Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek miért akarják...

Az emberek miért akarják olyan hisztérikusan bemagyarázni, hogy a Jégvarázs Elza leszbikus karakter?

Figyelt kérdés

Először is, mikor bejelentették, hogy lesz Jégvarázs 2, akkor a Twitteren egyesek elkezdték követelni, hogy legyen már barátnője Elzának a folytatásban, aztán már úgy írtak, hogy "tervben van" a leszbikus szál a 2.részben, pedig a Disney az első híresztelések után határozottan megcáfolta, és kijelenttette, hogy nem lesz leszbikus Elza. Ennek ellenére gyakorlatilag el lett könyvelve, hogy várjuk az első leszbikus Disney mesét. Mikor pedig megjelent az előzetes rengeteg cikk és komment leszbikusságra való "utalásokat" vélt felfedezni benne. Pedig a Disney már akkor megmondta, hogy nem lesz ilyesmi mikor bejelentették a folytatást, csak sokan nem értettek belőle. Aztán egyrészt nincsenek, mivel az első érv az erdő lakó lány volt, de ugye sejteni lehet, hogy attól, hogy megjelenik egy női karakter még nem lesz automatikusan a főszereplő leszbikus szeretője, másrészt pedig amikor a troll Elza varázserejéről beszél, utalásnak gondolták. Pedig tényleg a varázserőről beszélt, milyen párhuzamban állna a varázserő a szexualitással?


De ami leginkább felbszta az agyam, hogy láttuk a rajzfilmet és ahogy a készítők már évekkel ezelőtt megmondták, szó sincs benne leszbikisságról. Viszont már olvastam olyanról, hogyElza a Jégvarázs 3-ban lesz leszbikus...De még be sem jelentették, hogy lesz 3.rész, de ha lesz is,tuti nem lesz leszbikus szál benne, mert a Disney már egyszer kijelentette, hogy nem fogja ilyesmivel széttrollkodni az egyik legnépszerűbb gyerekeknek szóló rajzfilmjét.


Szerintetek miért ilyen erőszakosak és nehéz felfogású ezzel kapcsolatban sok ember? Mire jó ez?


2019. dec. 28. 10:13
1 2
 1/20 anonim válasza:
36%
Állítólag amúgy a Szépség és a Szörnyetegből Gaston szolgája, Lefou is meleg... az emberek már nem tudnak mibe belekötni... ez az oka!
2019. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

Propaganda, agymosás, és egyszerű emberi butaság. :)


Ha a mostani snowflake generáción múlna akkor Hófehérke is egy néger lányka lenne, valószínűleg panszexuális és transznemű is egyben mert miért is ne. Amúgy meg egy épeszű stúdió nem fog leszbikus filmeket készíteni gyerekeknek, mert az hatalmas jövedelemkiesést jelentene (lásd Star Wars...) plusz ezen felül teljesen összezavarná a kisgyerekeket és a szülők is kényelmetlenül éreznék magukat. Felnőttfilmekbe való ez a dolog, nem gyerekeknek készült animációkba. Aki pedig erőlteti ezeket a hülyeségeket, annak valószínűleg olyan sötét a lelke mint a korom és sürgősen szeretetre van szüksége. Enyhén fogalmazva. Bárcsak nekem is olyan problémáim lennének hogy amiatt kell aggódjak hogy a kedvenc meseszereplőm nem meleg, bárcsak ez lenne a legnagyobb problémám! :D

2019. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, de már nagyon idegesítő. Ha már az első film úgy készült volna, hogy vannak benne utalások... de nincsenek.

Alap, a Disney úgy indult neki, hogy az az alapfelállása a sztorinak, hogy Elzát ott hagyja a vőlegénye az esküvője napján, ő pedig megfagyasztja a saját szívét, hogy többé ne érezzen. Tehát semmiképp nem tervezték leszbikusnak.

Ez után bejelentették, hogy lesz második rész, amit az emberek valamiért úgy értelmeztek, hogy "Elza leszbikus".

Számomra a legviccesebb az volt, hogy az előzeteseket látva sokan írták, hogy nem tudják, ki szólítja Elzát, de shippelik vele. No, hát nem akarom senkinek sem elspoilerezni a dolgot, de akik látták a második részt, azok tudják, hogy ez mennyire beteg. Szintén, az erdőben lakó lány az előzetesből, aki ha nem az lenne, aki, akkor is szép páros lennének, mert Elza 24 éves, a csaj meg vagy 13. Elza nem csak leszbikus, hanem pedofil is.

Ezt valószínűleg belátták, most mát Honeymarennel shippelik, mert váltottak 3 szót. Valahol amúgy azt írják, unokatestvérek.

