Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha a tévéfilm lehet több...

Ha a tévéfilm lehet több részes, akkor miben különbözik a sorozatoktól, például minisorozatoktól?

Figyelt kérdés

2019. dec. 14. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A filmsorozat egységet alkot. Egyszerűen azért több részes, mert különben olyan hosszú lenne, amit képtelenség egyhuzamban végignézni. Például 52 részben feldolgozzák a 80 nap alatt a föld körül című Verne-regényt.

A teleregények és a minisorozatok csak néhány részre előre vannak megírva. A részek között laza a kapcsolat, tulajdonképpen önmagukban is értelmesek. Például egy Jóbarátok-epizód, vagy egy Rém rendes család-epizód szórakoztató anélkül is, hogy az ember pontosan ismerné az előzményeket.

2019. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jogos a kérdés, ugyanis a sorozatok sem feltétlen lazán kapcsolódnak egymáshoz. Pl: Lost, Trónok harca stb...


Én eddig 3-nál több részes tv filmet nem láttam. Tehát a minisorozatok hosszabbak a tv filmeknél, amiket szétbontanak. Nem tudom, hogy van-e teljesen összefüggő tv film, ami konkrétan onnan folytatódik, ahol az előzőt abbahagyták és 3-4 résznél hosszabb.

2019. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondhatnánk, hogy egyik így másik úgy készül, de lényegében totál mindegy miként, milyen módszerrel, a hiszen erre nincs írott szabály. Főként, hogy manapság megjelentek a stream szolgáltatók, akik még ezt is totál felrúgják.
2019. dec. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!