogy elsuhan a kamera minden visszaalakul az igazi kinézetére. kinyitják neki az ajtót a Titanicon, mindenki üdvözli, majd a lépcsőhöz ér és ott várja Jack az óránál, ahol régen is találkoztak. Megcsókolják egymást és mindenki tapsol nekik, mintha végre újra találkoznának és mér semmi sem választhatja el őket... Ennél giccsesebb jelentet még éltemben nem láttam egy filmben sem. :D Cameron az isten...

2019. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

#7 23:14

Köszönjük a bemutatkozásodat, vannak olyan emberek, mint te, de velük nem barátkozunk.

Más véleményét kikérni még múlt században sem volt ciki, nemhogy 2019-ben, ahol a kommunikáció csak úgy szárnyal és mindenkitől kapsz véleményt. Néha olyat, amit érdemesebb nem megírni, mint a hetes hozzászólást is.

2019. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Személy szerint a kedvenc filmem. Ez emberenként változik, de valamiért szeretem ha egy filmen tudok sírni, és hát... a Titanic pont ilyen. Nekem a film mellett komoly megszállottságom lett a történet, és rengeteget kutattam neten, és könyvekben is utána. Szerintem bár a film nem a valóságot (mármint a két főszereplő esetében. Nem hiszem hogy ez a valóságban is megtörtént) mutatja, imádnivaló, és akárhányszor meg tudom nézni. Mindig máshol kezdek el bőgni :): szóval engem tulajdonképpen a története és megrázó eseménye ragadott magával
2020. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!