Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak engem zavart a Star Wars...

Csak engem zavart a Star Wars IX. Részében az hogy több száz fejlesztett romboló nem volt képes leszedni 20 lázadó gépet?

Figyelt kérdés

Még az is érdekes számomra hogy Ray egyből felrobbantott egy űrhajót a villámjával de palpatine meg nem tudta felrobbantani a lázadók hajóit.

Meg hogy a lázadók hajói még 10 perc után is csak zuhantak. Valamint hogy az antennát ami küldte a jelet a rombolóknak senki sem védte?



2020. jan. 24. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
*Rey
2020. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Logikát az új filmben ne keress,még a könyvek se tudnák ezt kimagyarázni.
2020. jan. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

2: Ezt most úgy írod, mintha az előző 6 film olyan marha logikus lenne.


Példa az Új reményből: a yavini csatában miért csak pár vadászt küldtek ki a Halálcsillagból, miért nem küldtek sokkal többet?

A Lázadóknak miért kellett végigmanőverezni abban a "mederben", miért nem repültek a szellőzőnyíláshoz egyből? Na és miért van egy ilyen harci állomásnak egy ennyire sebezhető pontja? (a válaszra 40 évet vártunk - Zsivány Egyes -, de korábban senkit nem zavart). A Halálcsillag miért nem úgy ugrott ki a hiperűrből, hogy a Yavin holdja egyből eltalálható legyen? És még vagy ezer ilyen kérdést lehetne feltenni.


Persze az eredeti trilógia "szent és sérthetetlen", az úgy tökéletes ahogy van, ami hiba benne az nem is hiba. De ha az új filmben van ilyen, az már maga a szentségtörés. Ha a kettős mérce fájna, sok "SW-fan" ordítana manapság. Pedig az igazság az, hogy Lucas már akkor is feláldozta a logikát a látvány és az epikusság érdekében. Semmi kivetnivaló nincs ebben, hiszen ez egy űropera.


A kérdésekre a lehetséges válaszok: a rombolók nagy monstrumok, a vadászgépek pedig apró, agilis gépek. Nagy űrhajókkal, amelyek rendkívül nehezen manőverezhetőek, nem olyan könnyű pici vadászgépeket leszedni.


Rey esetében a villámlás egy gyenge páncélzatú szállítóhajót ért, ráadásul koncentrált volt. Palpatine esetében szétszóródott, valamint erősebb páncélzatú gépek voltak a csatában.

2020. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3#.

"Példa az Új reményből: a yavini csatában miért csak pár vadászt küldtek ki a Halálcsillagból, miért nem küldtek sokkal többet?„


-mert tarkin jogosan remélte hogy egy sith lord és egy elit tie raj leszed pár elavult lázadó űrvadászt.

Illetve tarkin mint nagymoff lenézte a lázadókat,akiknek tényleg csak "szerencséje„volt,a hcs1-en pedig volt több száz tie és még könyűcirkálók is.


"A Lázadóknak miért kellett végigmanőverezni abban a "mederben", miért nem repültek a szellőzőnyíláshoz egyből? Na és miért van egy ilyen harci állomásnak egy ennyire sebezhető pontja? (a válaszra 40 évet vártunk - Zsivány Egyes -, de korábban senkit nem zavart). „


-az a "meder„ az egy meridiánárok idézem a lexikont:"az ilyen árkok teszik lehetővé,hogy a hűtőrendszer nyílásai ne legyenek kitéve a csillagközi vagy hiperűr-sugárzásnak.„

És azért kelket abban repülni hogy az elháritóutagek ne szegyék le a vadászokat 10 másodperc alatt.


"A Halálcsillag miért nem úgy ugrott ki a hiperűrből, hogy a Yavin holdja egyből eltalálható legyen?„


- a yavin nevű gázoriás gravitációs tere miatt ott volt a hiperűr ugrópont,emiatt tudott csak oda ugrani a hcs1,és a lázadók egy titkos útvonalon jártak amit csak a jedik ismertek ezért tudtak közvetlen a yavin 4.holdjára ugrani.


Van még kérdés?

2020. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

"-mert tarkin jogosan remélte hogy egy sith lord és egy elit tie raj leszed pár elavult lázadó űrvadászt.


Illetve tarkin mint nagymoff lenézte a lázadókat,akiknek tényleg csak "szerencséje„volt,a hcs1-en pedig volt több száz tie és még könyűcirkálók is."


