Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek mennyi ideje van...

Szerintetek mennyi ideje van hátra a stream oldalaknak?

Figyelt kérdés

2020. jan. 23. 15:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bics, a leírás lemaradt. Arra gondolok, hogy az streamelés egyre inkább olyan mint a kábeltv, szóval a "kalózkodás" valószínűleg át fogja venni a helyét. Szerintetek ez kb. mennyi idő alatt fog megtörténni?
2020. jan. 23. 15:36
 2/18 A kérdező kommentje:
Plusz magyarázat annak aki tud angolul: [link]
2020. jan. 23. 15:38
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Valójában egyre népszerűbbek. Akkor lesznek bajban, ha majd minden stúdió indít egyet. Senki se fog fizetni 20 stream oldalért, max háromért, de lehet így is sokat mondok. Szóval, ami nem lesz fent a fizetett oldalakon azt lekalózkodják, de nem hinném, hogy ennek valaha is le fog járni az ideje. Én hűséges vagyok a Netflixhez meg az HBO GO-hoz, több szolgáltatóért nem fogok fizetni, még a Disney+-ért se, pár óra múlva le lehet majd tölteni a Marvel sorozatok részeit, amúgy meg nem érdekel.
2020. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A videó pont erről beszél (hogy lehet bajban lesznek, mert mostanában egyre több ilyen oldal jelent meg).
2020. jan. 23. 15:51
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok a streaming híve, mert állandó net kell hozzá. Lehet maradi vagyok, de én a fizikai hordozókat preferálom, van sok CDm és DVDm, meg régi VHS kazijaim is. Egy DVDt be lehet tenni például egy laptopba és az autó hátsó ülésén nézni, mindez streaminggel lehetetlen, mert ha korlátlan neted is van, utazás közben nagyon instabil, tapasztalatból mondom. Külföldön meg kuka, mert ott az EUban is korlátos, nem EUban meg 100 DVDt veszel a net árából. Én azt szoktam csinálni, hogy amikor kijön egy film lekalózkodom, ha pedig tetszik, megveszem a DVDt amikor lemegy az ára emberi mértékte. Tehát a kalózkodás amolyan demó, hogy lássam, tetszik-e annyira hogy kiadjak pénzt értr, ha igen ki is adom.
2020. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyjából mindenki meg fogja találni a magának való streaming oldalt.

Én sem tartom jó ötletnek, hogy egyre több legyen, hiszen a kábel tv-ért is egy összeget fizetünk és van 150 csatorna. Tényleg nem lesz kifizetődő 8-10 vagy még több ilyen fizetős oldal.


Viszont az is igaz, hogy (bár nem tudok róla semmit, csak olvastam) a streaming oldalak egyre népszerűbbek és kevesebbet torrenteznek ezáltal az emberek.

2020. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes hosszú távra tervezni, a közeljövőben szerintem csak növekedni fog a hasonló szolgáltatások népszerűsége, Magyarországon is csak most kezd ébredezni.


Az más kérdés, hogy egyre többen lépnek a piacra, ez idővel rendeződni fog, és aki nem versenyképes az kihullik.


A jelenlegi nagyobb szereplők közül az én igényeimet egyik sem elégíti ki, ellenben a MUBI nagyon tetszik, és reménykedem benne, hogy a Criterion Channel világszinten is elérhető lesz. Még mindig olcsóbb, mint mindent egyenként megvásárolni DVD vagy Blu-ray formátumban, vagy online kölcsönözni. Szóval én támogatom, amennyiben van olyan piaci szereplő, ami megfelel az elvárásaimnak.


Az angoloknál már a Brit Filmintézet (BFI) is indított saját szolgáltatást, tehát már nem is kifejezetten piaci alapon szerveződő szereplők is jelen vannak.

2020. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Értelmes ember már most sem dob ki pénzt ilyen hülyeségekre. A tartalmaik 99%-a érdektelen, a maradék 1% beszerzésére meg kb. ötféle más olcsóbb/kényelmesebb megoldás van.
2020. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
2020. jan. 23. 19:37
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Amíg nem kell egyszerre az összeset fizetni, hanem felmondom / szüneteltetem a szolgáltatást, akkor nem lesz "drágább", ha csak egy-egy show miatt nézem egy hónapban, aztán a köv hónapban a másikat.

De akkor havonta kell váltogatnom, hogy "fizethető" maradjon.


Ugyanakkor indulnak olyan streaming szolgáltatások, amik ezeket összefoglalják. Ez is egy lehetőség lesz. Idén nagyon zuhantak és nagyot nőtt a torrent használat USA-ban. De ez várható volt. Nem egy csodáról van szó.


A másik nagy hátránya a streaming szolgáltatásnak, hogy egyszerre adja ki a teljes évadot. Jön néhány ember, akinek amúgy csak szabadideje van, és ledarálja 1 nap a 30 órát gyorsítva... És már tele is posztolja a közösségi médiát, és mindenki erről beszél 1-5 napig. Aztán síri csönd. Senki nem beszél erről és senki nem keresi.

Amíg heti adagokban csorgatták a részeket, többen várták, többet gondolkodtak rajta, több részletre figyeltek és sokkal nagyobb bevételt is jelentett a később becsatlakozók miatt a sorozat, hiszen sokkal nagyobb port kavart a szósöl médiában és többi helyen is. Sokkal több ideig beszéltek róla az emberek. Sokkal nagyobb volt az ingyen reklám.

Persze, be tudom osztani, de ha 1 hónap múlva beszélek róla, hol van már a téma, mindenki csak pislog, hogy te hanyadik században élsz....

Netflixnek ez nagy húzása volt, de kicsit maga alatt vágja ezzel a kényelmi módszerrel a fát.


A streaming biznisz modell több sebből vérzik.

2020. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!