Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szeretitek a fekete-fehér...

Szeretitek a fekete-fehér filmeket?

Figyelt kérdés

Amennyiben igen a válasz, melyek a kedvenceitek?


Illetve érdekelne, hogy miként viszonyultok a modern fekete-fehér filmekhez?



2019. dec. 30. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Modern fekete-fehér? Ilyen összevont ellentétes filmről még nem is hallottam! Amúgy kifejezetten nem rajongok a fekete-fehér filmekért, de azért 2 kedvencem van: az egyik az eredeti 1934-es "Meseautó", a másik az örök klasszikus "Indul a bakterház".
2019. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A modern talán nem a legjobb megnevezés, az elmúlt 10-20 években megjelent fekete-fehér filmekre szerettem volna utalni. Néhány példa: A torinói ló (2011), Coffee and Cigarettes (2003), The Lighthouse (2019), La Antena (2007), az utolsó még néma is.


Persze még számtalan példát lehetne sorolni, hiszen a színes film elterjedése után is szerző döntött a színek részleges vagy teljes elhagyása mellett. Mindez a történetmesélés és atmoszféra teremtés szempontjából is jelentős lehet, nem pusztán technikai kérdés.

2019. dec. 30. 17:39
 3/9 TR75 ***** válasza:

Az Indul a bakterház színes.

Van olyan, amit szeretek, de olyan is van, amit nem. Mondjuk a Metropolis, az Aranyláz, a Felhőkarcoló szerelem, A generális, későbbről a Madarak, A harmadik ember, a D.O.A.,... meg még egyebek. Szóval tetszenek.

Nyilván helye van az újabb fekete-fehér filmeknek is a tömegben, ha alátámasztja a mondanivalót, akkor rendben is van.

2019. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszek különbséget fekete-fehér és színes filmek között.
2019. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld mindenkinek. :)


#4-es tetszik a hozzáállásod, sajnos manapság sokan idegenkednek a színek hiányától, pedig sok esetben rendkívül látványos tud lenni, a noir vagy horror alkotások esetében ez különösen igaz.

2019. dec. 30. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a fekete-fehèr filmeket,teljesen más èlmèny.Más filmnyelv,sokkal fontosabb a fèny-árnyèkkokal való játèk a kèpek ès beállitások megalkotásánál.

Ajánlom a 40-es èvek filmnoirjait ès a20as 30-as èvek horrorfilmjeit .

Nosferatu-Frankenstein-Fehèr zombi

Gyilkos vagyok-Hosszú álom-viharos huszas èvek-kis Cèzár

Ujabb kori fimek közül:

Elefántember-Radírfej-Gyűlölet-egy kès filozófiája

2019. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Most vagy rosszul emlékeztem, vagy pedig tényleg volt, amikor fekete-fehérben vetítették az Indul a bakterházat! :/
2019. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2021. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam különbséget tenni fekete-fehér és színes filmek között. Attól, hogy fekete-fehér szerintem nem lesz jobban, vagy esetleg kevésbé élvezhető. Egyébként kedvenc fekete-fehér filmeim: Psycho, A kísértetek vonata, Az ifjú Frankenstein, Az andalúziai kutyák, Ház a Kísértet Hegyen, Frankenweenie; mind a kisfilm és a mesefilm.
2022. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!