Ez egy elfogadható válasz. Mondjuk amikor én hasonló választ adok Hux-szal kapcsolatban, hogy miért nem ugrott az Ellenállók elé egy vagy kettő csillagromboló, akkor azt persze az ST-haterek nem fogadják el. Bár nem tudom veled kapcsolatban mi a helyzet, de ezt itt mindenképpen meg kellett említenem, mert nagyon böki a csőröm az ilyen kettős mérce.


"És azért kelket abban repülni hogy az elháritóutagek ne szegyék le a vadászokat 10 másodperc alatt."


Hát a filmben van egy mondat, ami ezt kapásból cáfolja. Mondják, hogy túl kicsik ahhoz, hogy az ütegekkel könnyen eltalálhatók legyenek. Mellesleg ilyen ütegek az árokban is vannak, és sbban a szűk térben sokkal nehezebb kimanőverezni a lövéseket.


" - a yavin nevű gázoriás gravitációs tere miatt ott volt a hiperűr ugrópont,emiatt tudott csak oda ugrani a hcs1,és a lázadók egy titkos útvonalon jártak amit csak a jedik ismertek ezért tudtak közvetlen a yavin 4.holdjára ugrani."


Ez mind szép és jó, csak éppen egy szó sincs ilyesmiről a filmben. Tehát ezt a könyvek magyarázták meg. De persze te egyből kijelented, hogy az új filmek által felvetett kérdéseket még a könyvek sem fogják tudni megmagyarázni :D te is szépen bemutattad a kettős mércét

2020. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Kezdjük hátulról.

"Ez mind szép és jó, csak éppen egy szó sincs ilyesmiről a filmben. Tehát ezt a könyvek magyarázták meg. De persze te egyből kijelented, hogy az új filmek által felvetett kérdéseket még a könyvek sem fogják tudni megmagyarázni :D te is szépen bemutattad a kettős mércét„


-nos,én megvásároltam az összes 7,8,9 könyvet az új trilógiából,és egy porgnyi szó sem esik ezekröl amikröl te beszélsz.


"És azért kelket abban repülni hogy az elháritóutagek ne szegyék le a vadászokat 10 másodperc alatt."


Hát a filmben van egy mondat, ami ezt kapásból cáfolja. Mondják, hogy túl kicsik ahhoz, hogy az ütegekkel könnyen eltalálhatók legyenek. Mellesleg ilyen ütegek az árokban is vannak, és sbban a szűk térben sokkal nehezebb kimanőverezni a lövéseket.


-igen,de az is hogy "maragyatok lent úgy az ütegek nem fognak be minket olyan könnyen„mondat is elhangzik.


"Ez egy elfogadható válasz. Mondjuk amikor én hasonló választ adok Hux-szal kapcsolatban, hogy miért nem ugrott az Ellenállók elé egy vagy kettő csillagromboló, akkor azt persze az ST-haterek nem fogadják el. Bár nem tudom veled kapcsolatban mi a helyzet, de ezt itt mindenképpen meg kellett említenem, mert nagyon böki a csőröm az ilyen kettős mérce.„


-Én sem rajongok az új filmekért,de próbálok logikát keresni benne mint tösgyökeres rajongó.

Szerencsétlen armitage hux pedig legetett volna tarkin,de egy ovodás birodalmi vécépucoló lett.

Az meg hogy nem ugrott poe-ra az nagyobb hiba a halálcsillagi hibánál,de ez föleg a fulminatrix tervezési hibáiból fakad.

2020. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

"nos,én megvásároltam az összes 7,8,9 könyvet az új trilógiából,és egy porgnyi szó sem esik ezekröl amikröl te beszélsz."


Mert ezek aztán rendkívül fajsúlyos kérdések :D ezeket puszta emberi logikával is meg lehet válaszolni, ahogy azt meg is tettem.


"-igen,de az is hogy "maragyatok lent úgy az ütegek nem fognak be minket olyan könnyen„mondat is elhangzik."


Na de ez még mindig nem magyarázza, hogy minek kell egy szűk árokban repülni, ahol nehezebb manőverezni. Az hogy repüljenek alacsonyan nem azt jekenti, hogy az árokban kell repülni.


Az a szerencsétlsn Armitage Hux pedig majdnem megsemmisítette az Ellenállást, ha nem jön Luke akkor még sikerül is neki. De az meg nem várható el, hogy ezt előre lássa. Így is kb maradt 20 ember az Ellenállásból. Hux terve jó volt, annyira legalábbis mint a Tarkiné. Persze lehetett volna jobb is, de még így is többet ért el, mint amiről az imádott Tarkinod csak álmodozhatott. Tarkin mikor okozott akkora pusztítást a Lázadásnak, mint Hux az Ellenállásnak? Igen, semmikor.

