Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki meg tudja mondani...

Valaki meg tudja mondani ennek a mesesorozatnak a címét?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban egy DVD-n volt egy mesefilm, amimek a lényege, hogy az egész árnyék képében zajlott le.

Minden része azzal kezdődött, hogy egy kis társaság összegyűlt egy helyen, ahol egy gépezet alakította ki az emberek ruházatát, alakját, az alapján ameilyk történetet kitalálják. Tippelve francia az alkotás, de csak emlékezetből jön elő.

Egy részre emlékszek a legjobban és abban, egy egyiptomi koldusról szóló történet van, aki egy fügefán él és a fáraóval akarja megkóstoltani a fügéit, amik télen is megértek. Ennyire emlékszek, hátha valaki ismeri az animációs filmet.



2020. jan. 20. 00:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem ismerős. De tanácsolom, írj évszámot, mikor láttad, az is segíthet.
2020. jan. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huh

Asszem még 2010 környékén vagy előtte

2020. jan. 20. 09:35
 3/3 A kérdező kommentje:

-UPDATE-

Még mindig kutakodok a mese után, és találtam egy hasonlót, szinte ugyan az csak az a különbség, hogy amit találtam egy 1922-es felvétel (ugye hang nélkül)

Amit viszont én keresek, hanggal van ellátva, szinkronizálva van és modernebb épületek vannak a mese bevezetőjében (ezalatt a tipikus New York-i utcára gondolok).

Talán ezzel hátha előrébb tudok juttatni valakit, hogy segítsen.

Lotte Reiniger néven fut amit találtam.

2020. febr. 3. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!