Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A szuperhősös filmek miért...

A szuperhősös filmek miért kerülik ennyire látványosan a romantikus szálakat?

Figyelt kérdés
Nem mintha annyira hiányolnám őket, de nehéz nem észrevenni, hogy míg gyakorlatilag bármely más műfajban (még az akció, thriller, krimi, horror, háborús stb. kategóriákban is) mindig van minimum egy szerelmi szál, szerelmespár, ágyjelenet, csókjelenet, ilyesmi, addig a szuperhősös filmekből, akármelyik brigádot nézed (a Marveleseket vagy a DC-seket) sehol semmi ilyesmi, pedig van 600 karakter, és senki nem jön össze senkivel, senki se szerelmes senkibe, senki se fekszik össze senkivel... Ez direkt van így? Vagy mi ennek az oka? Még egyszer mondom nem azért "sírok" mert annyira hiányzik, jók azok anélkül is, csak az okokra lennék kíváncsi hogy mi az amiért ennyire látványosan hanyagolják ezt ebben a műfajban, míg máshol mindenhol megfér.

2019. nov. 20. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerülik, csak nem kerül a figyelem középpontjába. Azért furcsán nézne ki nekem ha Batman hazamenne a feleségéhez, aki leszidja, hogy már megint széthagyta a Bat-kütyüit.

De vannak szerelmi szálak, Marvelnél Tony és Pepper, Steve és Peggy, Thor és Jane, Nakia és T'Challa. DC-nek meg Aquaman és Mera, Wonder Woman meg a pilóta csávó, Superman és Lois Lane. Biztos van több, de nincs kedvem tovább gondolkozni.

2019. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerülik, vannak is, csak épp nem kapnak hangsúlyt, mivel nem erről szól a film.
2019. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pókember, Vasember, Thor, Deadpool, Hangya és Darázs, Bosszúállók, Galaxis őrzői, ... És ha beírnám a gugliba, szerintem a 90%-ukat ide sorolhatnám. De nagyon hosszú lenne, úgyhogy csak amit a szuperhős-mentes agyamból kitudtam kapni, azok itt vannak. De van még egy:


X-men. Annyi karaktere van annak a... a nem is tudom, képregénynek, hogy csodálom, hogy mindenkinek tudnak szállást biztosítani. És van ott is bizony bőven szerelmes szív, sőt, pár is. Ha jól emlékszem, szerelmi háromszög is van és ágyjelenet is.


Talán a Deadpool-ban pedig egy leszbikus pár is megjelenik, de ez az információm nem áll biztos lábakon. Lehet csak célzás szintjén. De a Supergirl-ben is van leszbikus pár, ha jól tudom.


Mindegy, - a lényeg, hogy bőven vannak szerelmi szálak a szuperhősös mozikban, csak diszkréten vannak kezelve. Meg szerintem olyan természetesen. És ez remek. Hisz a párkapcsolatok többsége nem egy hosszú dráma. Az elején még talán az, aztán megtalálja mindenki benne a helyét. Ez is a vásznon is van amúgy, csak nem csinálnak belőle drámát.

2019. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Romantikus történetekben kevés a robbanás és az autós üldözés és a lövöldözés, meg a verekedés.

Ugye?

2019. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!