2020. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

nos,én megvásároltam az összes 7,8,9 könyvet az új trilógiából,és egy porgnyi szó sem esik ezekröl amikröl te beszélsz."


Mert ezek aztán rendkívül fajsúlyos kérdések :D ezeket puszta emberi logikával is meg lehet válaszolni, ahogy azt meg is tettem.„


-ja hogy azt mondunk amit akarunk,hiteles forás sem kell?

Akkor tarkin kirepült az ürbe amikor felrobbant a hcs1 és azóta babot termeszt szolnokon.


"-igen,de az is hogy "maragyatok lent úgy az ütegek nem fognak be minket olyan könnyen„mondat is elhangzik."


Na de ez még mindig nem magyarázza, hogy minek kell egy szűk árokban repülni, ahol nehezebb manőverezni. Az hogy repüljenek alacsonyan nem azt jekenti, hogy az árokban kell repülni.„


-nem vagyok vadászpilóta de én is az ütegek hatósugara alatt repülnék nem előtük.


"Az a szerencsétlsn Armitage Hux pedig majdnem megsemmisítette az Ellenállást, ha nem jön Luke akkor még sikerül is neki. De az meg nem várható el, hogy ezt előre lássa. Így is kb maradt 20 ember az Ellenállásból. Hux terve jó volt, annyira legalábbis mint a Tarkiné. Persze lehetett volna jobb is, de még így is többet ért el, mint amiről az imádott Tarkinod csak álmodozhatott. Tarkin mikor okozott akkora pusztítást a Lázadásnak, mint Hux az Ellenállásnak? Igen, semmikor.„


-na itt vannak gondok kis barátom:

"Az a szerencsétlsn Armitage Hux pedig majdnem megsemmisítette az Ellenállást, ha nem jön Luke akkor még sikerül is neki.„


-luke miben akadályozta meg huxot?

Abban hogy elcseszenn feleslegesen egy csillagrombolót az ellenálás bázisa fölött?

Vagy hogy ne küldje ki az összes létező tie vadászt a raddus másodlagos hídja ellen?

Vagy hogy több ezer rohamoszit küldjön a starkiller bázison az oszcilátorhoz?

Vagy hogy kiengedje finnt?

Vagy hogy leorbitálbombáza a jakku egyetlen icipici faluját?

Vagy hogy ne legyen snoke meg kylo pincsikutyája és a talpára áljon?


Mesélj arrol hogy luke ezeket hogy akadályozta,meghalgatom.



"Így is kb maradt 20 ember az Ellenállásból. Hux terve jó volt.„


-még ha az övé lett volna a terv nagy része nem kyloé meg snoke/palpatiné


" annyira legalábbis mint a Tarkiné. Persze lehetett volna jobb is, de még így is többet ért el, mint amiről az imádott Tarkinod csak álmodozhatott. „


-tarkint ne bagatelizáld,ha lehet.tarkin úgy 15 perc alatt lezavarta volna a három filmet.

Tarkin uralta a teljes peremvidéket,ami több ezer bolygó volt.a kalóz és a lázadó bűnözőket megregulázta,megszabadítva ezzel a civileket az örök rettegéstől.

Az elszegényedett,de már fejlődő bolygókon siraták amikor meghalt.huxról nem is hallot senki.


"Tarkin mikor okozott akkora pusztítást a Lázadásnak, mint Hux az Ellenállásnak? Igen, semmikor„


-alderaan? talán nem ő lőte darabokra?

A kalózikat és egyébb bűnözőket írtotta,ő volt a császár igazi helyetese és jobbkeze,még vadert is befenyithette ha akarta.

Hux mikor mondott ellen kylónak?

Ja egyszer, akkor is megfejelte a vas széket.


És ment a zöld a válaszaidra,de csak mert látszik hogy tévesen de értesz hozzá.



Van még valami?

2020. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"-luke miben akadályozta meg huxot?"


A végén, ha Luke nem vetíti ki magát, az Ellenállásnak annyi, azért ezt ne vitassuk szerintem. Csapdába estek volna Crait-en, az életben nem találtak volna ki a barlangból, mivel elkönyvelték, hogy nincs kijárat. Luke megjelenése miatt kezdtek el keresni hátul egy kijáratot. Na, ebben akadályozta meg Luke Hux-ot.


"Abban hogy elcseszenn feleslegesen egy csillagrombolót az ellenálás bázisa fölött?

Vagy hogy ne küldje ki az összes létező tie vadászt a raddus másodlagos hídja ellen?

