Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyhogy a Barátok közt nincs...

Hogyhogy a Barátok közt nincs évadokra osztva, hanem folyamatosan vetítik? Min múlik ez? Más sorozatok meg évadokra vannak osztva.

Figyelt kérdés
Szünet néha van.
2019. nov. 8. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez napi sorozat. Folyamatosan fut.
2019. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Drága örökösök is napi sorozat,mégis évadokra van osztva.Ma lesz vége a 2. évadnak.Akkor az meg hogyhogy évadokra osztott?
2019. nov. 8. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert a barátok közt egy olcsó, stúdióban felvehető szappanopera. Ott van az állandó stúdióban azaz 5-10 díszlet, amiben a jelenetek 90+ %-a játszódik. A szereplők nap elején elolvassák a forgatókönyvüket, és kb egy átolvasás után fel is veszik a jeleneteket, és csak komolyabb bakik esetén forgatják újra azokat. Így könnyű legyártani azt a napi kétszer húsz percnyi sorozat részt.

Ha a sorozathoz ki kell vonulni külső forgatási helyszínekre, az sokkal problémásabb, nem véletlenül játszódik a legtöbb ilyen olcsó sorozat 1-2 állandó díszletben, de a kulcs szó a minőség, egy Barátok köztnél nincs pontos szövege a színészeknek, amit a forgatáson el kell játszaniuk, kb a fele sima improvizálás.

2019. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semelyik országban semmilyen jogszabály nincs rá, hogy milyen beosztással csinálnak egy sorozatot, ahogy a készítők jónak látják!

Miért, például a Medicopter milyen? Elvileg 7 évad készült belőle, de úgy, hogy közben az egész sorozat mindössze 83 részből áll, abból akkor hogyan lehet érzékelni az évadokat? Sehogy, folyamatosan levetítik, aztán mindig újrakezdik előről!

Meg a szappanoperák sincsenek évadokra osztva, legyártanak belőlük xy részt, és annyi!

2019. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az lehet,hogy előre legyártják az összes részt,de évadokra bontva szokták a legtöbbet leadni.A Drága örökösöknek is vége lesz most,csak jövőre folytatódik.A Szökést is évadokra bontva adták le,az Új MacGyvert is,A Shield Ügynökeit is,Supergirl,Smallville-t,A Zöld Íjászt,A villámot,Pennyworthot,South Parkot és még a végtelenségig lehetne sorolni.
2019. nov. 8. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
A sorozatoknak vannak műfajaik. A Barátok közt egy szappanopera és azt nem bontják évadokra. A Drága örökösök eredetije egy horvát telenovella. A telenovella nem ugyanaz mint a szappanopera, vannak hasonlóságok a stílusban, de akkor sem ugyanaz. A telenovellák napi sorozatok és bizony néha több évad is készül belőlük. Ilyen még a 200 első randi is, az az argentin Ciega a citas című telenovella magyar változata és 2 évados. A Szökés pedig tipikusan amerikai évados sorozat. Ezek a dráma, vígjáték, akció sorozatok mind évadosak és 1. évad 10-23 rész között van. Persze nem mindegyik amerikai, már minden országnak van mindenféle sorozata. A csatornák pedig akárhogy leadhatják őket. Például a Monk évados, heti amerikai sorozat volt, de a TV2 még is napiban adta vagy a Bűbájos boszorkákról is elmondható ez. Aztán, ahogy valaki itt leírta, tényleg olcsóbb egy szappanopera forgatása mint egy minőségi Netflix sorozaté.
2019. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

NAPI SOROZAT!!! Nem érted mit jelent?


A szökés nem az. Ne hasonlítsd már össze. A szökés kb 80 részből áll, míg a Barátok köztből lement már 5-6 ezer. Érted??

2019. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok.

5-6 ezer? Én valamiért már vagy 2 éve nem nézem a Barátok köztöt, de akkor járt már inkább 6-7 ezer körül, most pedig ahogy megnéztem az online távéújságot, már 9600 körül jár, nagyon közelít a 10 ezerhez!

2019. nov. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Különösen a kedves hármas,és hatos válaszolónak a részletes leírást!Igen a szökés nem volt jó példa,akkor csak a Drága örökösöket mondom,de már akkor azt is értem,hogy mi a különbség.
2019. nov. 9. 08:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor 9600. :D Sosem néztem, csak tudtam, hogy rengeteg lement belőle.
2019. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!