Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Eszembe jutott egy nem konkrét...

Eszembe jutott egy nem konkrét film ötlet, véleményeket szeretnék kérni?!

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy létezik-e ilyen film, de arra gondoltam, hogy véleményem szerintem nagyon nagy dolog lenne és szerintem értékelnék is a kritikusok, filmkedvelők.


Tehát. Egy olyan filmre gondoltam, amit 30-40-50 évig forgatnak úgy, hogy a film egy idős ember emlékeit mutatja be, amiket elmesél, mint például a Halálsoron filmben.

Tehát a valóságban, megírnának egy filmet és időrendben leforgatnák mindig azokat a részeket, amikre visszaemlékezik a főszereplő.

Teszem azt a főszereplőnk a film jelenében 60-70 éves. Visszaemlékszik egy 20-as éveiben lévő történésre, azt forgatják le most. Majd 40-50 év múlva (attól függ pontosan hány év telt el a valóságban) forgatják le azokat a jeleneteket, amikben mesél és visszaemlékezik. A mosttól 10 év múlva pedig leforgatják azokat, amikor a 30-as éveiben járt és amik akkor történtek, s így tovább.


Persze ennek sok buktatója lehet, leginkább, ha valaki meghal, mielőtt befejeznék a filmet, főleg, ha a főszereplő. Mert a mellékszereplők sztoriját át lehetne írni útközben, ha elhunynak, mintha a visszaemlékezésekben is akkor halna meg.


Szerintetek, ha ezt kiviteleznék, annak nagy sikere lenne?



2019. nov. 12. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert 60-70 évig készül még nem feltétlenül siker. Vannak néhány hónap alatt elkészített nagyon sikeres filemk és évekig készített bukások.

Miért lenne sikeres egy hétköznapi ember emlékeiből készített film? Ha érdekes történetei vannak és a megfilmesítés jó, akkor lehet, hogy nem lenne bukás. Nem lehet tudni, hogy egy 20 éves korában kiválasztott szereplő élete mennyire lesz érdekes. Ha véletlenül világhírű (országos hírű) lesz az illető, akkor még érdekes is lehet.

2019. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem valósi életét mesélné el a színész.


Hanem előre megírnának egy forgatókönyvet, mint ahogy azt minden filmnél teszik és azt forgatnák le ugyanazzal a színésszel.


Persze tudom, ha rossz a film, akkor nem lesz sikere, de ha mondjuk alapból jó lenne a film, oscarra jelölnék stb, plusz így készítenék el évtizedek alatt, nem pedig CGI technológiával fiatalítanák vissza épp amennyire kell.


Tehát a sztori fiktív lenne, de így forgatnák le.

2019. nov. 12. 23:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

létezik olyan film amit 12 éven át forgattak a címe Sráckor

[link]

2019. nov. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerinted ki a fa szom foglalkozna évtizedekig egy szar filmmel?

Pénz mikor lesz belőle?

Mitől lesz jobb, azért mert sokáig készül?

2019. nov. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Szar ötlet. Csináltak ilyet. Sráckor is egy kudarc lett.
2019. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi #3-as válaszoló. Nem tudtam erről, majd megnézem.


Nekem nem tűnik kudarcnak, de mindegy.

2019. nov. 13. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire el van anyagiasodva a filmszakma, nem hiszem, hogy valaki pénzt invesztálna egy olyan projektbe, aminek a végét ő maga talán meg sem éri. Emellett kockázatos, hiszen forgatsz valakivel 30 éven át, aztán a harmincegyedikben a fejére esik egy tégla. Vagy beteg lesz. Vagy fel akar hagyni a színészkedéssel. Vagy átoperáltatja magát. Sose lehet tudni, mit hoz a jövő, szóval ilyen hosszú időre nemigen tervezne senki.
2019. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.

Nem az elgondolással van a baj, hanem a pénzzel.

Amíg nem készül el, nincs belőle pénz.

De addig is invesztálni kell bele, nem is keveset.

A technika milliós, milliárdos.

A színészeket meg kell fizetni.

Ingyen nem fognak évtizedeken át dolgozni, hiszen ebből élnek.

A többit leírták: megunja, külföldre költözik, visszavonul, beteg lesz, stb.


Egyébként nem is igazán értem, miért kéne kivárni ezt a sok időt.

Ilyen visszaemlékezős filmek vannak. Nem is kevés.

Egyszerűen keresnek egy fiatalabb színészt, aki nagy vonalakban hasonlít az illetőre.

a másik, hogy olyan sminkmesterek vannak, hogy bármit megalkotnak.

Nem kell megvárni, míg te megöregszel, mert csinálnak egy profi maszkot, és máris öreg vagy.

2019. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A csillagok háborújában ugyanaz játszotta palpatine császárt a régi és az új trilógiában is. Illetve Mark Hamill, Harrison Ford és Carry Fischer is beleöregedtek a szerepükbe.
2021. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Illetve a Számkivetettben csináltak egy bő egy éves forgatási szünetet, hogy Tom Hanks lefogyhasson.


Amit egyébként te szeretnél, azt kb a Barátok közttel megcsinálták. :D

2021. ápr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!