Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Skywalker kora: Rey kardja?

Skywalker kora: Rey kardja?

Figyelt kérdés

SPOILER

Reynek honnan és főleg miért volt narancssárga a fénykardja a film végén? Mit szimbolizál ez?

Ja és a másik: honnan volt hirtelen kettő is a kék fénykardból, holott Lukenak egy kardja volt, az meg elpusztult a 8. rész tróntermi jelenetsora végén? Hogyan rakták össze újra? És melyik volt a másik kék kard?



2019. dec. 30. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Rey kardja szerintem "miért ne?" döntés volt. A narancsnak nincs külön jelentése úgy tudom.

Az egyik kék kard Leiáé volt régen, a másik Luke régi kardja, gondolom két rész között meg lett javítva.

2019. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A kék/zöld a jediket, a vörös a sitheket szimbolizálja. A sárga mindkettőtől különbözik, ezzel azt szimbolizálva, hogy nem a jedi vagy a sith utat követi, hanem a saját útját.

Luke fénykardját összefoltozták valahogy off-screen. Látszik a közepén az összekapcsoló rész, de úgy tűnik JJ nem nagyon akart ezzel többet foglalkozni. Ami kár, mert szerintem menő lett volna ha Rey botjába építik a két fél kristályt. Na mindegy :(

A másik kék fénykardot Luke szelleme adja Rey-nek. Leia kardja volt a jedi képzése idejéből. Ez eléggé ki van emelve a filmben, szóval lehet hogy kimentél WC-re vagy nem tudom :)

2019. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem mentem ki, csak ott a kard zöld volt. :D
2019. dec. 31. 00:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Luke kardja volt zöld a visszaemlékezésben, mivel az a kardja, amit a Jedi visszatér előtt készített. Leia kardja végig kék volt a visszaemlékezésben is és a film további részében is.
2019. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Upsz, tényleg, akkor ezt benéztem. :D Egyébként köszönöm a válaszokat! :D
2019. dec. 31. 00:51
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Kék/zöld/sárga fénykard a Jedik színe volt, a Lila/vörös a Sitheké. A narancs szín azt jelenti, hogy Rey-ben megvan a Jó és a Sötét oldal is, de egyensúlyban vannak egymással, ő testesíti meg az Egyensúlyt, mivel nincs már más se Jedi se Sith.
2019. dec. 31. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
yodának volt lila is a dagobán
2020. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
53%
Ha jól tudom a sárga kard a jedi templom őrzőinek a kiváltsága volt(a jedik összes tudását őrizték) Mármost, ha Rey az utolsó még ma is élő erőérzékeny, aki tanulmányozta az összes jedi írást(amit Luke és Yoda azon a planétán megsemmisítette, ahol Luke élte remete mindennapjait. Szóval ha minden tudás elégett, akkor egyedül Rey van birtokában, azaz őrzi azt. Akárcsak a templomi őrök.
2020. jan. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért volt Rey-nek sárga fénykardja, mert megvan benne az Erő világos és sötét oldala, egyensúlyban van a két oldallal.
2020. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ahsoka_Tano_Official válasza:
A sárga fénykard jelentése: Jedi Sentinel. Feladatuk a gonosz megállítása, de mivel nem maradt egy gonosz sem nem tudom miért ezt választották neki...
2020. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!