Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Azt a légikatasztrófák sorozat...

Brummee kérdése:

Azt a légikatasztrófák sorozatot keresem amelyikben a részek arra épülnek hogy a közlekedési hatóság kinyomozza mi okozta a balesetet?

Figyelt kérdés

Rengeteg légikatasztrófák sorozat van de melyik lehet ez? Konkrétan a hatóság nyomozására alapozza a részeket, az első dolguk a fekete doboz felkutatása, stb.


Emlékszem az egyik részben egy gép sikertelenül próbált felszállni (spanyol vagy hasonló régió) és a reptér utáni gáztelepbe csapódott, a fekete doboz felvételéből derült ki hogy a két pilóta dohányzott a fülkében és az utaskísérő nővel trécseltek, kifelejtettek valami ellenőrzést.

Egy másik részben menet közben leszakadt a gép farkának felső lapátja, kiderült hogy a másodpilóta össze vissza rángatta mert a képzésen ezt tanulta.


Kérlek segítsetek, melyik ez a sori ami a nyomozásra épül főleg?



2020. jan. 6. 04:12
 1/4 anonim válasza:

Az összeférhetetlenség elekerülése érdekében a baleseteket NEM a hatóság vizsgálja, hanem egy független szervezet, pl Magyarországon a KBSZ, az USÁ-ban az NTSB, az Egyesült Királyságban az AAIB, stb.


Szerintem a Mayday-re gondolsz (Air Crash Investigation néven is futott, nem tudom, Magyarországon hogy hívták). A két említett eset valószínűleg a LAPA 3142 (S17E09) és az American 587 (S13E05)

2020. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Érdekes ez a nem-hatóság ez szerinted, de csak úgy mondom a sorozatban a NTSB Közlekedésbiztonsági felügyelet Hatósági nyomozói nyomoznak minden amerikai ügyben, továbbá segédkeznek ott, ahová küldik őket.


És mint tudható az NTSB is an independent U.S. government investigative agency


Synonyms of authority(hatóság): government agency


De mindegy is.


Azóta már megtaláltam és ez valóban a Mayday, csupán nem ismertem fel hogy amit kerestem az ugyanaz-e azzal a rakat gyásszal amit én is leszedtem. Az első rész egy reality-show barátokközt dráma kombóra hasonlított és nem egy dokumentumfilm sorozatra amit én kerestem,öt szolid percet nem voltam képes megnézni mert annyira trágya volt. Leszedtem az utolsó évadot és az már pont az a dokumentumfilm szerű széria volt amit kerestem.

2020. jan. 7. 21:39
 3/4 anonim válasza:

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de szeretném tisztázni.


A hatóság-nem hatóság kérdéskörre visszatérek, az talán nem annyira egyszerű.


Én eredetileg arra reagáltam, hogy a címben közlekedési hatóságról írsz, hogy ők nyomoznak. Azt teljes biztonsággal ki merem jelenteni, hogy a közlekedési hatóságnak semmi köze a balesetek kivizsgálásához. Az amerikai példánál maradva az ottani közlekedési hatóság, az FAA szabályozza a légiközlekedést és ők felügyelik többek közt a repülőgépgyártókat, légitársaságokat, karbantartó szervezeteket. Ők adnak ki engedélyeket például pilótáknak, légitársaságoknak, és ha úgy ítélik meg, ezeket visszavonhatják. Így viszont ők is aktív szereplővé válnak a repülésbiztonság rendszerében. Nem vizsgálhatják ők a baleseteket, mert a saját hibáik is előkerülhetnek, például úgy adtak ki egy típusra típusalkalmassági engedélyt, hogy nem felelt meg a követelményeknek, és a saját hibáik felett esetleg könnyen elsiklanának.


Hogy lehet-e az NTSB-t hatóságnak nevezni, nem vagyok benne biztos, de én nem tenném. Nem vagyok jogász és nehéz a hatóságról egyértelmű meghatározást találni, de a wikiszótár például ezt mondja róla: "Állami, társadalmi és magánszemélyekre kötelező és kényszerítő erejű intézkedésekre jogosult állami szerv". És szerintem ez a kulcs, az NTSB-nek nincs ilyen jogköre, nem kötelezhet senkit semmire. Nem tudom, a sorozatban ez mennyire jön elő, de a vizsgálat végén a szervezet AJÁNLÁSOKAT fogalmaz meg például a légitársaság, a repülőgépgyártó, a repülőtér vagy akár a hatóságok felé is. Nem kötelezhet arra egy légitársaságot, hogy cseréljen ki egy hibás alkatrészt a repülőgépein, mert azzal ő is aktív szerplővé válna és adott esetben saját magát kellene vizsgálnia.

2020. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Viszont az ICAO Annex 13 és a Doc 9756 következetesen az accident investigation authority kifejezést használja. Nem tudom, van-e különbség az angol és magyar jelentés között, de akkor mégis legyen hatóság, csak az a fontos, hogy ez a hatóság nem a közlekedési hatóság.
2020. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!