Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha Voldemort megölte Grinderwa...

Ha Voldemort megölte Grinderwaldot honnan tudta meg hogy hol van a Bodza pálca?

Figyelt kérdés

2019. nov. 3. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ki győzte le Grindelwaldot?
2019. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A varázsvilágban mindenki tudott a Dumbledore-Grindelwald párbajról.
2019. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
De nem is ölte meg. A cellájában kérdezte meg. Ahol annyit mondott tán, hogy ott van vele eltemetve, vagy valami ijesmi. De lehet rosszul emlékszem. Rég néztem.
2019. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De én arra vagyok kíváncsi ,hogy ez a könyvben hogy van benne ?

Mert a filmben van az a jelenet amikor Voldemort behapponál a Nurmengardba és Grinderwald elmondja hol van a bodza pálca..

De az a könyvben nem így volt ,hanem Voldemort megölte Grinderwaldot. És arra lennénk kíváncsi hogy a könyvben hogy jött rá hogy hol van a pálca?

2019. nov. 3. 22:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Elment Grindelwaldhoz, beszélgettek egy kicsit, megölte és ennyi.
2019. nov. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Réniá ***** válasza:
100%

A könyvben a Malfoy kúria című fejezetben, Harry Voldemort szemén keresztül látja Grindelwaldot.

Grindelwald elmondja, hogy tudta, hogy Voldermort valamikor fel fogja keresni őt. Voldermort a Bodza Pálcáról kérdezősködik, de Grindelwald szándékosan hazudik neki, azt mondja sose volt nála. De Voldermort nem hisz neki, Grindelwald pedig már csak a halálért könyörög. Amit végül meg is kap.

"…az aszott alak megmozdult a pokróc alatt. Fektében felé fordította halálfej-arcát, és ránézett… Aztán felült, nagy, mélyen ülő szemét rámeresztette, és elmosolyodott. Csak mutatóban volt egy-két foga…

– Hát eljöttél. Sejtettem, hogy egyszer… meglátogatsz. De hiába utaztál ennyit. Sose volt nálam.

– Hazudsz!"

De Harry víziója nem folytonos,csak megszakításokkal látja Nurmengardban történő dolgokat, mert minden erejével próbálja kizárni Voldermortot az elméjéből, hiszen most az élete és barátai élete tét.

Szóval nem tudni, hogy például Voldemort alkalmazott-e legilimenciát Gwrindelwaldon (mondjuk Grindelwald biztosan járatos az oklumenciában, szóval lehet, hogy tudott védekezni) vagy sem. De mint azt már előttem is elmondták, Grindelwald és Dumbledore párbaja az egész varázsvilágban híres, szóval Voldermort, mivel amúgy sem hitt Grindelwaldnak (hisz látta Gregrovics emlékeit), könnyen ki tudta következtetni, hogy a bodza pálca csak Dumbledorenál lehet.

2019. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!