Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen mondanivalója van "Az...

Milyen mondanivalója van "Az oroszlánkirály (2019" filmnek, van valami mélyebb üzenete is vagy csak egy szórakoztató film időtöltésre?

Figyelt kérdés
2019. nov. 29. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
Egyszer nézős, állat dokumentum film, beszélő állatokkal. Mese jobb volt.
2019. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az Oroszorlánkirály az a Hamlet, csak oroszlánokkal.
2019. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van mondanivalója.

Nagyon érdekes, mert én ezen a mesén nőttem fel, és észre sem vettem, mekkora hatással van az életfelfogásomra, csak amikor megnéztük a moziban az újat. Számomra kettő nagyon fontos mondanivalója van: az egyik a hakuna matata, hogy nincs gond, legyél laza, úgyis mindig minden megoldódik, ne görcsölj rá a dolgokra, mert attól csak rosszabb lehet. Lényegében légy pozitív, mert az élet igenis szép, csak meg kell látni benne a szépet, értékelni kell a jó dolgokat. A boldogság forrása, amikor azzal foglalkozol amid van, nem pedig azzal, amid nincs.

A másik pedig az, ami már szlogenné nőtte ki magát, "Emlékezz rá, hogy ki vagy". Számomra ez egy nagyon meghatározó mondat. Az ember élete során sokszor kerül olyan helyzetbe, amikor eltávolodik, vagy a körülmények arra késztetik, hogy eltávolodjon önmagától. Lehet ez bármilyen szituáció, az embernek mindig tudnia kell kicsoda valójában ő, és azért harcolnia kell.

Ideig óráig létezhetünk egy másik szerepben, megpróbálhatunk mások lenni, mint akik vagyunk, máshogy élni, máshogy viselkedni..

de végül mindig meg fog szólalni a bennünk élő felsőbb erő (a mesében Mufasa, "ő benned él" ), aki arra fog emlékeztetni bennünket, hogy nem jó utat járunk. Emlékeznünk kell.

2020. febr. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!