A párhuzam a szexualitás és a varázserő között számomra továbbra is non sense. Írtam már egy kérdés alá ezt, de amennyiben párhuzamot húzunk a kettő közé, az azt jelenti, hogy Elza kétszer is megerőszakolta a húgát véletlenül(!), először nyolc évesen... Erre írták, hogy azt nem kell ennyire szó szerint venni, de most akkor vagy párhuzamot húzunk az egész között, vagy nem.

Valamit számomra azt is közvetítené, ha Elza leszbi lenne, hogy amennyiben sokáig nem találsz magadnak párt, az csakis azért van mert meleg vagy.

Én amúgy a Dér Jankó - Elza párostól is kivagyok. Az egyetlen közös tulajdonságuk, hogy tudnak jeget csinálni. Ez számomra elég felszínes kapcsolat:D A személyiségük alapján egyáltalán nem passzolnak. No meg ott van az a bökkenő is, hogy a sráv DreamWorksös. Melyik stúdió lenne hajlandó eladni a karakterét, amely dollármilliókat hozott neki?

Persze még mindig jobb mindkét korábban felvázolt eset, mint egy másik népszerű ship, mely szerint Elza Hansszal jön össze. Hansszal!!! Azzal a pasassal, aki börtönbe zárta, bezárta a húgát egy szobába, hogy ott haljon, és meg próbálta megölni őt. Igazi romantika...

Az egyetlen olyan történet, amiben el tudom képzelni Elzát kapcsolatban, az arról szólna, hogy jön valaki, akinek tetszik, eleinte kölcsönös a szimpátia, de Elza kellemetlenül érzi magát a kapcsolatban, és végül szakít.

2019. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%

A varázserő olyan párhozamban áll a szexualitással, hogy Elsának titokban kellett tartania és nem tudta, hogy elfogadnák-e miatta.


A kérdés inkább az, hogy miért akarod te annyira erőszakosan rákényszeríteni a saját akaratod azokra, akik esetleg leszbikus utalást fedeznek fel ebben? Miért fáj ez neked? Szerintem az egyetlen hisztis itt te vagy, mert már ez nem az első kérdés erről.

2019. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
*párhuzamban
2019. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

1.De igen, nekem ez az első kérdésem erről.

2.Azért "fáj", mert egyáltalán semmi utalás nincs benne, illetve mindenki nyomta, hogy majd a 2.részben lesz leszbikis Elza, de én már láttam a 2.részt és szó sincs leszbikusságról.

3. Legyinkább azért "fáj" , mert a KÉSZÍTŐK MÁR RÉG KIKÖTÖTTÉK, HOGY ELZA NEM LESZBIKUS ÉS NEM IS LESZ. Akkor mi értelme van jobban tudni, mint azok akik kitalálják a rajzfilmet?

4.Az megvan hogy Elza csak egy kitalált, megrajzolt karakter? Csak az történik vele amit a készítői beleírnak leírnak, semmi több. Nem lehetnek utalások egy olyasmiben amibe a készítők nem tettek utalásokat. Ha pedig a Disney nem tett bele se nyílt se rejtett utalást akkor hogy került oda? Mi értelme van ilyen görcsösen belemagyarázn?

5.Ez a titkolás-elfogadás a legbénább párhuzam.Illetve nincs alapja mivel Elza a történet szerint valóban varázserővel rendelkezik és valóban nem fogadják el elsöre a VARÁZSEREJE miatt. Mivel nem élő személy nem lehet "párhuzam" a cselekményt mozgató varázserő és a cselekmény során azóba sem kerülő leszbikusság között. Ezt csak belemagyarázzak az olyan buták mint te.


És azt sem olvastam a Disney egyik nyilatkozatában sem hogy Hanssal akarnák összehozni Elzát.

2019. dec. 28. 14:03
 7/20 anonim ***** válasza:
35%

Itt csak az egyik oldal hisztérikus, és azok ti vagytok :)

Fogadd el, hogy különböző emberek különböző dolgokat látnak bele ugyanabba. Ez a történetek természetes rendje. Attól jó egy történet, hogy különböző olvasatai lehetnek.

2019. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Egy kitalált rajzfilmnek hogy? Úgy hogy a prik belemagyarázzák.
2019. dec. 28. 16:56
 9/20 A kérdező kommentje:
*prolik.
2019. dec. 28. 16:57
 10/20 anonim ***** válasza:
16%

"Mivel nem élő személy nem lehet "párhuzam""


Ezt most honnan vetted? Miért ne lehetne? Te találsz ki szabályokat? xD

Itt max te vagy a buta. Szedjél nyugtatót.

2019. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!