Vagy hogy több ezer rohamoszit küldjön a starkiller bázison az oszcilátorhoz?

Vagy hogy kiengedje finnt?

Vagy hogy leorbitálbombáza a jakku egyetlen icipici faluját?

Vagy hogy ne legyen snoke meg kylo pincsikutyája és a talpára áljon?"


Ezek olyan kaliberű kérdések, mint az, hogy Tarkin miért nem engedett ki több TIE-vadászt a yavini csatában? Te megválaszoltad, hogy az egója miatt. Vagyis mert Tarkin ilyen és kész. Hux meg amolyan.


"még ha az övé lett volna a terv nagy része"


Az, hogy addig üldözik őket, míg az üzemanyag el nem fogy, az ő ötlete volt, ahogy a hiperűrkövetés is. És mint mondtam, ha nem jön Luke a végén, sikerrel járt volna.


"tarkint ne bagatelizáld,ha lehet.tarkin úgy 15 perc alatt lezavarta volna a három filmet."


Ja, az a Tarkin, az EGÓJA miatt képtelen volt lerendezni 22 X-szárnyút és 8 Y-szárnyút :))) Az egója miatt ugyanúgy nem bírta volna az Ellenállást se lerendezni.


"alderaan? talán nem ő lőte darabokra?"


Nem nagy cucc, Hux is megcsinálta a Hosnian rendszerrel :D

2020. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"-luke miben akadályozta meg huxot?"


A végén, ha Luke nem vetíti ki magát, az Ellenállásnak annyi, azért ezt ne vitassuk szerintem. Csapdába estek volna Crait-en, az életben nem találtak volna ki a barlangból, mivel elkönyvelték, hogy nincs kijárat. Luke megjelenése miatt kezdtek el keresni hátul egy kijáratot. Na, ebben akadályozta meg Luke Hux-ot.„


-az miben érintette huxot hogy egy általa ismeretlen öregember ott van?

Nagyvígan ledarálhatta volna azt a 20 embert egy orbitális csapásal.


"Abban hogy elcseszenn feleslegesen egy csillagrombolót az ellenálás bázisa fölött?

Vagy hogy ne küldje ki az összes létező tie vadászt a raddus másodlagos hídja ellen?

Vagy hogy több ezer rohamoszit küldjön a starkiller bázison az oszcilátorhoz?

Vagy hogy kiengedje finnt?

Vagy hogy leorbitálbombáza a jakku egyetlen icipici faluját?

Vagy hogy ne legyen snoke meg kylo pincsikutyája és a talpára áljon?"


Ezek olyan kaliberű kérdések, mint az, hogy Tarkin miért nem engedett ki több TIE-vadászt a yavini csatában? Te megválaszoltad, hogy az egója miatt. Vagyis mert Tarkin ilyen és kész. Hux meg amolyan.„


-tarkin EGYSZER hibázoztt,hux úgy tíz-tizenkétszer,egó ide-oda.


"még ha az övé lett volna a terv nagy része"


Az, hogy addig üldözik őket, míg az üzemanyag el nem fogy, az ő ötlete volt, ahogy a hiperűrkövetés is. És mint mondtam, ha nem jön Luke a végén, sikerrel járt volna.„


-zseniális.

Vagy Eléjükugrani is az lett volna.

Vagy a tie vadászokal lerobbantani mindkét hidat és a hajtóműveket.

Vagy még az ellenálás bázisát lebombázni az elején és nem hagyni az EGY pilótát lebombázni a fulminatrixot.


"tarkint ne bagatelizáld,ha lehet.tarkin úgy 15 perc alatt lezavarta volna a három filmet."


"Ja, az a Tarkin, az EGÓJA miatt képtelen volt lerendezni 22 X-szárnyút és 8 Y-szárnyút :))) Az egója miatt ugyanúgy nem bírta volna az Ellenállást se lerendezni.„


-a te huxocskád meg úgy 20 vadászt és 10-15 lassú bombázót nem tudott megálitani egy csillagromboló flottával.zseni a fickó,azaz hogy csak volt mert kinyiratta magát a szerencsétlen.


"alderaan? talán nem ő lőte darabokra?"


"Nem nagy cucc, Hux is megcsinálta a Hosnian rendszerrel :D„


-ja tartott a siker úgy tíz percig aztán nem egy vasgolyót mint a halálcsillag,hanem egy egész törpebolygót sikerült elvesztenie.

És a starkiller modernebb volt minden téren a hcs1 nél.


Még valami,van időm?

2020. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!